5 Cel mai bun mod de a cheltui bani

Ce ați face dacă ați devenit brusc bogat? Știu că este o întrebare destul de proastă, dar sunt sigur că ați avut imediat câteva lucruri în mintea voastră, încât vă veți cumpăra imediat. Utilizatorilor Quora li sa adresat aceeași întrebare. iar cei care au obținut deja un mare succes financiar i-au răspuns.







Au vorbit despre cele mai bune lucruri pe care le puteți cumpăra pentru bani, iar aceste răspunsuri vă vor surprinde!

Dacă aveți suma de bani pe care o aveți pentru o viață confortabilă, cel mai bun lucru pe care îl puteți obține este timpul. Puteți angaja oameni pentru a vă face lucruri pe care nu le placeți: spălați haine, curățați, răspundeți la apeluri. Puteți în acest moment să puteți face ceea ce vă place.

L-am cumpărat pentru 100 de dolari. A petrecut cinci luni într-un adăpost murdar, aproape și sărac. A găsit gazdele de trei ori, dar din diferite motive (copii, în mișcare), ea a fost dată înapoi în același adăpost. Ea are opt ani, iar ea a petrecut doi ani într-o cușcă cu o suprafață de 2 metri pătrați. Încă mai am furie și ură față de acei oameni care își aruncă câinii în astfel de locuri.

5 Cel mai bun mod de a cheltui bani






Când am luat-o, era în stare teribilă. Boala pielii, infecția, deteriorarea sistemului digestiv, puroi în urechi - cu acest lucru nu trăiesc, dar a supraviețuit. Pentru tratamentul ei, am cheltuit câteva mii de dolari, folosind serviciile unuia dintre cei mai talentați veterinari din orașul nostru. Nu cea mai ieftină achiziție.

5 Cel mai bun mod de a cheltui bani

Nu mă lasă când lucrez.

5 Cel mai bun mod de a cheltui bani

Îi place să fie în companie.

5 Cel mai bun mod de a cheltui bani

O viață lungă

Un studiu efectuat de Linda Mars a arătat că diferența dintre lungimea vieții între bogați și cei săraci este mai mare de 12 ani. De ce? Din mai multe motive:

  1. Mâncare mai bună.
  2. Scump și, ca o consecință, cea mai bună îngrijire a corpului.
  3. Mai puțin stres.

Prin urmare, după ce ați câștigat mulți bani, mai întâi de toate, aveți grijă de sănătatea dvs.!

Puteți face ceea ce doriți fără să vă gândiți dacă această ocupație vă va aduce bani sau nu.

Știu ce vrei să spui. "Nu poți cumpăra fericirea pentru bani". Totuși, acest lucru nu este cazul. Desigur, dacă vă decideți să vă satisfaceți capriciile și să cumpărați jucării scumpe, în curând se va plictisi. Încercați însă să ajutați pe cei care nu au suficienți bani pentru a satisface cele mai de bază nevoi sau pentru a alimenta o persoană care nu a mâncat timp de câteva zile.

Te-ai uitat la bani în mod diferit, după ce ai citit opiniile oamenilor care știu unde să le cheltuiască?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: