7 Motive - de ce oamenii pierd energie, strălucirea vieții

Timp de mai multe luni, site-ul meu "The Radiance of Life" a fost de lucru. Aici, oricine dorește să aibă ocazia să-mi urmeze cursul "Lumina strălucitoare a vieții".

Cititorii blogurilor și site-ului meu mă întreabă frecvent: de ce oamenii pierd energie?







În acest post vreau să răspund la această întrebare.

Este important să realizăm că biocâmpul uman poate fi foarte puternic - și apoi toate sistemele sale umane (imunitar, endocrin, nervos, etc.) sunt de lucru fără probleme. O astfel de persoană este echilibrată, poziționată în mod pozitiv față de lume, oameni și fără boli, nici un ochi rău și nici un rău nu vor prevala împotriva lui.

După cum înțelegeți, aceasta este o opțiune ideală. Aceasta apare la persoanele care lucrează în mod activ o practică energetică practică în mod regulat, care mananca o dieta sanatoasa contine suficienta energie forta de viata (mai ales din fructe și legume proaspete - acestea ar trebui să fie de aproximativ 70% în dietă).

Complexul meu de longevitate "Radiance of Life" recomandă practici energetice. "Qigong - 12 perle de longevitate".

Este important să vă realizați programele negative și să scăpați de ele. La nivelul 0, lucrăm la astfel de programe.

-Nu trăiți (Nu există);

Practic, aproape toți oamenii au mai mult de 6 programe negative, din cauza cărora viața unei persoane este plină de suferință. Astfel de persoane sunt nesigure, foarte tensionate, încercând să se potrivească cu personalitatea lor falsă - o mască, nu poate reuși - să devină bogată, independentă din punct de vedere financiar.

Astfel de oameni au multe temeri și dureri, care se reflectă atât în ​​starea mentală, cât și în cea energetică a unei persoane. Și bineînțeles aceasta duce la boală. Biopolul unei astfel de persoane este subțire. Deseori există distorsiuni în ea. dents, găuri.

Puteți citi mai multe despre acest lucru aici:

Acum vreau să enumăr câteva motive pentru care oamenii predă energia.

Toată lumea înțelege că avem nevoie de energie. Acum, toată lumea care este iubită de ezoterică și de psihologie știe că biofieldul trebuie să fie puternic și aliniat.







Este important să reducem, să eliminăm motivele pentru care pierdem energie. Acestea sunt motivele, cu excepția celor mai fundamentale, pe care le-am enumerat mai sus.

1. Stres: Toată lumea sa simțit după stres ca o lămâie stinsă. Și chiar este. În timpul stresului pierdem

o cantitate imensă de energie.

Cum să nu pierdeți energia în stres? Aceasta este o adevărată artă. Sistemul "Radiance of Life" vă oferă o tehnică fabuloasă: "Aripi de libertate".

Această tehnică vă permite să faceți față calm stresului. Cei care dețin această tehnică sunt persistenți în situații stresante și nu pierd energie. Chiar dacă a existat un mic flux de energie în stres datorită tehnicii "Aripi de libertate", vă puteți recupera ușor și rapid.

2. În jurul vostru există oameni care sunt în mod constant în stare proastă. Starea lor negativă și nemulțumirea veșnică te afectează cu siguranță. Comunicând cu astfel de oameni, pierzi energie. Astfel de oameni vă fură inconștient energia - ei sunt vampiri. Cum să te comporți cu vampirii? De asemenea, veți afla despre acest lucru din cursul "Radiația vieții".

5. Aproape toți oamenii au un program "Nu fii tu" și "Nu fii semnificativ". Ei au fost învățați în copilăria timpurie cum să îi placă pe alții și să satisfacă dorințele altora. Astfel de oameni nu-și dau seama de nevoile lor. Concentrările energiilor creative sunt blocate în ele. Ei nu știu ce sunt interesați, ceea ce le inspiră și inspiră bucurie în viața lor. Ei fac doar munca lor monotonă și plictisitoare zi de zi, viețile lor sunt plictisitoare și deranjante. În cazul în care munca este, de asemenea, ne iubit, numai pentru salariile, atunci există acumularea de oboseală. O persoană simte că trăiește lacrimă. O astfel de viață duce la o pierdere permanentă de energie. La urma urmei, o persoană care nu este mulțumită de viață, este în tensiune constantă, sentimentul că ceva nu merge așa cum ar vrea. El pierde energie în timp ce face acest lucru. El simte goliciunea, goliciunea - el nu mai vrea nimic.

7. Ne disprețuim pentru sine, auto-critica este cea mai puternică armă care ne distruge. Când vă rotiți, criticați-vă, faceți-vă scârbă - în timp ce pierdeți multă energie. Aceasta înseamnă că în interiorul vostru ați stabilit dușmanul vostru - judecătorul și executantul propriu - SET (Esența energiei întunericului). Din cauza lui, tu te coborâți atât de jos și de alții. Ieșiți din ea. Amintește-ți în sufletul tău că există o particulă a Absolutului Divin! Ai venit în această lume pentru a mări luminozitatea acestei particule. Numai tu și nimeni altcineva nu te poți ajuta în asta - îți îndeplini misiunea principală!

Vă aduc în atenție un film minunat despre Biofield.

Te invit la antrenamentele mele

"Codul Primordial al Destinului"

Cursul de longevitate "Radiance of Life"

"Trezirea lumii profunde"

"Qigong - 12 perle de longevitate"







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: