12 Citate motivante ale lui Tony Robbins din noul film "Nu sunt guru-ul tau", un blog al sperantei de lemn

12 Citate motivante ale lui Tony Robbins din noul film

Citiți și încercați să arătați "în interiorul gândirii sale":

„1. Cei mai mulți oameni supraestimează ce pot face în cursul anului și subestimează ceea ce pot face în decurs de două sau trei decenii.







2. În fiecare zi, lucrează la tine mai mult decât orice altceva. Pentru că dacă devii mai inteligent, mai valoros, mai calificat, poți aduce valoare vieților altora.

3. Dacă pot afla ce credințe și valori mă controlează, eu mă pot crea din nou.

4. Întreaga noastră viață se poate schimba într-o clipă.







5. Problema cea mai mare este că credeți că nu trebuie să aveți probleme. Deoarece problemele ne fac să creștem. Probleme sculpteaza sufletul nostru. Problemele ne fac să devenim ceva mare.

6. Dacă ne putem da seama că totul în viață se întâmplă întotdeauna pentru noi, și nu cu noi ... jocul se va sfârși, toată durerea și suferința vor dispărea.

7. Când încerci să faci ceva, puterea ta este limitată. Dar atunci când faci ceva, când e mai mult decât tine, când ești aici pentru slujire și la asta crezi - da energie.

8. Vindecă băiatul și un om va apărea înaintea ta.

9. Obțineți ceea ce permiteți.

10. Întrebările controlează ceea ce vă ocupați. Pe ce vă concentrați, atunci vă simțiți. Ceea ce simțiți vă formează experiența vieții.

11. Dacă stați mult timp la masa de succes, atunci vă veți plictisi. Progresul este echivalent cu fericirea. Dacă vă dezvoltați în orice: din punct de vedere financiar, spiritual, emoțional, în relațiile voastre, în corpul vostru, vă veți simți mai bine în această viață.

12. Suntem destinate să crească astfel încât să avem ceva de oferit altora. Nu poți împărtăși ceea ce nu ai. "

Care dintre aceste citate sunt cele mai relevante pentru dvs.?

Speranța ta Derevyanko

Citatele din film sunt pregătite de Irina Trigub, traduse din engleză.
Irina Professional Strategic Coach

Mulțumesc, Irina Mihalihuina







Trimiteți-le prietenilor: