Aripi ale sovieticilor - dinamul din Sankt-Petersburg decît jocul se termină, răsună

Acesta este meciul central al următoarei zile de joc din cea de-a doua cea mai puternică diviziune a Rusiei. Aripile sovieticilor - favorite ale turneului și într-un meci separat cu casele de pariuri Dynamo, pariază și pe ele. După șapte zile de joc, Samaransii împărtășesc primul loc cu un reprezentant al Sankt Petersburgului, câștigând 16 puncte. Să joace cu un concurent Aripi se potrivesc după victoria oaspeților asupra Yaroslavl Shinnik cu un scor de 3: 2 - un dublu în această întâlnire a fost remarcat de către Serghei Kornilenko. Aceasta a fost a treia victorie consecutivă a samarinilor. În același timp, de la Shinnik, au ratat de două ori mai multe goluri decât în ​​primele șase meciuri ale campionatului. În acest domeniu, Aripile sovieticilor au avut patru meciuri în acest sezon și au câștigat trei dintre ele. În fiecare duel victorios au reușit să lase porțile proprii intacte.

Clubul Petersburg în ajunul rundei a 8-a are de asemenea 16 puncte și numai pe indicatorii suplimentari este inferior față de Samarani.

Pentru ultimele 5 runde, secțiile lui Alexandra Tochilina au câștigat 10 puncte datorită a 3 victorii și 1 egalitate. Prins în acest timp 9, dar a ratat, de asemenea, mult - 7 goluri. Doar într-unul dintre meciurile raportate, "Dynamo" a apărat la zero. De asemenea, într-un meci, echipa nu sa putut distinge, rsute.ru. Cel mai bun marcator în acest moment - Kulishev, care a marcat 4 goluri.

În ultima rundă, Petrograderii au jucat acasă împotriva clubului de fotbal "Olympian" și au luat un reper peste invitații cu un scor de 3: 1. Și oaspetele a deschis contul în minutul 9. Cu toate acestea, după 5 minute, Babenkov și-a recăpătat echilibrul. Cu acest cont, concurenții s-au dus să spargă. În a doua repriză, Kulișhev (minutul 60) și Zweiba (minutul 90) au marcat.

Duel în Samara pentru clubul St. Petersburg va fi al treilea oaspete în acest sezon. În cele două echipe anterioare a câștigat victoria, marcând 3, și a primit doar un gol.

Printre echipele jucate ultima oara in sezonul 14/15.

"CS" a ratat până acum doar trei goluri, ceea ce este cel mai bun indicator al campionatului.

"Dynamo" a câștigat ambele meciuri din deplasare

Este greu să vorbim despre perspectivele Dynamo, echipa încă mai joacă cele mai multe jocuri la domiciliu și nu există practic rivali serioși între "albastru și alb". "Aripile" par să fi găsit în cele din urmă o formă excelentă și, în opinia noastră, ar trebui să se ocupe de acest rival. Acasă Samarans joacă puternic și agresiv, credem că victoria cu o diferență de câteva goluri este posibilă pentru ei. Cotele asiatice (-1) pe "COP" cu kf 2,05 în Winline - asta e alegerea noastră.