26 Kg! Am rupt celulele grase! Îți spun secretul meu! Fotografia mea înainte și după!

Am pierdut greutatea! Vreau să spun ceva despre mine.


Sa întâmplat că de la vârsta de doisprezece am fost destul de plin, dar într-un fel nu mă deranja într-adevăr. În cazul în care greutatea a trecut pentru marca de 65 kg la creșterea de atunci de 158 cm nu a acordat o mare importanță. Așa că nu am acordat atenție acestui lucru până când greutatea a ajuns la 85 kg cu o înălțime de 164 cm.








Și așa a fost.


Stau aici, mănânc coaste afumate seara, nu este nimeni acasă. Am decis să merg la închirierea de CD-uri și să fac un film, pe drumul pe care l-am alergat și am cumpărat o ciocolată de 200 g și chips-uri mari. Vă uit la filme, mănânc și mă amintesc că undeva în cămară se află balanțele.


M-am hotărât să stau pe scări. Și ceea ce am văzut a fost 85,6. Oroarea! M-am deformat, chips-urile au ieșit afară și au fost fie în șoc, fie din altceva, erau în toaletă (îmi pare rău pentru detalii).








Mi-am dat seama pentru prima oară că am fost grasă. Și am decis să fac ceva. Rezultatul - 26 kg, a scăzut în cursul anului. Acum, greutatea mea este de 59 kg, dar vreau să fie 50 de ani. Continuă să mă lupt cu excesul de greutate, dar cu mari dificultăți decât la început.


Am eliminat carbohidrații complexi din alimente, dar i-am lăsat în cantități mici. Primele șase luni nu au mâncat nimic prăjit, gras sau cel puțin puțin caloric. În ziua de a mânca aproximativ 1300 de calorii. Apoi a început să mănânce totul, dar în cantități foarte mici.


Greutatea a scăzut încet.


Au existat stagnări în greutate, unele au durat cinci zile, altele toate. 20. Nu s-au observat eșecuri. În timpul sărbătorilor am mâncat ceea ce am vrut și chiar și pentru noapte, dar a doua zi am făcut o zi de muls și o altă zi pe mere sau kefir.


Pentru mare regret și pentru prostia sălbatică a sportului nu s-au descurcat și acest lucru a condus la mici întinderi și o ușoară cădere a pielii. În ultimele șase luni am făcut aerobic pas de trei ori pe săptămână și de trei ori am participat și la sala de sport.

Eu scriu aici să nu mă laud, dar sincer sper că povestea mea va ajuta pe cineva, va da motivație sau va deveni un stimulent.

Fotografia mea înainte și după:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: