3 Modalități de a începe să-L auziți pe Dumnezeu

3 Modalități de a începe să-L auziți pe Dumnezeu

3 Modalități de a începe să-L auziți pe Dumnezeu

3 moduri de a începe să-L auziți pe Dumnezeu

Vreți să începeți să auziți mai bine Domnul?

Cea mai obișnuită întrebare pe care o aud adesea este: "Cum reușești să auzi atât de bine Domnul?"







Din moment ce conduc un program online "Cuvantul profetic pentru fiecare zi". săptămânal și lunar publică articole profetice pe blogul meu, și chiar când am scris Viziunea profetică anuală, mulți oameni îmi spun că Dumnezeu mi-a dezvăluit lucruri care se petrec în viața lor.

Da, am dezvoltat darul meu profetic de mulți ani. Dar am observat că l-am auzit pe Dumnezeu încă din momentul în care am început să fac niște lucruri simple pe care Dumnezeu mi le-a arătat. Cheia este aceea de a fi permanent.

Iată trei modalități ușoare de a auzi mai bine pe Dumnezeu:

Dacă vrei să auzi mai bine vocea lui Dumnezeu în viața ta, ai nevoie de mai multă practică în această chestiune. Nu vă fie teamă să faceți greșeli. Dumnezeu ne folosește greșelile pentru a ne face mai puternici. Darurile Duhului Sfânt nu ne sunt date până când nu ajungem la maturitate. Cu cât folosim mai mult aceste daruri, cu atât mai mult dezvoltăm în ele, cu atât mai bine auzim și înțelegem multe dintre lucrurile care se întâmplă.

"Mâncarea solidă este destinată oamenilor maturi a căror minte, datorită experienței, este capabilă să distingă între bine și rău" - Evr. 5:14, modern. traducere.

Unii oameni petrec multă energie și energie pe hobby-uri, sporturi sau mașini, în loc să rămână în prezența Lui și să asculte pe Domnul.

Când te rogi, nu spune tot timpul! Combinați-vă convertirea la Dumnezeu cu abilitatea de aL asculta. De cele mai multe ori, Dumnezeu vorbește în liniștea și pacea care este în noi, așa că trebuie să dedicăm timp pentru a ne asculta pe Dumnezeu, pătrunzând prezența Lui.

Știu că suntem foarte ocupați. Și adăugați încă un element la ceea ce trebuie să faceți în fiecare zi, poate nu cea mai puternică dorință. Acest lucru va funcționa dacă stabiliți ce oră și ce parte a zilei este cea mai productivă pentru dvs. Nu pierdeți prea mult timp ascultându-L pe Dumnezeu.

"Și dimineața, se ridică foarte devreme, ieși și se retrase într-un loc pustiu și acolo sa rugat" - Mk. 01:35

Luați câteva minute pentru a cere lui Dumnezeu ceea ce aveți nevoie astăzi.

Când le spun oamenilor că înregistrez 365 de zile pe an, mă privesc atât de ciudat, ca și cum aș fi de pe altă planetă.

În primul rând, când spun doar "face note", am deja o reacție negativă. Deoarece înregistrările majorității oamenilor sunt asociate cu ceva de genul "draga jurnal" sau "ajutați-vă emoțiile să iasă".







Dar când vine vorba de auzirea lui Dumnezeu, nu există o cale mai bună de a începe să-L înțelegem decât să-l scriem totul jos.

Din păcate, conversațiile despre înregistrări lasă un mină neplăcută în mintea oamenilor. Eu aud adesea fraza: "Ei bine, nu am abilități jurnalistice sau de scriere."

Dar refuzul de a înregistra nu permite multor oameni să primească și să înțeleagă sfatul meu cel mai valoros cu privire la întrebarea de a auzi Dumnezeu.

Dumnezeu ne spune anumite lucruri despre valoarea cuvântului Lui adresat nouă.

"Cine mă aude, oricine se trezește zilnic și așteaptă la ușa mea, va fi cu adevărat fericit!" - Prov. 8:34, modernă. traducere.

Nu înregistrez ca majoritatea oamenilor. Cu câțiva ani în urmă am început să-mi petrec timpul scriind ceea ce am auzit de la Domnul. Aceasta nu este o simplă formalitate, deseori fac acest lucru în momente cheie din viața mea.

Când am început să înregistrez, am avut o lume uimitoare care mi-a permis să văd lucrurile prin prisma timpului și calendarului. În mine nu numai că abilitatea de a auzi pe Dumnezeu a crescut, dar înțelegerea mea despre Dumnezeu sa îmbunătățit, au apărut înțelepciunea și coerența acțiunii. Prin urmare, dacă vreți să-l auziți mai clar pe Dumnezeu pentru perioada următoare a vieții, utilizați acești 3 pași simpli pentru a vă ajuta să obțineți mai mult.

Fiți gata să introduceți un nou sezon al vieții voastre, unde veți auzi mai bine vocea lui Dumnezeu!

binecuvântări
Doug Addison

"Vreau să exprim mulțumirile mele deosebite pentru rugăciunile voastre, care ajută atât de mult! Un loc minunat al Scripturii despre oasele uscate, pe care le-am proclamat astăzi, care s-au liniștit, mângâiat și, cel mai important, au dat speranță. Și după serviciul de ieri a fost o durere în picior, o gleznă pe care am înclinat-o acum trei ani și aproape o durere constantă a plecat în partea stângă, unde este ...

Glezna și pancreasul au fost vindecate

"Am avut un genunchi foarte prost în piciorul drept. Nu puteam să mă plimb pe scări, eram limpede, cu genunchiul meu scârțâit dimineața și noaptea nu puteam dormi de durere. Medicii au diagnosticat artroza articulației genunchiului de gradul 2. În limba rusă - este atunci când cartilaj în comun este foarte neclară, ceea ce împiedică mișcarea naturală a picioarelor, prin urmare, ronțăit, scârțâind, durerea și ...

Artroza vindecată a articulației genunchiului de 2 grade

"Aveam spurturi pe toc din stânga și era foarte dureros. După rugăciune, nu numai durerea a dispărut, ci și sporii înșiși au dispărut printr-un miracol. Slavă Domnului! "- Tatiana

Spursuri dispărute

"Este uimitor și imposibil, dar este un fapt! Chiar în momentul rugăciunii, coloana vertebrală a fost ridicată. Înainte de asta am răsucite și, prin urmare, un umăr era mai mare decât celălalt. Acum, umerii sunt chiar! "- Vlad

Alinierea coloanei vertebrale

"Am început să vizitez biserica destul de recent. Am fost chinuit de o problemă cu care n-aș putea face nimic - am condamnat alte persoane. Această condamnare se învârtea constant în mine. A meritat ceva de făcut ceva ce nu mi-a plăcut foarte mult și imediat am început să condamn această persoană. Era atât de neplăcut și de dificil. Dar într-o zi în lucrarea bisericii ...

Eliberați de condamnare

"Acum câteva luni am căzut și mi-am zdrobit puternic umărul. Mâna a devenit nemișcată și orice încercare de a se mișca a provocat mari dureri. Doctorii au spus că vor mai fi câteva luni. Dar chiar în timpul serviciului în biserică, atunci când pastorul sa rugat pentru mine, mâna mea a fost complet vindecată! Imediat, durerea a rămas și mi-aș putea mișca imediat brațul ...

Mâna a fost vindecată

"Vreau să vă împărtășesc cu voi minunea lui Dumnezeu: după rugăciunea mea, bronhiile au fost vindecate! Timp de mulți ani nu puteam respira adânc și de multe ori m-am gândit la tuse. Dar astăzi am simțit cum a fost - să respiri liber! Păreau să fiu în captivitate. Și acum sunt liber! Slavă Tatălui nostru ceresc! "- Elena

Vindecat bronhiile
A dispărut hernia

"În timpul serviciului meu, durerea din inima mea a dispărut, iar nivelul coloanei vertebrale mi-a scăpat, care a fost distrus de mulți ani în urmă. Domnul face minuni! "- Vlad

Durerea din inima a dispărut.

"Coloana vertebrală din regiunea toracică a fost complet restaurată din splină! Nervul sciatic este vindecat. Durerea din departamentul sacru a dispărut și am primit un nou șold în general. Domnul a operat supranatural asupra mea! "- Katya

Vindecarea din handroz






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: