90 de coafuri

90 de coafuri

Și apoi cu actrita sa întâmplat ceea ce sa întâmplat - îi era frică de bătrânețe. Și în astfel de cazuri, chiar și o tunsoare strălucitoare nu va ajuta. Dar stilistul ei de vârsta înaintată nu se teme și continuă să lucreze la toate cilindrii. Un număr foarte mare de oameni care doresc să plătească bani pentru "tunsoarea lui Meg" au permis lui Sally să părăsească salonul de la Hollywood al lui John Frida și să-și deschidă propriul salon în New York. Pentru o vreme, a lucrat pentru produsele Frieda, dar după ce sa certat cu partenerul ei, ea a forțat angajații să arunce toate bulele. Ei spun că are un caracter de fier și că nu ar trebui să contrazică. Poate că este vorba de celebrități care se adaugă la servilie?







Aproape 20 de ani, ea a purtat Hershberger tunsoare vâlvoi pe care jurnaliștii numit pe bună dreptate „Tânăra Jane Fonda întâlnește Patti Smith.“ Astăzi, Sally are părul strălucitor, dar îl poartă fără griji - tinerii din industria modei afectează. Ea a lucrat cu toate revistele de modă și fotografi cele mai cunoscute, inclusiv Herb Ritts, Steven Meisel, Annie Leibovitz, Pamela Hansen, Arthur Elgort, Patrick Demarchelier, Regan Cameron și multe altele. Munca ei cel mai faimos este la modă - păr sexy cinci supermodele goi: Tatiana, Cindy, Naomi, Christy și Stephanie Seymour - negru-negru de fotografie Herb Ritts.

Astăzi, Sally Hershberger este un personaj secular, ea este cunoscută în mod personal, ea este scrisă în mod constant, și nu numai în legătură cu filme și lucrări noi. Cu trei ani în urmă, ea și-a vândut penthouse-ul în Village Village, Jennifer Aniston, iar ultimul ei apartament cu un dormitor din London Terrace Gardens este admirat de The New York Times. "Chiar nu vreau multe dormitoare", recunoaște Sally. - Nu vreau oaspeți în apartament. Lasă-i să vină la casa mea din Hampton. În apartamentul ei există doar mobilier de designer de culori strălucitoare plus amprente de Helmut Newton, Mick Jagger de la Warhol și o mulțime de lucrări ale celebrului fotograf american Tierney Giron, prieten apropiat al lui Sally. Și ea niciodată, pentru că nici un ban nu ia acasă. "Urăsc părul pe podea, urăsc părul pe corpul meu. Dacă văd un păr în mâncare, mă va scoate din afară. Nu este ciudat să-mi fac părul toată viața?







Spre deosebire de Sally Hershberger dur, practic și foarte cinematografic, francezul Julien d'Is, ultimul romantic al artei coafurii, își datorează statutul de stea la modă, nu la vedetele de film. Cu mâna sa ușoară, Linda Evangelista a devenit cea care "nu va ieși din pat pentru mai puțin de 10.000 de dolari".

90 de coafuri

Înainte de faima mondială cunoscută sub numele de Perric Le Verg, Julien d'Is a devenit o stea prin colaborarea cu fotografi de moda iconici Steven Meisel și Irwin Penn. Cunoașterea a avut loc accidental (în anii 80 aceasta sa întâmplat foarte des). Julien a venit la New York din Franța la vârsta de 24 de ani, a trăit și a lucrat în East Village, cineva îi plăcea stilul său - și acum a fost invitat să-l împuște pe Majzel în Vogue. "Am ajuns într-o atmosferă nebună și eu eram un tânăr anarhist, așa că totul sa dovedit a fi." Cu Steven au avut multe în comun, iar domnul Irwin Penn viitorul "cel mai romantic coafor", un pic timid, pentru că era idolatru: își cunoștea toată lucrarea, și-a cumpărat cărțile. La Penn, Julien a învățat să privească părul cu ochii unui coafor.

Celebrul tunsoare a evangheliștilor sa întâmplat înainte de Penn. Și aceasta a fost cea mai strălucită metamorfoză din istoria supermodelilor. Cu excepția, poate, a lui Twiggy. 1988, Peter Lindbergh ia oprit în modelul de top Paris, Linda Evangelista și oferă Julien taie buclele ei groase maro la umeri. Contrar credintei populare Linda la acel moment nu a fost de a începe: este anul ea sa căsătorit cu capul francez Elite Gerald Marie, deja a avut mai multe capace, care părul lung privit întotdeauna într-un milion, și o schimbare bruscă în imaginea planurilor sale nu sunt incluse. Linda plângea. Am fost foarte nervos, "îmi amintesc aproape 30 de ani mai târziu. - Am luat mâna și am spus: "Da, aceasta poate fi o greșeală teribilă și poate - un mare triumf!" Sa calmat puțin și eu ... nici măcar nu am știut cum să o taie până când am început. A făcut o coadă de ponei pentru ea, apoi a tăiat-o. Și-a amintit imaginea de pe o cutie de portocale: era un băiețel cu bob de păr și franjuri lungi, este un pic ca baietii de la Beatles ». Lacrimile lui Linda se usucă imediat. După câteva săptămâni, a fost prima dată când a fost zabukirovali imediat pentru 16 spectacole. Tunsoarea Evangelista a devenit o senzație și chiar un fenomen cultural, toată lumea a vrut - inclusiv Demi Moore pentru "Ghosts".

Julien a continuat să facă ceea ce putea face cel mai bine: tăierea și pieptănarea. Când au nevoie de grămezi încântătoare, l-au invitat. Blocurile de lux de la Hollywood sunt de asemenea și lui. El a fost un dumnezeiesc atât pentru Comme des Garsons, cât și pentru Vanity Fair. Apropo, peruciile galben-neon de 11 manechine din ultima colecție de bărbați din salonul de expoziții din Comme des Garcons de pe Piața Vendôme sunt, de asemenea, afacerea lui. El evoluează în mod constant, dar este totuși același poet și romantic cu părul lung. În timp ce studenții lui au devenit deja stele.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: