6 Secretele de frumusețe și de tinerețe veșnică din șoldul hayek

6 Secretele de frumusețe și de tinerețe veșnică din șoldul hayek

În mod constant faceți exerciții

Utilizați un șampon uscat

Pentru a vă face părul proaspăt chiar și în a doua zi după spălare, utilizați un șampon uscat, care vă va da prospețimea părului și vă va scăpa de excesul de grăsime.







6 Secretele de frumusețe și de tinerețe veșnică din șoldul hayek

Spălați la momentul potrivit

Cea mai importantă regulă a frumuseții: spălați întotdeauna înainte de a vă culca. "Eu folosesc remedia cu extract de musetel, dacă nu am aplicat machiajul în timpul zilei și uleiul pentru spălare, dacă a fost vopsit astăzi - spală tot excesul de pe față", spune actrița. A doua regulă - nu spălați dimineața. "În timpul somnului, pielea ta restabilește tot ce ai pierdut în timpul zilei. În timpul nopții, tot ceea ce este util se întoarce pe piele - echilibrul corect al pH-ului, grăsimile corecte, colagenul. Și dimineața îl spălați - de ce? Bunica mea ma învățat asta. Se pare că dimineața vă clătește ușor cu apă și nu trebuie să folosiți nici un mijloc.







Testați-vă crema

Actrita testeaza crema hidratanta dupa cum urmeaza: inainte de un zbor lung intr-un avion, se aplica crema pe fata ei si daca, dupa ce ajunge la destinatie, Salma arata proaspata si pielea ei este plina de sanatate - crema este excelenta. Încercați și veți trece acest test!

Folosiți spirite diferite

"Păstrați-vă starea de spirit. Nu trebuie să te limitezi la nimic. Sunteți mult mai dificil ", spune Salma Hayek. În fiecare zi, alegeți un nou parfum care se potrivește starea dvs. de spirit astăzi, oricare ar fi - gânditor, jucăuș sau romantic.

6 Secretele de frumusețe și de tinerețe veșnică din șoldul hayek

Stăpânește arta machiajului conturului

Mulți oameni cred că pentru a sublinia conturul feței, trebuie doar să se distingă numai pomeții. Nu e așa. Studiați-vă cu atenție fața și găsiți cele mai bune și cele mai grave caracteristici. Aveți posibilitatea să utilizați tonuri mai întunecate pentru a vă da adâncimea feței, pentru ao face mai subțire sau pentru a reduce unele dintre caracteristicile feței dumneavoastră. Sau puteți evidenția unele trăsături. În orice caz, puteți desena fața pe care o doriți și este foarte distractiv. Principalul lucru este să nu exagerați și să vă odihniți pielea.

Într-adevăr, merită să încercați să respectați aceste reguli, deoarece Salma Hayek este o icoană recunoscută pe plan internațional de frumusețe și stil, deci sfatul ei trebuie să fie corect și eficient.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: