15 Fraze care pot aduce mamele noastre la lacrimi

Acum câteva luni, mama mea Lenka a murit la prietena mea, Lenka. În primele câteva zile sa ținut bine și apoi s-au încheiat forțele. O dată am întrebat-o: "Ei bine, ce mai faci, dragă?" Și apoi Lenka a izbucnit.







Ea a strigat atât de amar ... După câteva ore de isterie, Lena și-a șters lacrimile și a spus cu o voce tremurândă: "Știam că nu o va face. Mama mea a fost bolnavă de mult timp ... Regret un lucru, că nu am avut timp să-mi cer scuze pentru cuvintele care l-au rănit așa ".

Prietenul meu a mărturisit câteva ore, iar la un moment dat m-am gândit: "Ce se întâmplă dacă mama mea nu va deveni mâine?"

Un rău neplăcut a alergat prin trupul său. Era o sudoare umedă. De asemenea, de multe ori nu am găsit timp pentru mama mea și, chiar mai rău, atât de rar mi-a spus cât de mult o iubesc ...

15 Fraze care pot aduce mamele noastre la lacrimi

1. "Nu am timp"

Mama plictisesc 9 luni nu a dormit noaptea, când ai fost un copil, a lucrat două locuri de muncă pentru a plăti pentru limba engleză învățând ... să te ridici în zori și pe timp de noapte fierte supa si maluri abrupte, cu muraturi, dar a vrut să meargă și ... mor. Ei bine, sau pur și simplu nu vorbi cu nimeni. Ea întotdeauna ascultat poveștile tale, îmi pare rău, de dragostea lui încălzite ... și niciodată nu a răspuns la fraza cerere. „Nu am timp“







2. "Te urăsc"

Și te iubește. În ciuda tuturor lucrurilor. Oricine sunteți: un om de afaceri de succes, luni pierdute în călătorii de afaceri, un funcționar modest sau doar un ratat complet cerșind bani pentru părinți de pensionare.

3. "Nu o voi mânca. Îmi pare rău ... "

"Ei bine, ridică-te și gătește-o pentru tine!" Pentru a găti această cină modestă, mama stătea lângă aragaz câteva ore. Nu-i place? Încercați-l, se va transforma brusc mai bine?

15 Fraze care pot aduce mamele noastre la lacrimi

4. "Tu m-ai adus asa"

Poate că mama ei a făcut greșeli în educația ei (ea ia pedepsit prea aspru, nu a acordat suficientă atenție), dar a încercat cu sinceritate să te facă un om cu o majusculă "Ч". Și din moment ce înțelegeți că aveți defecte, nimic nu vă împiedică să lucrați asupra dumneavoastră.

5. "N-ai iubit niciodată pe tatăl tău"

Dacă nu te-ai iubit, nu te-ai fi născut ...

6. "Tatăl meu a făcut bine că te-a părăsit"

Acesta este cel mai rău lucru pe care îl poți spune femeii. Odată ce mama ta ți-a cunoscut tatăl și l-ai iubit foarte mult. Atât de mult a vrut copilul de la el. Așa că ai venit la lumină. Ambii părinți au făcut greșeli. Când tatăl meu mi-a lăsat mama, a suferit foarte mult, dar a făcut tot posibilul să nu o arate. Și ea a strigat în pernă noaptea. Și, poate, încă plângând ...

7. "Încă nu înțelegi"

Și dacă da. Mama întotdeauna încearcă să te înțeleagă și uneori găsește o scuză.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: