10 moduri de a reîncărca energia lunară și de a menține relația, olga achednichenko

Distorsiunea învățământului: programul nostru a eșuat

La început am crezut că a fost o prostie și egoism, până când m-am depășit și am încercat-o. A fost foarte dificil, dar am trecut testul și am fost convins de experiența mea: să mă prețuiesc este singura modalitate de a păstra relația și de a fi fericit în viața mea personală.







Pentru prima dată am auzit o astfel de teorie în prelegerile lui Ruslan Narashevici despre Vedele indiene. Vă sfătuiesc cu tărie să ascultați. Pe scurt, el spune că un bărbat și o femeie sunt ca bateriile.

Bateria masculină este încărcată chiar în timpul acțiunii - din cauza riscului, a concurenței sănătoase în afaceri, a rezolvării problemelor, a succesului. Acesta este modul în care se pune accentul pe sexul mai puternic. Energia masculină este solare.

Femeile sunt aranjate în mod opus: în situații dificile, oamenii sunt expuși unui stres și mai mare la locul de muncă și atunci toată această nervozitate și îndreptățire se vor uni în mod constant în soț și vor distruge foarte repede căsătoria. Femeile au energie de lună. Dar, dacă în avans și în propria voastră, căile femeilor, încărcați bateria și umpleți energia Lunii, nu puteți doar să rămâneți liniștiți chiar și în timpul unei lungi crize cu un bărbat, ci și să-l liniștiți. Și, în consecință, mențineți relația.

Că ne este greu să credem în asta, îmi explic motivele istorice. În timpul primei și celei de-a doua războaie mondiale, Războiul Civil, Revoluția a ucis mulți oameni. Pentru a-și supraviețui și pentru a-și salva copiii, bunica și străbunicii noștri au fost forțați să-și asume o mare responsabilitate și să învețe să facă totul înșiși. Un astfel de model de comportament ne-a trecut pe noi. Dar astăzi se poate numi o denaturare a educației: vremurile s-au schimbat și programul învățat doar denaturează relațiile noastre.

Vedele spun că puterea magică a unei femei este că ea este fericită. Se pare că mersul la un masaj este mult mai util pentru o relație decât spălarea recipientelor. Secretul este că bărbații doresc cu adevărat să facă pentru cei dragi cât mai mult posibil - așa că simt nevoia. Și femeile au mult mai multă dorință de a-și inspira soții atunci când se simt odihnă și frumoasă. Îndepărtarea adecvată a stresului este cel mai bun lucru pe care îl puteți face pentru a menține o relație.

11 moduri de reîncărcare a energiei lunare și menținerea relațiilor

Există mai multe modalități de a umple energia Lunii pentru a păstra relația. Le aducem împreună cu exemple de cum să facem față stresului și să-mi încui bateria la hotelul ayurvedic SwaSwara în timpul călătoriei mele în India.

10 moduri de a reîncărca energia lunară și de a menține relația, olga achednichenko
Masaj Ayurvedic pentru ameliorarea stresului

Ruslan Narashevich spune că acest lucru nu este un lux, ci principala cale de a salva familia. masaj ayurvedic în SwaSwara în timpul călătoriilor mele în India a apărut minunat, nu numai pentru că experții locali ca nimeni altcineva nu știe cel mai bine cum să pună în aplicare eliminarea stresului orașelor mari pe care le avem cu tine - dependent de muncă din Occident.

De trei ori pe zi în SwaSwara pentru micul dejun, prânz și cină, am vorbit cu femei din întreaga lume. Pentru a rămâne calm și a menține o relație cu cel iubit, este foarte important să vă spuneți toate emoțiile până la sfârșit. Dar nu este necesar să dăm jos întregul curent unui singur om.

10 moduri de a reîncărca energia lunară și de a menține relația, olga achednichenko






Curs de masterat culinar la hotelul ayurvedic SwaSwara

Fiecare masă din SwaSwara este fără exagerare o capodoperă: nu numai frumoasă și gustoasă, dar și bogată în prana. Cel mai interesant lucru este că orice oaspete la un hotel ayurvedic poate cel puțin în fiecare zi să viziteze cursuri de masterat culinare de la un bucătar indian local pentru a învăța cum să pregătească aceste bucate orientale utile. O modalitate foarte bună de a reîncărca energia Lunii.

10 moduri de a reîncărca energia lunară și de a menține relația, olga achednichenko
Mergeți pe barcă spre Gokarna

Pe teritoriul hotelului ayurvedic, un lac de filtrare și o piscină, precum și accesul la plaja "Om" din Oceanul Indian. Săptămânal, puteți să faceți o plimbare cu un ornitolog, care vă spune tot ce știe despre numeroasele păsări care trăiesc în SwaSwara. De asemenea, în fiecare joi puteți prinde o barca care te va conduce la orașul din apropiere de Gokarna, în cazul în care, conform legendei, Lord Shiva a fost născut de la ureche o vacă.

În vechiul templu Mahabaleshwar, este aici cea mai veche dintre lingamele sale, adică organele reproductive. În Gokarna, un număr mare de vaci sacre, brahmini, temple și, în general, sunt foarte colorate. Vizitarea acestui oraș va fi o podoabă a oricărei călătorii în India.

Se pare că florile sunt instantaneu eliberate de stres, datorită faptului că acestea elimină emoțiile negative. Pe teritoriul hotelului ayurvedic un număr mare de copaci înfloriți. Cele mai frumoase cresc chiar la cabana pentru yoga. Este deosebit de plăcut să admirați natura în timp ce călătoriți în India, înclinându-vă într-un hamac într-un loc retras lângă plajă.

10 moduri de a reîncărca energia lunară și de a menține relația, olga achednichenko
Flori pe teritoriul SwaSwara

În SwaSwara nu există numai cartea mea și magazinul de suveniruri, unde am adus trei cărți foarte interesante (despre kundalini, tantra și chakre) și o mulțime de săpun natural. Există, de asemenea, o minunată bibliotecă cu o vastă colecție de lucrări, inclusiv în limba rusă, și, desigur, o selecție uriașă de literatură tematică.

  1. Utilizarea produselor naturale favorabile ecologiei

În baie de fiecare vila puteți găsi săpun manual organice, șampoane naturale, balsamuri și prosoape, și chiar și în SwaSwara cerut să conserve apa, pentru a avea grijă de tot ceea ce te inconjoara, oferind de a folosi prosoape lor speciale, retine umezeala, și nici măcar hrana pentru animale maimuțele cu blană cu gheare negre, pentru a nu confunda cele două lumi - umane și animale.

10 moduri de a reîncărca energia lunară și de a menține relația, olga achednichenko
În atelierul de creație

În hotelul ayurvedic există un atelier de creație în care puteți veni în fiecare zi pentru a scuti de stres: să desenați sau să lucrați în spatele unei roți de olar. Mentorul indian mi-a împărtășit o meditație specială pentru cei care au un bloc creativ. Acest lucru a dus la faptul că m-am aruncat literalmente pe o foaie albă de hârtie și mi-am desenat cabina de scris ideală, pe care am visat-o noaptea trecută. Ceea ce am primit nu este cu siguranță o capodoperă.

Dar principalul lucru în celălalt. Îmi spun în mod constant că nu pot să trag și, prin urmare, nu am dreptul să fac asta. Dar meditația indiană mi-a distrus blocurile și a provocat imediat dorința de a se implica în creativitate. Și ce poate fi mai util pentru orice activitate decât practica? La urma urmei, pentru a învăța să faceți ceva, trebuie să faceți primul pas și, în principiu, să începeți. După ședința de desen, m-am dus la o plimbare pe un copac vechi de un secol, ale cărui rădăcini s-au ridicat în mod surrealist deasupra pământului și au izbucnit în lacrimi. Apoi m-am simțit foarte bine. Aceasta este principala dovadă că blocurile creative s-au prăbușit.

Acum, sunt familiarizat cu această meditație magică a studenților mei în cadrul cursului jurnalismului de călătorie în cadrul școlii media a FIA.

În fiecare zi a călătoriei mele în India, două fete indiene frecat sincronă mine de vindecare de ulei, alimentat de organic înseamnă părul meu, și apoi tratat cu un exfoliant parfumat pielea mea cu ceremonii speciale și cântări. Între timp, mi-am dat seama că, în momentul în care mă angajez în ameliorarea stresului, încarc energia Lunii și fac o muncă serioasă pentru a-mi consolida relațiile!

Acesta este de fapt motivul pentru care am mers prima oară la un hotel ayurvedic și, bineînțeles, subiectul pentru un post separat. Deci continuarea urmează. În ultimul și cel mai important post despre călătoria mea în India, în cele din urmă am să vă spun despre hârtia misterioasă în baie și o ceartă cu mexican și împărtăși cunoștințe noi despre yoga de masterat SwaSwara. meditații, asanuri speciale pentru feminitate și sexualitate, precum și pranayama pentru jurnaliști și scriitori de călătorie.

Alte postări despre călătoria mea în India:







Trimiteți-le prietenilor: