10 Povestiri uimitoare despre copii despre viața lor trecută, o epocă mare

Un bine-cunoscut proverb spune: "Adevărul vorbește cu gura unui copil". Și într-adevăr, mulți copii spun lucruri înțelepte de-a lungul anilor. Dar unele dintre ele ne spun ceva despre care nu știu.







1. Când fiul meu avea 3 ani, mi-a spus că îi place cu adevărat noului său tată că este foarte bun. Soțul meu era singurul său tată. I-am întrebat copilul: "De ce?"

El a răspuns: "Batranul meu tată a fost foarte rău. El ma lovit în spate și am murit. Dar chiar îmi place noul meu tată, el nu ar fi făcut asta niciodată ".

2. Când eram o fetiță, mi sa întâmplat ceva ciudat în momentul în care am văzut un tip la magazinul alimentar. Era neobișnuit, pentru că eram un copil liniștit și se comporta bine. Nu am fost niciodată certat pentru un comportament rău, dar la acel moment a trebuit să părăsim magazinul.

Când am intrat în mașină și mama mi-a întrebat ce sa întâmplat, i-am spus că persoana ma luat de la prima mea mamă, sa ascuns sub podea în casa mea și m-a adormit mult timp până m-am trezit cu noua mea mamă.

Apoi am refuzat chiar să stau liniștit pe drumul spre casă și să urc sub bord, astfel încât să nu mă mai fure. Mama mea a fost foarte îngrijorată ... pentru că ea, ca mama mea biologică, a fost, bineînțeles, prima mea mamă.

3. Odată, când fiica noastră avea 2 ani și jumătate, soția mea și cu mine am făcut-o seara și am început să-i spunem despre importanța menținerii curățeniei și spălării. Ea răspunse: "O, nimeni nu va ajunge la mine. Într-o noapte au încercat. Au bătut ușa și au încercat, dar m-am împotrivit. Sunt mort și acum sunt aici. "

Ea a spus despre asta ca și cum ar fi fost ceva obișnuit.

4. "Înainte să mă fi născut aici, am avut o soră, nu? Ea și mama mea sunt acum atât de vechi. Nu au suferit atunci când mașina a fost în foc, dar acum am fost rănit cu siguranță! "







Avea 5 sau 6 ani. Acest lucru a fost spus fără niciun motiv.

5. Când sora mea mai mică era puțin, adesea mergea în jurul casei cu o fotografie a străbunicului nostru, plângând și spunând: "Mi-e dor de tine, Harvey."

Bunicul Harvey a murit înainte de a mă naște. În plus, mama mi-a spus că sora mea a vorbit mereu în același mod ca și străbunicul Lucy.

6. Când cea mai tânără sora mea a vorbit pentru prima dată, ne-a spus astfel de lucruri, care ne-au îngrijorat foarte mult. Ea a spus că în familia ei veche avea adesea ceva înfiptă în ea și a strigat și a plâns, dar tatăl ei la ars în cele din urmă atât de mult încât ne-a putut găsi, noua ei familie.

A spus astfel de lucruri la vârsta de 2 până la aproape 4 ani. Era prea mică pentru a auzi cândva undeva și comunica cu copiii care au experimentat astfel de lucruri. În familia mea, sa crezut întotdeauna că acestea erau amintiri din viața ei anterioară.

7. La vârsta de 2 până la 6 ani, fiul meu mi-a povestit o poveste despre cum ma ales pe mine ca pe mama lui.

El a spus că era cu un bărbat într-un costum care la ajutat să-și aleagă mama pentru a-și îndeplini misiunea sufletului în viitor. Nu am vorbit despre subiecte spirituale și a crescut într-un mediu non-religios.

El a descris scena ca și cum ar fi fost o achiziție într-un magazin alimentar. Era o cameră luminată cu oameni care păreau ca niște păpuși și ma ales pe mine. Omul în costum la întrebat dacă era sigur și el a răspuns că da. Și apoi sa născut.

De asemenea, fiul meu obișnuia să fie foarte îndrăgit de avioane ale celui de-al doilea război mondial. El le-a identificat, părțile lor, poate spune în ce regiune au fost folosite și altele asemenea. Încă nu am idee de unde a știut toate astea. Lucrez în laborator, iar soțul meu este matematician.

Întotdeauna l-am numit "bunic" pentru faptul că sa purtat în mod pașnic și cu totul îndurerător. Acest băiat are un suflet vechi.

8. Când nepotul meu a început să vorbească nu expresii, ci expresii, el le-a spus surorii mele și soțului ei că este "atât de fericit că le-a ales". Apoi a spus că, înainte de a fi copil, era într-o cameră luminoasă, a văzut mulți oameni și a ales această mamă, pentru că avea o față frumoasă.

9. Sora mea mai mare sa nascut in anul in care mama tatalui nostru a murit. Când asistenta a crescut și a început să vorbească, ea ia spus papei: "Eu sunt mama ta."

10. Potrivit mamei mele, când eram mică, i-am spus că acum ceva timp am fost ucis într-un incendiu. Nu-mi amintesc asta. Dar una dintre cele mai mari temeri ale mele este că casa mea se va aprinde. Mi-e chiar frica de a fi aproape de un foc deschis.







Trimiteți-le prietenilor: