100% ulei de nucă de cocos acum - "De ce este uleiul de nucă de cocos atât de util ca ceea ce să facă, dacă nu este

Astăzi, după cum știți, vom discuta despre produsul minune următor cu Ayherb - ulei de nucă de cocos (o referire la capacul de retragere pentru codul pentru a salva până la 10%, se referă la PM)







100% ulei de nucă de cocos acum -

Uleiul de cocos este unul dintre cele mai versatile uleiuri cosmetice. Este folosit pentru îngrijirea părului, a pielii corporale și pentru toate tipurile de piele a feței. Acest lucru se datorează faptului că conține o gamă foarte largă de vitamine și acizi grași, care pot fi utile pentru orice tip de piele. Pe scurt, uleiul de cocos conține:

Tiamina (vitamina B1, care are proprietăți regenerabile și protejează de expunerea la raze UV)

Piridoxina (vitamina B6, utilizată în dermatologie pentru a trata o varietate de boli ale pielii datorită efectului său antiinflamator)

Acid pantotenic (vitamina B5, care promovează creșterea părului, accelerând procesele de vindecare)

Acid folic (vitamina B9, care are un efect protector)

Acid ascorbic (vitamina C - un puternic antioxidant)

Acid oleic (un hidratant excelent pentru piele)

Acidul lauric (având un efect bactericid)

Și asta nu e tot. Dar pentru mine, acest set de componente utile se poate lăuda nu cu fiecare cremă. Cum putem folosi toate aceste proprietăți utile pentru noi înșine? Mulți recomandă ulei de nucă de cocos în primul rând ca o mască pentru păr. Personal, prefer să folosesc cosmeticele profesionale pentru păr și să folosesc ulei pentru pielea feței și a corpului. Mai jos sunt mai multe moduri







100% ulei de nucă de cocos acum -

❀❀avky Se curăță corpul pe bază de sare marină fină și ulei de nucă de cocos (se topește uleiul într-o baie de apă și se amestecă cu sare)

❀❀είμεναMascul de ulei de nucă de cocos - am pus o cantitate mică pe pielea feței în timpul scăldat, de exemplu. Am pus restul pe un șervețel

❀❀❀Cream pentru corp - am destul de piele uscata, iar uleiul de nuca de cocos o hidrateaza perfect. Mă îmbrac pe timp de noapte nu regret, pentru 30 de minute este complet absorbit și nu strica lenjerii de pat

❀❀❀Maslo masaj - vă puteți masaj bărbatul pe care îl iubea, și poate fi armat cu masaj anti-celulită și masaj coapsele lor - de altfel, în opinia, de asemenea, se ocupă cu prevenirea vergeturilor, deși ea nu a verificat

❀❀❀Krem pentru pielea din jurul ochilor - această acțiune am descoperit recent pe sfatul colegilor săi, și într-adevăr, în conformitate cu observațiile mele, se descurcă cu hidratarea pielea delicata din jurul ochilor, de multe ori de acum înlocui pe crema din jurul ochilor cu ulei de nucă de cocos naturale

Și acum am promis să vă spun de ce nu ar trebui să cumpărați ulei de nucă de cocos lichid. În primul rând, multe substanțe nutritive sunt distruse prin expunerea la lumină, și în al doilea rând, un ulei de nucă de cocos naturală începe să se solidifice la o temperatură sub 25 grade Celsius, iar apoi fie uleiul este diluat sau nu este untul de cacao. Ulei natural de nucă de cocos NOW Foods este ambalat într-un borcan de sticlă elegant cu un capac și arată astfel

100% ulei de nucă de cocos acum -

Singurul dezavantaj al acestui lucru atât de iubit de toate ambalajele - este inconvenient să luați cu dvs. în călătorii, pentru că mulți oameni preferă să utilizeze acest ulei înainte și după plajă. Nici o problemă, poți pune un pic într-un borcan de plastic mic, cu un capac, dacă găsești asta

Bineinteles, multi vor spune ca uleiul nerafinat este mai bun. Chiar mai bine - ulei presat la rece. Da, desigur, în acest caz, conține mult mai multe substanțe nutritive. Cu toate acestea, comparați eticheta de preț pentru ACUM ulei și ulei presat la rece și toate întrebările vor dispărea de la sine. Acesta este cel mai bun raport preț-calitate, crede-mă!

P.S. Comentariile mele despre alte mijloace cu ayherba

P.P.S Pentru o reducere - vă rugăm să contactați!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: