12 Întrebări despre privatizare

12 întrebări despre privatizare

Vreau să privatizez un apartament în care locuiesc împreună cu tatăl meu. Tatăl este bolnav. Cum sa fii?

Dacă tatăl dvs. dorește să participe la privatizare, el poate să vă elibereze o împuternicire notarială pentru a privatiza spațiile pe care le ocupați în părți egale. Dacă este gata să refuze să participe la privatizare, atunci trebuie să emită un refuz certificat notarial de a participa la privatizare. Dacă tatăl este atât de bolnav încât nu poate ajunge la cel mai apropiat notar, puteți invita un notar la casă.







Locuiesc cu părinții mei într-un apartament cu două camere unde eu, parinții și fratele meu sunt înregistrați. Apartamentul nu este privatizat. Soția fratelui în 3 luni așteaptă copilul. Acum a apărut întrebarea despre vânzarea unui apartament, astfel încât fratele meu și cu mine să putem cumpăra un apartament separat. Părinții sunt de acord să renunțe la acțiunile lor în favoarea fratelui meu și a mine când mă înregistrez pentru privatizare. Cum să mă înregistrez în mod corespunzător în timpul privatizării părții părinților împreună cu mine și cu fratele meu? Înțeleg corect că după abandonarea acțiunilor, părinții vor rămâne înregistrați în apartament după înregistrarea privatizării? Poate un frate să prescrie un copil într-un apartament fără consimțământul nostru? Poate să-i prescrie soția, mama copilului, fără consimțământul nostru? Ce dificultăți pot apărea atunci când vindeți un apartament?

1. Este imposibil să refuzi privatizarea în favoarea cuiva. În cazul în care părinții refuză, ca regulă generală, să fie privatizate un apartament cu fratele său pentru a vă în părți egale, iar în cazul în care privatizarea va avea loc după înregistrarea în apartament fratele copil, proprietarul 1/3 din cota va fi tu, frate și copil. În interesul dumneavoastră - de a privatiza apartamentul înainte de nașterea copilului, în interesul fratelui - după.

2. Părinții vor rămâne înregistrați și își vor păstra dreptul de a utiliza apartamentul.

3. Da, fratele poate înregistra un copil în apartament fără consimțământul dvs. Soția - nu.

4. Dificultăți în vânzarea unui apartament poate fi spus de mult timp, acesta este subiectul unui articol separat, sau chiar câteva.

Familia mea este în prezent privatiza apartamentul (capitaluri proprii). Am angajat un agent imobiliar care a fost angajat de colectare proxy, depunerea și primirea tuturor documentelor necesare. În acest moment, documentele obținute, apartamentul este considerat a fi privatizate, dar se pare că filmul diferă în funcție de documentele de la 15 cm Pibe și agentul RRT nostru, pentru a afla, a apelat la RRT cu o cerere de a face corecțiile corespunzătoare și a primit următorul răspuns :. Trebuie să plătească 100 freca. cu fiecare membru al familiei pentru modificările de registry la 15 cm. si ca termenul de putere de avocat pentru agentul nostru este terminat, trebuie să achiziționeze o nouă putere de avocat, și este în valoare de timp suplimentar și bani. Spune-mi, dacă vom lăsa totul așa cum este în prezent, adică. E. Cu discrepanțe în documentele decât poate fi încărcată pentru noi mai târziu?







În timp ce nu veți face nicio acțiune de înregistrare cu apartamentul (vânzare, donare, închiriere pe termen lung), nu puteți face nimic. Puteți face aceste modificări ori de câte ori aveți nevoie de ele.

Soția mea a murit. Apartamentul a fost privatizat numai de mine și de soția mea. Vreau urgent să merg la copiii în străinătate pentru a trăi permanent. Pot să înregistrez acum o rudă cu un cadou pentru apartamentul meu privatizat cu fraza "la partea mea de moștenire", dacă nu au trecut șase luni de la moartea ei?

Nu poți desena un astfel de dar, poți să-ți dai proprietatea, dar nu ai făcut-o încă. Dar puteți rezolva problema prin executare două procuri notariale: procuri pentru dvs. față de comportamentul cazul dumneavoastră ereditare și certificatul de înregistrare de stat de calitatea de proprietar al apartamentului; da puterea de avocat la o rudă a apartamentului (în această putere de avocat ca donatar trebuie să precizeze ruda, dar ea ar trebui să fie acordată celeilalte persoane - reprezentantul acestei procuri sine donatar relativă nu poate fi) și contractul de donație de înregistrare de stat.

Sau încă mai primi ajutor de la toate unitățile militare, fie - din cauza Ministerului Apărării (în cazul în care conține informații de la toate unitățile militare), sau du-te la instanța de judecată, care se va ocupa același - trimite cereri la Ministerul Apărării și toate piesele în care a servit în această perioadă.

Eu și cu bunica-tatăl meu sunt înregistrați în apartament. Mama este privată de drepturile părintești și eliberată prin ordin al instanței. Am 21 de ani. Sora a fost acordată tatălui ei și eliberată din apartament, înregistrată într-un alt loc împreună cu tatăl ei. Pot privatiza un apartament pentru mine și pentru bunica mea?

Dacă bunica a fost înregistrată într-un apartament înainte de înregistrarea tutelei, este posibil. Dacă bunica sa înregistrat într-un apartament ca gardian, atunci apartamentul poate fi privatizat în mod obișnuit numai pentru dvs.

Este posibil să se schimbe un apartament sau o cameră privatizată pentru locuințe privatizate? Și dacă este posibilă împărțirea comenzilor (apartament cu două camere, divorțat de soțul ei, viața comună este imposibilă, fostul soț nu-mi acordă odihnă pentru mine sau copilul).

Copilul meu are 12 ani. El a participat la privatizarea unui alt apartament împreună cu tatăl său. Apoi am primit un apartament municipal într-un alt oraș și acum vrem să îl privatizăm. Mama mea nu are dreptul la privatizare.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: