45 Trecerea de feribotul din Caucaz-Crimeea

Nu m-am gândit, nu am ghicit, am ajuns pe feribot!
Și am ajuns și într-o perioadă în care feribotul nu a funcționat timp de două zile în condițiile meteorologice. Prima zi a așteptat la Rostov, iar al doilea a mers la Rostov, după masa de prânz și seara sa ridicat încet să treacă, știind că nu este încă deschis.






Voi încerca să descriu întregul proces, deși mulți oameni știu, dar cineva poate veni la îndemână în vară, când din nou va exista o coadă uriașă.
Și așa - ca urmare deja pe drum A-290 în satul Lenin, la rândul său trebuie să plait post de politie - verificarea documentelor, ne-a informat că feriboturile nu merg, dar a ratat următoare, de asemenea, au un avizier cu informații despre feriboturi.







La scuipat în 3 km. din funcția de prima unitate pentru autoturisme, există la intrare pentru a da un cupon cu numărul (acesta va fi luat deja înainte de intrarea în port) și un voucher pentru o masina, care este apoi dat la casier.

Ajungând în unitate, m-am dus la casier - acestea sunt în mijlocul de antrenare (container echipat - a făcut în interiorul sala de așteptare și în numerar proprii pentru biletele ar trebui să fie un pașaport și certificatul de naștere al copilului și tichetul auto eliberat la intrarea în unitate, și un certificat de înmatriculare a vehiculului) . Sa spus că, până la traversarea nu este deschis, iar vânzarea nu se efectuează bilete imediat ce traficul feribot - vin, decora! A trebuit să aștepte până 9:00!
Dimineața începe o mișcare a conducătorilor auto la cabine, dar fără mulțimile și cozile de așteptare, vizionarea pe la jumătate adormit și du-te într-o Bummer - rece și vânt. Și apoi începe să producă mașini într-un rând, eu sunt casier, nu am reușit să obține un bilet deja mă uit la stânga cu un număr și nu ține mașina din spate. A sărit de la o parte la alta, a alergat la bilet pentru bilete și înapoi.
Costul unui bilet pentru adulți este de 162 de ruble. iar masina, in functie de lungime, este 1688 ruble.
După ce ne-am lăsat pe drumul pe care l-am condus în direcția portului, la 5,5 km mai departe de trecere și de-a lungul semnului, vreau să observ că există o limită de viteză de "50" peste scuipă! Am condus, desigur, mai mult, dar am fost prinși de mulți - toate acestea au fost în zadar)))!
La intrarea pe teritoriul portului bariera - reglează mișcarea la sosirea la cea de-a doua mașină și ia biletul cu numărul.
Apoi, mutați într-un rând de portul maritim de pe partea dreapta la a doua unitate prin punctul de control de securitate - o inspecție vizuală a compartimentului de bagaje și compartimentul pentru pasageri, am cerut o pereche de saci pentru a pune pe bandă și apoi ajunge în unitatea și așteptați pentru feribot, a trebuit să aștepte 2,5 ore de încărcare.

trasează a doua călătorie spre feribot

vedere al celei de-a doua unități de pe feribot







Trimiteți-le prietenilor: