Lokomotiv a început sezonul cu o victorie asupra locomotivei mordovia - știri fk

Întreaga zi în Saransk, ploaia a fost în scădere, care a crescut dramatic spre începutul meciului, transformându-se într-o adevărată decolorare. Cu toate acestea, calitatea condițiilor meteorologice nefavorabile aproape că nu a afectat - o peluză artificială a fost pus pe stadionul "Start".

Ritmul meciului din primul minut a fost greu de numit un uragan: rivalii se priviseră unul pe celălalt, iar mingea se afla mai ales în centrul terenului. Primul moment remarcabil în joc a fost o lovitură puternică din partea lui Victor Obinna în minutul treisprezecea - mingea a zburat aproape de "nouă".
Trei minute mai târziu, fiind într-o poziție similară, mijlocașul gazdelor Victor Panchenko a decis să sufle - și încercarea sa a devenit eficace. Miroslav Lobantsev, care a debutat în meciul oficial pentru Lokomotiv, nu a avut șansa de a salva echipa - mingea a lovit colțul de sus.

"Railwaymenii" au luat treisprezece minute pentru a egaliza scorul. Un alt „standard“ la poarta „Mordovia“ a fost marcat. Alexander Samedov doar atârnat în suprafața de pedeapsă, Taras Burlak rece tunde capul mingea spre poarta portarul „Mordovia“ a lovit mingea în fața lui, și Dmitri Torbinski aproape de linia de poartă ciocan mingea în plasă!

După cum sa dovedit, acesta a fost doar începutul. În patru minute, Lokomotiv a venit. Unul dintre eroii episodului a fost din nou Torbinsky, de data aceasta oferind asistență. Luând mingea înapoi la gol, Dmitry a pus mingea exact pe jos Magomed Ozdoev, care a lovit irezistibil în colțul de jos! Din păcate, aproape imediat Torbinsky a trebuit să părăsească terenul - într-unul din episoade, mijlocașul a fost rănit.

Fără a se opri la cele obținute, "feroviarii" au continuat să atace și, în curând, au marcat cel de-al treilea gol. Vedran Corluka a venit să servească un corner în zona de pedeapsă a altcuiva, suprascris în fundașul aerian al lui "Mordovia" și a trimis mingea în poartă. Doar 38 de minute au fost necesare pentru fundașul croat pentru a-și deschide contul pentru obiectivele sale pentru "Locomotiva"!
După o astfel de grandioasă kambeka - trei goluri în nouă minute - jocul a fost anticipat calmat.
A doua jumătate a început, de asemenea, într-un ritm proast. Când a început să pară că rezultatul jocului a fost o concluzie dinainte, gazdele au întors intriga la viață. La 62 minute de la depunerea cu un colț și un turbulente în lovitura liberă "Loco" Osipov a transportat mingea în plasă.

Scorul gol ratat Lokomotiv. În minutul 69 Samedov a făcut o trecere impresionantă pe flancul său, dar camera lui în pedeapsa, în ultima clipă, ia întrerupt pe Muldarov. Și trei minute mai târziu, Denis Glushakov, după o trecere cu un călcâi de la Obinna, a făcut un accident frumos - nu a fost suficient pentru un gol câțiva centimetri.

Sfârșitul meciului sa dovedit a fi nervos. "Mordovia" până în ultima clipă a ajuns la șansa de egalizare, dar Lobantsev a jucat foarte încrezător - Miroslav a fost fiabil atât pe linia de poartă, cât și pe ieșiri.

În minutul 87, Lokomotiv a rămas zece bărbați. Jucătorul de la "Mordovia" a jucat brutal împotriva lui Ozdoev, care nu a putut să-l suporte și a răspuns infractorului, care nu mai deținea mingea.
Judecătorul Vilkov a adăugat cinci minute la ora principală, dar în cele din urmă echipele au petrecut mai mult timp pe teren. Din fericire, "calea ferată" a susținut atacul gazdelor și a păstrat scorul câștigător.

Locomotiva: Miroslav Lobantsev, Corluka, Eshchenko, Shishkin, Burlak, Ozdoev, Torbinski, Gluschakov, Samedov, Obinna, Pavlyuchenko

Mordovia: Iurcenko, Aleksei Muldarov, Stepanets, Osipov, Dujmovic, Aleksandar Simčević, Kuleshov, coarne, Beaver, Mukhametshin, Panchenko

Bună ziua, dragi fani ai fotbalului. Numele meu este Andrey și vă invit la o traducere text a meciului din etapa de start a campionatului Rusiei. "Mordovia", va prelua "Locomotiva" de la Moscova, care va avea primul meci sub conducerea lui Slaven Bilic. Mai puțin de o oră înainte de meci!

Acum este deja cunoscut faptul că Lobantsev va lua cu siguranță locul la porțile lui Lokomotiv!

Există o încălzire a echipelor, antrenorul echipei "Mordovia" dă un interviu, din păcate nu va fi cu echipa, tk. eliminat și meciul va rezulta din stand. Acum interviul este dat de Maxim Grigoriev.

Glushchakov este căpitanul nostru. Pregătirea înainte de meci este în desfășurare. "Lokomotiv" joacă în uniformă neagră.

Ploaie, echipele se află pe teren.

Apel la fani, imnul Rusiei sună!

1 # 96; Bilic într-o pălărie) Fluieră! Meciul a început.

2 # 96; Locomotiva în dreapta. Din centru a început "Mordovia". Și primul atac, mingea a fost la "Loco"

3 # 96; "Loco" rotește mingea în jumătatea terenului. Baldachin de Samedov și unghiular. Prezentarea și. deasupra porții! Ozdoev, prima lovitură!

5 # 96; Și atacul fotbaliștilor din Saransk, mingea la Lobantsev. Lupta pe Samedov, dar judecătorul o dă afară. Mingea este "Loco". Există ploi abundente.

7 # 96; Atac de "Mordovia" prin centru. Mingea este cu noi. Cornerul îl oferă lui Loko, dar Pavlyuchenko nu are timp pentru minge.

9 # 96; "Locomotiva" deține mingea. Eshchenko a trecut periculos pe flanc, dar mingea a fost lovită.

10 # 96; Mingea se rotește acum "Mordovia". Ozdoev ciocădește mingea din teren.

12 # 96; Atacă unul câte unul! Foarte flacără la atacat pe Loco, mai întâi Shishkin face o cameră și apoi bate bine Obinna.

14 # 96; Bun atac "Mordovia", dar apărarea lui Loko salvează situația!

16 # 96; Și un alt atac bun de la "Mordovia" și un pumn de la turn și un gol (((Panchenko înscrie mingea 1-0

18 # 96; Loco începe imediat să atace! În scop, zona de sprijin a moscovitelor a eșuat.

20 # 96; Mingea este la Loko. Fugiți pe Obinna. Este periculos. Lovitura lui Toruinsky! Dar numai după unghiular. Prezentarea lui Samedov, dar eșec.

22 # 96; Atac de Saransk, dar Obinna interceptează mingea. Zabros dar Pavlyuchenko, dar chiar.

24 # 96; Un atac bun, dar o luptă și doar un out. Ploaia sa terminat. "Mordovia" de interceptare, dar Burlak rula în jurul terenului, bate mingea.

26 # 96; Samedov este unghiular, dar Pavlyuchenko este abia destul. Există un atac al lui "Mordovia".

27 # 96; O altă greșeală asupra lui Obinna. Dar mingea a mers la "Mordovia", un teren periculos, o lovitură, dar deasupra porții!

28 # 96; El a sărutat mingea Pavlyuchenko, dar direct în mâinile portarului.

30 # 96; Penalitate pe Eshchenko, depunerea lui Samedov. ȘI GOOOOOOLLLL. Dadu. Trimiterea lui Samedov la postul apropiat, capul cu discount și portarul nu pot prinde mingea, iar Dmitry termină într-o plasă goală.

32 # 96; Se pregătește un înlocuitor pentru Loko. Mingea este în jucătorii noștri. Zapater iese. Oh .. asta. Dangerous a lovit un jucător, "Mordovia". frunze Torbinski (((Si GOOOLLLL. OZDOEVVVVV. Da! Da! Da! Pavlyuchenko a primit mingea de pe flanc, a dat la centru și înapoi skidochka sub atac. Ozdoev. Shut critici dușmănos.

35 # 96; Frunzele Torbinsky, Zapater iese! Dmitry a tras mușchii inghinali. Există un atac al lui "Mordovia". Deja atacăm Loco.

37 # 96; Obinna este bună în selecții. Ball la calea ferată.

39 # 96; Yeshchenko a rănit trei rivali pe flanc și a făcut un baldachin. Corner. ȘI AAAAAAAAAAAA. Corluka frumos. colț, treceți pe Shishkin, un baldachin și un șpaclu Vedran. Loko a zdrobit "Mordovia"!

42 # 96; Loko aproape a marcat al patrulea gol! Ozdoev a învins din afara portarului, iar portarul a bătut în fața lui Samedov, dar aproape a lovit mingea.

43 # 96; Colțul Sarantsev. YX. Lobantsev trage mingea din colțul inferior. și încă periculoase. Și apoi Loko ar putea fugi, dar transferul nu este exact! Mingea merge spre "Mordovia".

44 # 96; Beat de Obinna, Urchenko captează mingea. Jucătorii de jocuri de noroc în volei prin capul de pedeapsă) au arătat grozav. Aruncă Loko.

45 # 96; Ozdoev faulează. O lovitură liberă periculoasă îl va învinge pe Mordovia.

45 # 96; +1 Beaver Beat) Lobantsev captează cu încredere mingea. Și fluieră! Bilic Delaep Ale-Up și echipele merg în vestiare.

45 # 96; înlocuirea la "Mordovia": frunze de Bober, Pazin iese. Jucătorii sunt deja pe teren. Fluier. Loco începe a doua jumătate din centru. Atenția pe teren, pentru că Numărul lui Pazin pe tricou nu este același cu cel din aplicația pentru meci.

49 # 96; Ce nu înțelegem cu înlocuirea lui "Mordovia". Se pare că acum nu este Pazin, dar Kontsedalov! FOARTE PERICULOASE! Samedov singur a fost pe flanc și a făcut o baldachin, dar nimeni nu a reușit să închidă terenul. și iese în afara nr. 7 Roman Kontsedalov!

51 # 96; Pe Bilic un costum nou și uscat) Transferul inexact la Pavlyuchenko. Mingea este din Mordovia. Interceptarea Glushakova, dar nimeni nu a sprijinit. Loko întâlnește adversarul său foarte înalt.

53 # 96; Șocul "Mordoviei", dar trecut! Acum există un teren periculos, Burlak a fost înlocuit.

55 # 96; Mingea este la Loko, dar mingea din nou nu ajunge la Roman Pavlyuchenko (

57 # 96; Grosolanul Eshchenko greșește pe Muhamedșen. Va fi o pedeapsă. Concerte baldachin. Pavlyuchenko bate înapoi, iar Loko nu are un contraatac. Chorluka joacă bine în apărare, lovind o minge în afară. O altă lovitură, "Mordovia", va fi colțul.

58 # 96; E foarte periculos. Dujmovic aproape că a căzut în focurile porții. Mingea este la Loko.

60 # 96; Depunerea lui Glushakov, dar portarul captează mingea. Vreau să văd deja pe terenul de Caicedo. Pavlyuchenko, evident, nu a intrat în joc după pauză. Kontsedalov faultează în atac împotriva lui Eshchenko! Loco rotește mingea. Eshchenko pierde mingea pe flanc și atacă "Mordovia".

62 # 96; Glushakov leagă un șir) și "Mordovia" efectuează terenul. Serviți bine, dar reducerea capului nu funcționează. Acum colțul. Feed, și încă o dată. Iar obiectivul este notarea "Mordovia". Osipov. Aici!

64 # 96; Atacurile "Mordovia". Dar scriu despre atacul lui Loko. Lovitura de la Ozdoev nu a funcționat. De pescăruși. Loco începe să apese.

66 # 96; Meciul devine strâns! Loko dă colțul, iar Corluk abia atinge mingea în cap. Dar el era în mod clar împins în spate.

68 # 96; Mingea trece în siguranță prin câmp, de la jucător la jucător. Obinna din nou bun în selecția și atacul "Locomotiva". Samedov a pătruns bine pe flanc, dar trecerea nu a reușit! Asista jucătorul Loko.

69 # 96; Osipov primește un card! Colțul dă Samedov. Mingea zboară lângă poartă.

72 # 96; Atacuri Loco. Toate atacurile trec prin Zapatera. YX. Obinna a jucat cu călcâiul pe Glushakov, dar lovitura este aproape inexactă! Cât de frumos. Atac de "Mordovia".

74 # 96; Caicedo se încălzește. "Mordovia" face aruncări în zona de pedeapsă! Rotunde la Lobantsev!

76 # 96; Zapater pierde lupta cu caii. Mingea este din Mordovia. Loko încetini încet.

78 # 96; Loco atacă prin flanc. Pierderea, dar "Mordovia" nu a putut elimina în mod corespunzător mingea. O altă trimitere la caseta de penalizare "Locomotivă".

80 # 96; Trimiteți ultimele 10 minute ale meciului. Atacurile "Mordovia". Loco, evident, trebuie să adăugați, poate termina rău. Bilich nu înlocuiește. Un atac periculos, dar Lobantsev este calm. Caicedo se pregătește să meargă pe teren. Pavlyuchenko este împins în spate și lovitură liberă! Și Caicedo îl schimbă pe Pavlyuchenko. O lovitură de Glushak. Sub bara transversală și portarul bate.

82 # 96; Oh, frumusetea. Samedov dă colțul, face o trecere la Zapatera, îl ratează și îl lovește pe Glushakov, dar prin. Iar înlocuirea a ceea ce am vorbit deja. Salutări către Hispaniola.

83 # 96; O mulțime de greve "Mordovia". Lobantsev este bun.

84 # 96; Înlocuirea de la "Mordovia": Dujmovich frunze, Kuznetsov iese. Ai. Glushakov a dat pasul ascuns lui Caicedo, dar nu a ajuns la minge.

85 # 96; Fat pe Obinna! Mingea este la Loko. 5 minute pentru a merge. Interceptarea "Mordovia", dar imediat de protecție "stinge focul."

87 # 96; Loco ține mingea! Și ștergeți-ne de la noi, prieteni! Ozdoev! Card roșu! Nu este deloc o greșeală necesară (((Oh, ea este periculoasă.) Atacantul Saransk lovește deasupra porții, este bine că nu există nici o penalizare.

89 # 96; la Loko: Grigoryev pleacă, frunze Samedov și "Mordovia" lasă pe terenul lui Muhamedșen, doar Rustem! Bilic îi spune jucătorilor!

90 # 96; +5 Timpul adăugat a dispărut! Hai, Loko. Va exista o penalizare postpaid! "Mordovia" să pregătească! Chorluk și Yeshchenko au primit cărțile! Panchenko la minge, furaje. Miroslav Lobantsev. Totul este calm.

Du-te aruncă în zona de pedeapsă! Acesta este un meci, acesta este începutul campionatului. Caicedo faultează în atac. O altă pedeapsă în centrul terenului! Ultima depunere. și. ALL. VICTORIA. Toți cu o victorie. Ura! FUH!))) Toate expirat! Mulțumesc tuturor! Până la viitoarele victorii.