86 - Comentarii despre Institutul de Chirurgie

Valery Vasilyevich Golovin

Opinia mea personală. În două centre de diagnostic diferite, stenoza venei a fost diagnosticată în funcție de rezultatele morții cu contrast. Am ajuns la o consultare pentru a discuta despre o opțiune terapeutică. Există dureri în picioare și alte delicii. Doctorul detraleks limitat scop badov și așa mai departe. În problema intervenției chirurgicale, plasarea de stent, a declarat că dovezile necesare în forma sa produs deja tromboză. La întrebarea mea directă "Pentru a instala un stent, trebuie să aștept până am avut deja un cheag de sânge în piciorul meu?" Doctorul a răspuns evaziv, "Ei bine, înțelegi, chiar și un stent este încă o intervenție operativă și dacă nu există motive serioase, de ce a fost pusă". Doctorul nu este interesat să ajute pacientul, ci încearcă pur și simplu să "scape" de persoana care a venit.







Opinia mea personală. Bine ai venit! Îmi exprim recunoștința mea, și vreau să subliniez doi medici IHV, Departamentul de diagnosticare cu ultrasunete - Yashin Nina Ivanovna și Zhurenkovu Tatyana Vitalevna!
Nu numai din cele mai mari profesioniști de nivel (sa întâmplat cu rezultatele investigațiilor să fie în Israel, și nu se găsește nu numai nimic nou, dar a confirmat și a indicat o calitate foarte înaltă a cercetării), dar mai presus de toate - persoanele sensibile, extrem de pătrunzătoare și de ajutor. Medicii adevărați, care nu sunt indiferenți față de o persoană cu problemele și bolile sale.
Mulțumesc, Nina Ivanovna și Tatiana Vitalevna!

Elena Kovaleva

Opinia mea personală. Eu, Kovalev Elena Vitalevna, vreau să spun mulțumiri uriașe omului!

Institutul de Chirurgie Vishnevsky, în care am avut o operație la inima tatălui meu, Kovalyov Vitaly Georgievich. Operația a avut succes. tatăl se află în reabilitare. Fiind alături de el timp de câteva zile, vorbind cu medicul curant Malyshenko Egor Sergheevici și dragă. personal, suntem foarte încântați că a venit aici, mai competent, culturale, cunoaște locul de muncă persoană foarte frumos să se întâlnească în timpul nostru, vă mulțumesc pentru dvs. în timp util oferi un tratament de specialitate vă sănătate bună, Dumnezeu să vă binecuvânteze! Cu sinceritate, Evgenia Kovaleva.

Olga Mironova

Opinia mea personală. Întotdeauna vă mulțumesc pentru tot. Experiența imensă, talentul și iubirea extraordinară și profesionalismul față de munca lor, operațiunile unice pe propria lor tehnologie, operațiunile sunt cele mai grele. Mă duc doar la el și cred că nimeni nu va face mai bine. Operațiile după arsuri pe față, gât, mâini sunt foarte complicate. Oamenii, suficient pentru a-și certa doctorii. Mai mult mulțumesc. Vă mulțumesc foarte mult pentru tot.

Opinia mea personală. Tatăl meu Rudenok Eugenia Nikolaevich pur și simplu a folosit pentru antrenament în proteză a aortei și a valvei aortice. Ca urmare a circulației sanguine săraci în timpul intervenției chirurgicale și neglijare comportamentul ei neprofesionist, el a devenit un alt pacient nefericit, chiar dacă am fost promis o viață lungă și reabilitare în sanatoriu, după o intervenție chirurgicală. Brigada Prof. Popov extortioniști și neprofesioniști în operațiuni complexe. Nu mergeți la operațiuni complicate pentru acest profesor.







Boris Grigorievici

Opinia mea personală. Alo
În ajunul Anului Nou, dorim să mulțumim întregului personal al Institutului.
Recunoștință deosebită față de KOZLOV ILYA ANATOLIEVICH pentru profesionalismul său înalt și atitudinea binevoitoare față de operațiunile și rudele operate. Munca sa excelentă este testată în timp. În ultimii 2 ani, Ilya Anatolyevich a efectuat o operație pe pancreasul meu. Astăzi totul este bine! Mulțumesc mai mult, Ilya Anatolevici. Anul Nou fericit! Sănătate, noroc și prosperitate pentru tine și membrii familiei tale.
Sincer, Suslova.

Opinia mea personală. A fost în departamentul de chirurgie purulente la tratament. Costul patului după operație este de 4900 de ruble pe zi. Acestea includ - lenjerie de o dată pe săptămână (dacă vă rog și vă spun - că, dacă sunt lăsate lenjerie de corp, aceasta va da sora -hozyayka), alimente cu un hering ruginit și orz, o dată pe zi sistem. Și IT costă 4900 pe zi. Bypass - o dată pe săptămână. Restul zilelor pacienții sunt lăsați la rândul lor. Medicul curant se va uita uneori la usa - aparent pentru a verifica daca pacientii au murit. Departamentul este foarte rece, toți sunt îmbrăcați cu căldură, pe ferestrele în loc de perdele pânzele de păianjen, ștergeți pervazul foarte rar și numai în mijloc, nu se deschide fereastra (plastic) dacă îl deschizi, este deja aproape nu. Pe canalele de cablu din cameră, praful de pe deget este gros. A șters 2 săptămâni de 1 oră. Furnizarea de oxigen nu funcționează în nici o cameră. Am fost aduși la sală după operație, nici un doctor nu a venit la noi, nici nu ne-a întrebat cum se simte pacientul. au introdus incorect un cateter urinar până când au mers la medic de cinci ori, nimeni nu a făcut nimic. Mai ales am avut de a merge la un medic pentru a întreba dacă puteți mânca și bea deloc. A doua zi, dressing-ul după operație a fost făcut numai după mementouri repetate și numai seara. Aceasta a fost motivată de faptul că există - tot mai mult.
Securitatea este, în general, o conversație separată. Țiganii sunt închiși pentru bani, în plus și strigă. Iar pentru astfel de bani - 100 000 de ruble pentru tratament în condiții teribile și o atitudine incomprehensibilă - ei ar trebui să se danseze înaintea pacientului. Medicii nu spun nimic - nici planul de tratament, nici când operația. despre operația pe care o puteți afla cu o zi înainte de asistență și așteptați toată ziua, dar nu veți fi luați. Medicul poate uita să bandage pacientul și să se întoarcă acasă. Nu sfătuiesc pe nimeni să fie tratat acolo.

Opinia mea personală. Cuvintele noastre cele mai sincere de recunoștință lui Bagavdin Gadzhievich Akhmedov pentru profesionalismul său ridicat, atitudinea atențioasă și sensibilă.
Soțul meu a avut un caz neglijat. Coxartroza. Bagavdin Gadzhievich nu ne-a lăsat într-un minut dificil singur cu boala. De la primul apel de ajutor, am simțit că încercau să ne ajute. A fost efectuată o operațiune, soțul se recuperează.
Suntem foarte recunoscători întregului personal al Departamentului de Ortopedie și Artroologie pentru o atitudine binevoitoare, pentru crearea unei atmosfere favorabile pentru redresare.

Opinia mea personală. Timp de aproape 10 ani am fost pacientul Institutului. Voi spune cel mai important lucru. Dacă aveți nevoie de ajutor, contactați-ne. Și cu siguranță veți fi ajutați. După tot ce am experimentat în viața mea aici, mi-am dat seama că există o cale de ieșire din situații fără speranță. Aici sunt chirurgi de cea mai înaltă clasă. Echipamentul este actualizat, asistentele sunt simpatice și își cunosc afacerea. Doar oamenii își fac treaba cu cunoștințe de afaceri și trată totul profesional.

Marina Vladimirovna

Opinia mea personală. Vreau să-mi exprim recunoștința față de personalul medical al departamentului de chirurgie vasculară, medicului medicului de medicină. Sapelkin pentru o atitudine sensibilă și atentă față de pacienți, pentru înaltă calificare și profesionalism. În ajunul sărbătorii de Anul Nou, dorim să-i dorim tuturor angajaților sănătate, fericire, succes și prosperitate și mai puțini pacienți bolnavi anul viitor!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: