7 Semne de piercing

Piercing-ul corporal a existat din cele mai vechi timpuri, asa ca am crezut ca ar fi interesant sa impartasesti sensul piercingului pe corp! În funcție de locul în care trăiți, preferințele personale, credința, piercing-ul pot avea semnificații diferite. Cele mai frecvente valori de piercing sunt descrise mai jos. Bucură-te!







1. Stil și tendințe

Probabil una dintre cele mai populare valori ale piercing-ului este urmarea tendințelor, o modalitate de a vă arăta stilul! Pentru adolescenți, aceasta poate fi o presiune a datoriei de a face piercing-uri, dar este și o modalitate de a se alătura companiei și a fi acceptată. Mi-am străpuns urechile, dar pentru mine a însemnat urmărirea modei și exprimarea gusturilor mele personale! Îmi place să purta cercei drăguț.

2. Auto-exprimare

Mulți tineri astăzi fac piercing-uri pentru a se exprima. Fiind unic și având propriul dvs. simț al stilului este ceea ce ne luptă generația noastră și având un piercing este o expresie a emotiilor, credințelor sau simțului gustului tău.

3. "Arta netă"

Piercingul corporal este un fel de artă. Am aflat recent despre asta! Întotdeauna am știut că tatuajele sunt considerate a fi o adevărată artă, dar nu am crezut niciodată că piercingul este o parte a artei! Există mai multe modele nebun pentru piercing, precum și locuri unde oamenii le fac. În prezent, puteți găsi orice stil, culoare sau bijuterie pentru a vă pierde corpul.







4. Sexualitatea

Piercing-ul corporal poate provoca sexualitate. Piercing în buric a însemnat atracție sexuală sau a subliniat sexualitatea femeii care o poartă. Astăzi, cele mai multe fete le poartă pentru că sunt drăguțe, dar când femeile au început să le poarte, înseamnă sexualitate! Interesant ...

5. Religia

În multe religii, mările necesită piercing. Cele mai multe dintre ele sunt religii tribale sau păgâne, dar nu toate. Dacă v-ați interesat de religiile din Orientul Mijlociu și Asia, ați observat că nu toate religiile necesită piercing-uri ale corpului, dar mulți oameni care urmează aceste religii străpung acele părți ale corpului pe care religia le cere pentru a-și arăta uniunea și conexiunea.

6. Cultura

Unii oameni fac piercinguri sau o au deja din cauza culturii lor. În India, piercing-ul nasului este foarte popular, mai ales pentru femei ... Unele triburi din Africa își străpung buza inferioară și chiar o întind! În funcție de cultura și locația dvs., piercing-ul vă va oferi o mare opțiune dacă urmați tradițiile!

7. Recordurile mondiale

Sună nebun, dar unii oameni fac piercinguri pentru a stabili o înregistrare mondială, sau o bate! Uneori, piercing-urile pot fi făcute temporar, dar dacă te uiți la faptele înregistrărilor mondiale, vei vedea un număr uimitor de bărbați și femei din întreaga lume care își păstrează înregistrările! Dacă vă decideți să faceți un piercing temporar, amintiți-vă că acesta lasă urme și cicatrici care nu dispar.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: