5 roluri memorabile ale lui Olga Bulgakov

Pentru ce rol a avut actrița să câștige în greutate și să devină un "bun"?

5 roluri memorabile ale lui Olga Bulgakov
Olga Budina Foto: Fotobank

25 de ani, Olga Budina a jucat în această serie rolul soției unui ofițer, cunoscut pentru caracterul său neplăcut. Evenimentele au luat publicul în anii '70, într-o mică unitate militară la granița dintre URSS și China.







Cu toate acestea, tema protejării țării a fost doar un fundal pentru istoria care a apărut într-un triunghi de dragoste.

"Frontiera. Taiga Novel "pentru Olga Budina și majoritatea colegilor ei de pe spectacol au devenit fate. Într-unul dintre interviuri, actrita a vorbit despre aceasta: "Eu, Misa Efremov, Marat Basharov. Lena Panova, Renata Litvinova. Lesha Gusko, Andrey Panin - după ce am lăsat imaginea pe ecrane TV, au devenit stele. viața mea a fost ca pe show „in spatele sticlei“, atunci când simți că trăiești ca într-o fereastră magazin sau la grădina zoologică, în cazul în care toată lumea se uită la tine, și e doar îngrozitor ".







Pentru a evita recunoașterea pe stradă, după finalizarea filmării actriței a fost pictat în culoarea sa naturală. Amintiți-vă că, potrivit scenariului eroinei ei, Marina a fost o blondă.

Și o altă caracteristică interesantă - după terminarea seriei, Olga Budina a început să ofere mai des rolul de doctor. Într-un interviu cu Rossiyskaya Gazeta, actrita a spus: "Nu am acordat prea multă atenție profesiei eroinelor mele. Pentru mine, caracterul, esența feminină, complotul interesant dramatic sau comic au fost întotdeauna importante. Dar după succesul rapid al serialului "Border. Romanul Taiga ", în care eroina mea este doctor într-o haină albă, purtătorii acestei profesii au început să mă urmărească. Și nu am nici un răspuns de ce este așa. Poate că e un virus pe care producătorii l-au luat, oferindu-mi rolurile medicilor. Eu, în timp ce citesc scenariul, aș putea fi atins doar de această povetrie ".

Olga Budina a jucat rolul prințesei Anastasia Nikolaevna. Actrita ia iubit eroina si ia numit "primul meu rol cu ​​adevarat serios in cinema".

Filmul este despre familia Romanov chemat experți în critici istoria rusă, dintre care majoritatea au aparținut încarneze personajele - coafura nu se potrivește cu originalul, accentul pe Împărăteasa de fapt, nu a fost, atunci ceva scriitori să te pui cu o poveste de dragoste. Cu toate acestea, trebuie să ne amintim că filmul a fost planificat ca un film artistic, nu unul documentar.

Nu ați înregistrat încă? Formular de înregistrare







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: