7 Tehnici de decorare a interiorului bucătăriei moderne - revista

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista

O modalitate sau altul, atât confortul rural, șicul urban, și futurismul și modernitatea funcțională vor avea pe fani. Dacă sunteți obosit de situația obișnuită și doriți să o schimbați la una mai modernă, încercați să folosiți recomandările noastre.







1. Echipamente moderne

7 Tehnici de decorare a interiorului bucătăriei moderne - revista

Este imposibil să vă imaginați un interior minimalist de bucătărie fără mașini. Tehnologia și mobilierul se integrează într-un singur ansamblu funcțional. Materialele sunt selectate în conformitate cu principiul rezistenței la uzură, ușurinței de îngrijire, laconismului. Frigider din oțel și mașină de cafea, stand pentru cuțite. Un cuptor curat și mașină de spălat și mașină de spălat cu mașina integrată cu succes, un combinat cu multe funcții - totul aruncă crom, arată strict și fără coquetărie. Îndepărtează toate suvenirurile mici, în loc de textile - șervețele practice și prosoapele de hârtie, toate consumabilele care erau în vedere, curățate în sisteme de depozitare, cutii sigilate, ascunse în dulapuri. Pur, proaspăt, ca în camera de operație. Da, aceasta este o abordare adecvată pentru modernizarea bucătăriei.

2. Mobilă netedă

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista

Să presupunem că nu există nici o confuzie și da - raționalizare. Mobilierul încorporat face fațadele mobilierului perfect netede, detaliile metalice, fără nici cea mai mică bătăușă de decorare, îi dau austeritate. Sertarele și mecanismele de ridicare vă vor permite să utilizați întreaga suprafață utilă a bucătăriei.

3. Plăci de lucru

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista

Designul industrial a pătruns în sfera decorării: pentru a face bucătăria să pară modernă, vă puteți gândi în această direcție. Tigla mare de grafit, alb, gri sau gri argintiu va da bucătăriei o atmosferă solidă de lucru. Dar în culori strălucitoare, nu trebuie să te tăgăduiești. Cele mai îndrăznețe - neon și acid, suculent și ridicate în culori absolut - se amestecă bine și cu interiorul modern al bucătăriei. În plus, o faianță sau un șorț de piatră protejează zidurile de murdărie, stropi de ulei și alte erori de gătit.

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista

6. Iluminare încorporată

7 Tehnici de decorare a interiorului bucătăriei moderne - revista

Două opțiuni: primul este deja bine cunoscut - copiii economisiți energie, spațiul de coasere pe fațade, nișe, vârfuri de masă, evidențierea zonelor de lucru și crearea unui evenoscuro festiv. Și al doilea este mai proaspăt: este din nou un stil industrial - lămpi de producție brute, rectilinii și lămpi în miniatură, spoturi.

7. Accesorii

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista

După ce am citit articolul dvs., am găsit o opțiune de actualizare a designului în bucătăria mea mică - voi lipi hârtie de perete în perete (numărul de recepție 4) - Cred că acest lucru va spori vizual spațiul. Dar, de asemenea, despre accentele luminoase în timpul iernii noastre ar trebui să nu uităm, de asemenea. Cred că vor da energii emoționale noi vieții mele.

Bucătărie, pereți, care sunt decorate cu tapet, arata elegant. În opinia mea, chiar spațiul se extinde. Principalul lucru este să alegeți desenul potrivit.

Despre primirea №4. Îmi place de asemenea opțiunea tacof. Recent, am scris o postare în grupul nostru VKontakte pe un subiect similar: extinderea spațiului și a imaginilor. Unele informații sunt curioase, unele sunt utile. O voi copia, poate că va veni la îndemână:






Cum de a face o cameră vizual mai mult? Cea mai ușoară cale este de a pune o oglindă de la podea la tavan. Apoi va exista o perspectivă și un sentiment de spațiu mai mare. Această metodă a fost inventată chiar și în Renaștere. Oglinzile erau mici și costisitoare atunci, dar artiștii învățau să deseneze o perspectivă, pe care o foloseau întotdeauna. De exemplu, în Palazzo Ducale din Urbino (Italia) există o cameră decorată cu imitații de rafturi, dulapuri cu uși deschise, cărți, instrumente muzicale etc. Artistul a decorat camera în jurul anului 1470. Designerii moderni folosesc încă această tehnică.

Dacă căutați pe Internet pentru istoria designului în Renaștere, puteți găsi multe exemple, chiar dacă în temple ați atras o perspectivă, creând o impresie falsă că spațiul este mult mai mare. arata foarte impresionant.

Sunt puțin confuză de ce oamenii au murit până acum Cred că organizarea unei bucătării este costisitoare. Desigur, dacă doriți fațade super-scumpe și blaturi de piatră, va costa o sumă imensă. De exemplu, m-am întors la fabrica rusă Beaver, alegând un model complet economic Luba, invitând casa de designer (gratuit), am proiectat bucătăria pentru mine și camera mea, așezând dulapurile în funcție de dimensiune și funcționalitate. Fitingurile au fost alese în limba germană, fiabile și puternice. Am comandat un PAL laminat modest și o voi urma. Deoarece am pus un accent maxim pe funcționalitate și pe economie în design, am creat o bucătărie ieftină și confortabilă. Și restul este un fățarnic

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista
Lampă de plafon de perete Germanika Arte Lampă A3950PL-3GO 0 fre.

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista
Apartament cu caracterul TATI INTERIOR ("U.T.T. Laborator de Design" Ltd.)

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista
Orange pe alb Edition of Myhome

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista
Dulap: principalele recomandări pentru alegere Ușile glisante au deschis o cărare dreaptă a dulapului de la mobilier obișnuit la elementele decisive ale interiorului. 18636 1 6

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista
apartament GI16 Ryzhkova OksanaAlena

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista
Chandelier Petal Lamp Arte A4905LM-5AB 0 руб.

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista
Lazy student - sursa inspirației lui Yaroslav Misonzhnikov Ideile originale care rezonează în inima a mii de oameni au fost remarcate la concursurile de design și la festivaluri. 6456 0 2

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista
Tavă de lustruire 244014006 Cascadă aur 0 rub.

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista
Vitrină Sophia 011-A25SS1240 0 fre.

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista
O baie pe bulevardul Dimitrov Prokhorova Natalia. Arahis DESIGN. Moscova-Novosibirsk

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista
ACCESUL LIGHT Alexandra Trush

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista
Ceas de masa Hermle 22511-030340 0 руб.

7 Tehnici de decorare a interiorului bucătăriei moderne - revista
Apartament pe stradă. Pădurea Inessa Belousova

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista
Apartament cu două dormitoare pe stradă. Malakhov (dormitor + baie) Avkvadrat, OOO

7 Tehnici de decorare a interiorului bucătăriei moderne - revista
Cabinet HomeMe Arno ADZ0368000 0 руб.

7 Tehnici de decorare a interiorului bucătăriei moderne - revista
Cabinet de proiectare și implementare Studio ELENKOR

7 Tehnici de decorare a interiorului modern al bucătăriei - revista
Divan Life Delta 160, bej 0 fre.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: