10 varietăți de struguri de cea mai bună calitate

10 varietăți de struguri de cea mai bună calitate

№ 1 - Noua Arcadia

Nr. 2 - Libia

Aceste două forme hibride sunt în continuare noutăți. Să sperăm că în viitor vor avea indicatori mult mai buni.





№ 3 - Arcadia

Există o mulțime scrisă despre acest fel, este încercată și admirată de aproape toată lumea. Și eu sunt inclus.

№ 4 - Bizanț

Acest oraș f. foarte asemănătoare cu tulpina Strashensky. Bunch și berry - aproape o copie exactă a acestui soi. De ce este Bizanțul mai bun decât Strashensky? Timp de patru ani - nu un singur caz de hummocking, gustul este mai bun, nu există nici o sourness, puterea de creștere este mai slabă. Toată lumea vrea acum să aibă acest oraș. Boabele Bizanțului sunt cumpărate pe piață mai bine decât alte soiuri de culoare neagră.







Nu. 5 - Laura

Varietatea merită să se descurce.

№ 6 - 11-43-23

# 7 - Altai

În ciuda unei fructe de mare foarte mari, este nevoie doar de locul șapte. Acesta este același Mascot. E mai bine pentru mine? Talismanul are nevoie de o tăietură lungă, 12 rinichi sau mai mult, iar Altai este tăiat la 5 rinichi.

№ 8 - Noul dar al lui Zaporozhye

În fiecare an se îmbunătățește. Berry este ceva de genul unei boabe a lui Laura. Când este pe deplin coaptă, devine galben, foarte frumoasă. Soiul este foarte fructuos, maturizând devreme. Ciorchini sunt foarte mari, mai mult de 1 kg, unele cu aripi.

No. 9 - Zodiacul

Apreciez acest soi pentru gustul extraordinar și rezistența ridicată la toate bolile. Ciorchini cântărind 600 g. Berry roz închis, cântărind 6-7 g. Soi foarte randament. În acest an bush a dat 40 kg.

Nr. 10 - Muscat din Criuleni

Acest soi este universal. Berry în piața noastră este la prețul de fructe de padure Nadezhda AZOS, K-41. Ciorchini cântărind 600 g, boabe - 6-7 g. Berry cu o piatră, roz închis. Dar ce aromă și aromă! În piață, Muscat Kriulansky este mai bun decât alte soiuri datorită gustului său minunat. Din fructe de acest fel obțineți un vin foarte gustos. Deoarece există un conținut foarte ridicat de zahăr din fructe de padure, adaug un litru de zahăr la 10 litri de suc.

Dintre toate soiurile care au crescut vreodată, am selectat și descris, în opinia mea, primele zece. În zona mea, aceste soiuri produc o cultură decentă, în ciuda faptului că solul constă din lut greu cu un strat de var.

Soiuri precum Nadezhda AZOS, Arcadia, Richelieu, ușor clorurate din excesul de var. Nu prea lăudasem notele pe care le-am ales. Le-am descris pe scurt, dar în mod sincer. Probabil, cineva va numi absolut alte zece. Poate că preferințele mele nu-i plac deloc pe cineva. La urma urmei, gustul tuturor este diferit, iar condițiile de creștere sunt și soluri, îngrijire etc. Eu, cu excepția murdăriei și a cenușii cu apă, nu folosiți altceva. Cred că și alți cultivatori amatori vor spune despre zecile dintre cele mai bune soiuri. Voi fi foarte interesat să cunosc opiniile lor. Aș dori să văd punctul de vedere și producătorii de vin din regiunea Donetsk, de preferință la nord de Makeyevka. Toate notele bune.

Mai multe de la secțiunea Yagoda

Pentru toate întrebările: [email protected]







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: