6 Jocuri în baie dacă nu vă place să înotați

6 Jocuri în baie dacă nu vă place să înotați

Baia poate fi un loc excelent de joacă, iar înotul este o distracție plăcută și interesantă, care nu are nimic de-a face cu "mustul" plictisitor. Mama împărtășește experiența și modalitățile prin care copilul ei îi plăcea să înoate.







Îți place copilul să înoate? Cu ceva timp în urmă, eu personal aș fi răspuns la această întrebare negativ. Fiica mea nu-i plăcea să fie în apă, iar procedura de îmbăiere a fost pentru ea mai degrabă o necesitate, mai degrabă decât o plăcere. M-am întristat de această stare de lucruri și căutam modalități de a face jocul procesului de scăldat, transformând acest "must" neplăcut într-o anticipare "Vreau!". Și sa dovedit că baia poate fi un loc excelent de joacă, iar scăldatul este o distracție plăcută și interesantă, care nu are nimic de-a face cu "mustul" plictisitor.

Se joacă în "oraș"

Unele dintre jocurile noastre sunt complete impromptu, iar altele necesită o pregătire preliminară - cum ar fi, de exemplu, jocul în "oraș". Pentru ea, folosim unul dintre materialele noastre preferate pentru a juca în baie - o spumă subțire de culoare. Este frumos lipită de țiglă, este doar puțin umedă și apoi îndepărtată remarcabil, se usucă repede și poate fi ambalată în pachet până la următorul joc. Pentru orașul nostru, am decis să facem ceva de genul unui designer - a tăiat multe triunghiuri, dreptunghiuri și trapeze multicolore

6 Jocuri în baie dacă nu vă place să înotați






6 Jocuri în baie dacă nu vă place să înotați

și a început să construiască.

6 Jocuri în baie dacă nu vă place să înotați

În plus față de case, am făcut semne de circulație și semne de circulație, așa cum am planificat să organizăm traficul în orașul nostru.

6 Jocuri în baie dacă nu vă place să înotați

Și aici este participantul lui.

6 Jocuri în baie dacă nu vă place să înotați

Mai mult, scenariile de joc pot fi foarte diverse. Puteți purta pur și simplu o mașină pe străzi, desigur, respectând regulile drumului

6 Jocuri în baie dacă nu vă place să înotați

Puteți să-i întrebați rutele, antrenând conceptele "stânga-dreapta".

6 Jocuri în baie dacă nu vă place să înotați

6 Jocuri în baie dacă nu vă place să înotați

Sau numără-le

6 Jocuri în baie dacă nu vă place să înotați







Trimiteți-le prietenilor: