Gladiatorul "Volga" a înotat

Gladiatorul "Volga" a înotat. Noul talisman devine fericit pentru "Spartacus"

Sursa: sportul sovietic

Imediat, Dzyuba lovește crucea cu o lovitură de cap. Gazdele își sporesc presiunea - și, evident, obiectivul este inevitabil. Dar Volzhanin Alexei Sapogov este scorul. Defenders yawn atacator, și el, după trecerea de Karyaka de la apropieri lăstari Dikan. După scor, Bocancii se îndreaptă spre cutia de presă și aruncă arcul. În acest caz, jucătorul de fotbal, al cărui ochi este urmat de gladiator, arată gesturi cu două mâini: închideți gura. Cui mă întreb, Alexei sa adresat?

De îndată ce fluierul sună pentru pauză, Emery intră repede în vestiar. Aparent, el are pretenții serioase cu privire la acuzațiile sale în prima jumătate a anului.
A DOUA TIMP. TALISMAN PUTEȚI BUNĂ LUCĂ
În pauză, "Spartacus" îl felicită pe veteranul său, Anatoly Isaev, pentru aniversarea a 80 # 8209.
"Ne iubim, onorăm și sperăm că ne vom bucura", spune Valery Karpin, directorul general al clubului.
- Doresc ca Spartak să schimbe medaliile de argint pentru aur în acest sezon, - Isayev răspunde.

Cereri similare sunt auzite de la ecranul imens Luzhnikovsky - pe care le sunt intervievate de către fani, înregistrate înainte de meci (un alt know-how).
După pauză, "Spartacus" continuă să risipească momentele. Cele mai multe dintre atacuri, ca și în prima jumătate a anului, sunt completate de turnarea pe Dziub și Emenik.
Pentru a ajuta "stâlpii" să elibereze Welliton (în loc de De Zeuv), și "Spartacus" continuă să joace trei atacatori. Dziuba se mută înapoi numai la standarde, iar în fața cercului central se află la datorie în față. Dar chiar și un astfel de model de supra-training al jocului nu aduce succes - contraatacurile de către oaspeți par să fie și mai interesante. Se pare că proprietarii sunt pe punctul de a se îneca în Volga, dar o lovitură îndepărtată a lui McGeady din colțul din stânga jos se aude, ca un șurub din albastru, 1: 1. Gladiatorul sare cu bucurie pe margine și până când fluierul final este încă mai mult de 20 de minute.

Nervii sunt tensionați până la limită - echipele aproape se convertesc la corp la corp, din cauza faptului că "Spartacus" nu a bătut mingea când unul dintre oaspeți se afla pe gazon. Pasiunile se răcesc pe judecător, dând instigatorii "muștar", dar volzhane după timp continuă să "lezhku" ... Acțiunile distinsului stadion Sapogova evaluează un fluier puternic. Fluierul și arbitrul - în lovitură de pedeapsă îl trag pe Ari. Pentru a "arăta" Dmitri Kombarov se apropie și lovituri în colțul din dreapta realizează un fault greșit - 2: 1. În cel de-al doilea meci consecutiv, "Spartacus" învinge victoria în ultimul minut. Și noul talisman - gladiatorul - se dovedește a fi fericit pentru roșu și alb.