4 moduri eficiente de a sparge pk puc

Prieteni! Ieri am plâns de nisip, din cauza căruia butoanele schimbă rezervoarele și scaunele încălzite. I-am curățat ieri seara. Am fost sfătuiți cum să eliminați această platformă, dar nu am reușit (deși, judecând după proiect, sfatul a fost corect).





Cu toate acestea, sa dovedit că există cel puțin 4 modalități de a elimina acest bloc.

Prima modalitate este de a scoate capacul mânerului cutiei de viteze. Este îndepărtat destul de simplu - este manipulat cu un cuțit / york, cârligele sunt scoase, gluga este ridicată.







Dezavantajul este că, datorită loviturilor mele, este foarte dificil să ajung sub el și să strângeți distanțierele care țin blocul în tonelă. Cu toate acestea, ca opțiune, are dreptul la viață, dacă cineva are brațe mai subțiri.

Puțin mai convenabil, dar nu suficient. Scoateți cutia de jos din mizerie. Gravitatea este singura forță care o ține în loc. Adică, el o ia ca pe o șprotină dintr-o cutie.

Din cauza asta. că distanțierele care dețin blocul din tunel sunt mici și grele, nu am reușit nici să folosesc această metodă.

Se pare că carcasa frânei de mână este scoasă separat. După ce am scos cutia inferioară din torpedou, am avut acces direct la singurul șurub care conține această carcasă.

Pentru a scoate capacul, este necesar să deșurubați acest șurub în colțul cutiei, trageți carcasa, ridicați-o și deplasați ușor spre compartimentul pentru bagaje. Aici se deschide accesul excelent la distanțiere. Scoateți și scoateți blocul (îngrijit):

În spatele blocului sunt două clopote. Ei trebuie să fie detașați cu atenție, de asemenea, să strângeți zăvoarele. Nu există probleme acolo, puteți face totul cu degetele.

Păi și alte afaceri de tehnică. Scoateți capacul superior și vedeți că butoanele sunt construite chiar în el, iar pe placă se află numai contactele:

După ce am scos capacul, curățarea butoanelor nu mai este o problemă - există acces complet la tije, în care butoanele se târască înainte și înapoi.

Am pus blocul înapoi și aici pentru noi a patra cale este deschisă pentru al elimina, cel mai simplu :)

Se pare că, cu capacul eliminat blocul de acces la distanțiere este drept și convenabil. Le puteți vedea chiar și în fotografie. Și capacul în sine este îndepărtat foarte ușor.

Am vrut să o iau de la bun început, dar mi-a fost frică să o rup. Deci, este îndepărtat foarte ușor, nu este de ce să vă fie frică.

Prin urmare, dacă de acum înainte, prieteni, trebuie să demontați această unitate, folosiți imediat o șurubelniță sau un cuțit pentru a înțelege spațiul de masă fără a analiza nimic. Scoateți capacul unității și apoi scoateți unitatea.

1. Protejați unitatea de nisip - butoanele se vindecă imediat.
2. Nu deșurubați cardul în interiorul aparatului în mod inutil.
3. Mulțumesc tuturor celor care au răspuns ieri - KacTeH și minus776. Deși consiliile sunt simple și nu ajută, ele au devenit ghiduri pentru căutări ulterioare.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: