Cu ce ​​cont a încheiat meciul de fotbal dintre Rusia și Norvegia, întrebări eterne, întrebări-răspuns,

Singurul gol al echipei ruse a înscris mijlocașul Petersburg "Zenith" Oleg Shatov în minutul patru al primei reprize. Fotbalistul a făcut mingea în zona de penalizare a altcuiva, prelucrată și lovită prost. Dar la a doua încercare a reușit să trimită mingea în colțul din stânga jos al concurenților - 1: 0.

În a doua jumătate, antrenorul a făcut câteva modificări compoziției, și la 15 minute înainte de reuniune, a fost forțat să schimbe a primit puține daune Vasili Berezutski. Acest lucru a afectat calitatea jocului echipei noastre, urmată de o minge ratată. Gamst Pedersen de pe flancul atârna o minge în direcția mărcii de 11 metri, în cazul în care mai ales a sărit partenerul lui Anders Konradsen - a scutura mingea în colțul de departe de Akinfeev.

Rusia antrenorul Fabio Capello a pune în joc următoarea compoziție: Igor Akinfeev, Eshchenko Andrei, Sergei Ignashevich, Vasili Berezutski, Dmitri Kombarov, Denis Glușakov, Victor Fayzulin, Alexei Ionov, Oleg Shatov, Alexander Kerzhakov și Alexander Kokorin.

La înlocuire au ieșit: Alexei Kozlov, Maxim Kanunnikov, Alexander Samedov, Alan Dzagoev, Andrei Semyonov.

Cu banderola căpitanului în meci a fost fundașul Moscovei CSKA Alexei Berezutsky. După înlocuirea marca de 75 minute Berezutski primit banderola de căpitan la partenerul său de pe clubului portarul Igor Akinfeev.