19 - cunoașterea scurtă a aerosolilor medicamentoși și rechemarea consumatorilor

Irs 19 este un medicament terapeutic direct conceput pentru a susține și restabili sistemul imunitar și bolile nazofaringiene. Lizatele bacteriene care alcătuiesc drogul sunt secretul succesului acestui medicament. Aerosolul este eficient și sigur, este prescris pentru adulți și copii de la 3 luni.







  • Cu exacerbarea sau evoluția cronică a bolilor aparatului respirator superior
  • Cu complicații după o gripă anterioară sau o boală virală
  • Pentru a restabili sistemul imunitar după boală
  • Pentru prevenirea răcelilor sezoniere
  • Pentru a susține corpul înainte și după operațiile transferate

Feedback privind rezultatele utilizării IRS 19:

În această vară au planificat o vacanță de familie pe mare. Am vrut să fiu sigur că fiica mea este un copil preșcolar, că va scălda în mare și va face plajă fără teamă de a se răcori. Înainte de aceasta, de multe ori tratate pentru o răceală și o frig. După ce i-am adresat câteva întrebări farmacistului din farmacie și am auzit un răspuns despre 19 ianuarie, am decis să încerc. Cu o săptămână înainte de călătorie, am început să aplec nasul fiicei mele cu acest medicament.

19 - cunoașterea scurtă a aerosolilor medicamentoși și rechemarea consumatorilor

O călătorie în tren, scăldat frecvent și seara răcoroasă - frigul unui copil nu a făcut o vacanță clară, datorită lui 19 ani. Retragerea medicamentului cu un semn mare +

Forma de eliberare și descrierea medicamentului:

Medicamentul Irs 19 este produs în Franța sub formă de aerosol și este un lichid incolor, transparent, cu miros ușor. Soluția terapeutică este plasată într-o sticlă transparentă de 20 ml. În cutia de carton, este ambalată o duză de aerosol, o sticlă și instrucțiunile de utilizare a medicamentului.

19 - cunoașterea scurtă a aerosolilor medicamentoși și rechemarea consumatorilor

Perioada de valabilitate a aerosolului este de 3 ani, în următoarele condiții de păstrare:

  • Păstrați preparatul strict în poziție verticală
  • Protejați-vă de lumina directă a soarelui
  • Nu lăsați preparatul să se încălzească peste temperatura camerei






Costul mediu al medicamentului este de 400 de ruble, este eliberat fără prescripție medicală.

Irs 19 este folosit ca o irigare a mucoasei nazale, prin injectarea unui aerosol. Medicamentul este absorbit rapid de către organism, care nu permite virușilor și infecțiilor să se înmulțească. Doza de medicament este o scurtă împingere (doză) în fiecare nară. Flaconul Irs 19 este destinat pentru 60 de doze - injecții. Cursul de tratament este de 10 zile, de 2-3 ori pe an. Înainte de a utiliza Irs 19, trebuie să urmați reguli simple:

  • Puneți duza pe sticlă și asigurați-vă că este îmbrăcată în centru. Apăsați ușor, după care puteți folosi aerosolul
  • Când se manipulează capul, pacientul trebuie să rămână drept. Balonul, nu înclinați în timp ce utilizați, în caz contrar, medicamentul va cădea în capac și aerosolul devine inadecvat pentru utilizare
  • Cu utilizare frecventă, duza din sticlă nu trebuie scosă

Avantajul zilei 19 este ușurința în utilizare, ceea ce face ușor tratarea chiar și a copiilor mici. O doză precis definită exclude îndoielile și erorile. Cu toate acestea, trebuie remarcat faptul că unii copii trebuie să fie convinși să efectueze procedura repetată - nu toată lumea îi place sentimentul din nas.

Supradozaj, efecte secundare și contraindicații:

Nu sunt cunoscute cazuri de supradozaj cu 19 ani. Efectele secundare sunt foarte rare la pacienți și apar ca o reacție alergică, febră și greață. La începutul tratamentului este posibilă o reacție - strănut. Dar trece, după aceea. Contraindicațiile includ utilizarea medicamentului în timpul sarcinii, boala sistemului imunitar și alergiile la medicament.

Pacienții adulți - șoferii vehiculelor și angajații care se ocupă de tehnologie, nu prescriu medicamente, deoarece afectează psihomotorica unei persoane.

Numeroase comentarii pozitive despre Irs 19, permit pediatrilor să o recomande în mod activ pentru tratamentul copiilor.

Citiți mai multe comentarii:

  • Aqualor baby: instrucțiuni despre ... Probabil toate mamele sunt familiarizate cu situația când alăptează copilul începe să-și facă griji pentru că ...
  • Imunoflazid pentru copii: mărturii, ... Copiii din primii ani de viață, în special cei care au început să participe la instituțiile preșcolare, sunt cei mai vulnerabili și expuși ...
  • Ispiron pentru copii: aprobat ... Cu un an și jumătate în urmă, copilul meu a început să meargă la grădiniță. Așa cum se întâmplă adesea, adaptarea nu este ...
  • Aquamaris pentru copii - ... nasul curgător este neplăcut pentru toată lumea, dar când nasul unui nou-născut nu respiră, somnul și mâncarea se transformă ...
  • Un simbiot este un leac miraculos pentru ... Organismul unei persoane sănătoase funcționează într-un mod coordonat, ca un ceas pe un turn Kremlin, datorită faptului că toate "detalii" ...

Răspuns "IRS 19"

Medicamentul funcționează într-adevăr.
Mi-am cumpărat fiica.
Cu toate acestea, mai târziu, la sfatul unui medic, în loc de IRS-19, Bronchomunal a fost folosit.
Doctorul a spus că IRS-19 la câțiva copii în practică a provocat un nas curbat, și acest lucru este neplăcut, deși nu înfricoșător.
Bronchomunal are același principiu de acțiune, dar nu provoacă senzații neplăcute.
Dar IRS-19 este mult mai ieftin.
Deci decizi singur.
Deși nu le-aș da copilului un singur medicament "pentru profilaxie".
Am avut motive serioase - copilul nu a ieșit din ARI, iar după cursurile tratamentului imunitatea IRS-19 și Bronchomunal a devenit normală, boala sa oprit.
Dar dacă copilul este bolnav rar, nu este nevoie să-l hrăniți cu medicamente.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: