Revenge a eșuat "Ural" a pierdut "locomotiva" ultimul joc de acasă al sezonului

• Danil Palivoda
    Revenge a eșuat

Indiferent de modul în care încearcă să "Ural" în cele din urmă de întâlnire chiar și scorul, "locomotiva" încă a supraviețuit. Foto: Alexander Zaitsev

Clubul de fotbal "Ural" în domeniul său nu a putut să bată "Locomotiva" Moscovei în ultimul meci de pe teren propriu al sezonului. "Shmel" a pierdut cu un scor de 1: 2 și nu a obținut încă un loc în Premier League pentru sezonul următor.

Ari era speriat de Uralmash și de Vtorchermet

Bineînțeles, la vizionarea Playbalului "Ural" - "Locomotivă", toți fani ai fotbalului rus au amintiri ale meciului final al Cupei Rusiei între aceste echipe. Chiar și cei care nu sunt interesați în mod deosebit de fotbal au auzit de jocul de la Sochi. care a durat mai puțin de o lună în urmă. A fost amintită, din păcate, nu prin bătăliile sportive, ci, mai presus de toate, printr-o bătaie de masă. care a fost aranjat de către jucători la sfârșitul ședinței. Actorii din această producție nu au fost atât de mulți: jucătorii din Ural, Artem Fidler și Edgar Manucharyan. precum și jucătorii "Locomotive" Manuel Fernandes și Ari. Fernandes ia spus lui Fiedler ceva neplăcut, din cauza căruia a existat o luptă, care sa transformat într-o luptă asupra Ari brazilian.

- Acestea sunt emoțiile pe care băieții le-au aruncat pe teren, am uitat deja totul și o să jucăm fotbal. Acest meci este important pentru ambele echipe, toată lumea va juca pentru a câștiga. Nu căutați niciun fundal în cadrul următoarei întâlniri. Da, am avut o luptă recent, dar nu vă așteptați nici o continuare în Ekaterinburg. Nu va exista așa ceva ", a spus Grigori Ivanov înainte de meci.

Iar principalul inițiator al masacrului de la Sochi, Ari, a decis să rămână în Moscova cu totul. Conform formulării oficiale, brazilianul nu a zbor în Ekaterinburg prin decizia personalului de coaching.

- Nu voi juca, pentru că nu merg cu "Locomotiva" pentru meci. Cred că antrenorul a decis să nu mă ducă la Ekaterinburg, astfel încât să nu existe conflicte inutile. Nimeni nu vrea o repetare a luptei ", a spus Ari.

Dar este posibil, și chiar destul de probabil, că decizia de a rămâne în Moscova aparține însuși brazilianul. Cu durere a asteptat sosirea sa ca fani si jucatori de fotbal ai Uralilor. Pâine și sare au fost gătite în Uralmash, iar brazilianul a decis să nu vină.

În meciul "Ural" - "Locomotiva" nu au existat indicii la "masacrul de la Sochi". Foto: Alexander Zaitsev

Motivație dublă

Pentru "Ural", principiul meciului cu "Locomotiva" după finala Cupei Rusiei nu este singura motivație pentru meciul din Ekaterinburg. Victoria de la gărzile feroviare a garantat înregistrarea "bumblebees" în Premier League pentru sezonul următor. Desigur, secțiile lui Alexander Tarkhanov au vrut să facă acest lucru în ultimul joc de acasă și să nu întârzie cazul în cutia lungă.

Echipele de start au suferit modificări minore în comparație cu meciul Cupei.

De „Ural“, de exemplu, a avut loc la poarta Dmitry Arapov care a avut loc un meci de echilibru împotriva „Krasnodar“, „Locomotiva“ din câmpul apărut frați Aleksei Miranchuk. Pentru a susține "călători" au venit aproximativ o sută de oameni. Pe scurt, ei, spre deosebire de Ari, nu se temeau să meargă în centrul orașului și să cânte cântecele "Locomotivei". Iar la începutul meciului, au fost chiar foarte bine auzit, dar mai aproape de mijlocul primei reprize, când toate întârziați au ocupat locurile, suport pentru „Ural“ parea mult mai impresionant.

Trebuie remarcat faptul că SKB-Bank Arena a fost ocupată cu aproximativ 80%, ceea ce este chiar decent față de standardele din Ekaterinburg. Orașul într-adevăr a mulțumit clubului pentru sezonul respectiv.

Din primele minute pe teren a fost o luptă egală. Dar aici, spre deosebire de meciul de la Sochi, pasiunile nu se fierbeau. Echipele, la randul lor, aveau mingea, dar nu existau momente periculoase. Se părea că echipele au uitat de meciul de cupă, au întors calendarul.

Înainte de meci, Grigori Ivanov a dat antrenorului principal al tablei "Locomotive" Yuri Semin cu simbolismul "Ural" pentru aniversare. În general, nimic nu prefigurează repetarea evenimentelor de la Sochi.

Spre sfârșitul primei reprize, a adăugat Lokomotiv. După câteva atacuri acute de „cale ferată“, a deschis scorul: după o pasă de pe suprafața de pedeapsă, Nemanja Pejčinović mai presus de toate a sărit și capul ferried mingea în poarta „de Urali.“

"Bumblebee" pentru o lungă perioadă de timp nu a putut veni în simțurile lor și a ratat din nou: pentru un fault în pedeapsa "Ural" a fost numit o pedeapsă, care a vândut Manuel Fernandes. Stadionul a început să fluiere și să tremure în nemulțumire, acest zgomot nu a auzit nici măcar semnalul arbitrului că prima jumătate a terminat.

Chisa, salvează Uralii!

După pauză, Alexander Tarkhanov a decis să întărească jocul în atac și a lansat proaspătul Cissambu Lungu pe teren. Zambiytsa a salutat foarte călduros standurile.

Chișamba Lungu în a doua jumătate a întărit jocul "Ural". Foto: Alexander Zaitsev

"Chisa, salvează Uralii!" - a strigat tânărul ventilator din tribună, iar întregul stadion a explodat cu aplauze. Și Chiș a început să salveze Uralii. „Bumblebee“ a devenit un atac mare pe flancul stâng, în primele minute din a doua jumătate din Ekaterinburg au fost unele momente mari de a marca, dar strălucit portar a acționat „Locomotiva“ Marinato Guilherme.

Între timp, în Ekaterinburg, a devenit mai rece. Spectatorii, pentru a se încălzi, au aranjat un apel activ și chiar au încercat să lanseze un val.

"Lokomotiv" în a doua jumătate a jucat al doilea număr. Într-unul din contraatacurile rapide, Anton Miranchuk a izbucnit în zona de pedeapsă a Uralilor și a căzut. Arbitrul întâlnirii ia acordat "tencuială de muștar", care a devenit pentru al doilea jucător.

Așa a rămas "Uralul" în majoritate. Cu toate acestea, "bumblebees" nu sa bucurat în mod special de avantajul numeric. Ekaterinburgerii aveau mingea, dar până la momente periculoase nu ajungea.

12 minute înainte de sfârșitul „Ural“ Sunt în continuare tăiat diferența: Chisamba Lungu a lovit, și fundașul „Locomotiva“ Framed picior, iar mingea a ricoșat zburat în plasă. În mod ironic, Alexander Tarkhanov nu a făcut nici o schimbare și timpul se topea încet. "Lucrătorii feroviari" nu se grăbeau, aproape toți jucătorii s-au întors să-și întoarcă picioarele și s-au adresat medicilor pentru ajutor.

"Ural", în ciuda presiunii colosale, chiar scorul nu a putut. În ultimul minut, mingea a lovit dincolo de bara transversală.

Rezultatul - victoria "Locomotivei" cu un scor de 2: 1. Ultima rundă a campionatului rus promite să fie foarte "caldă" în ceea ce privește lupta pentru supraviețuire. "Ural" după meciul cu "calea ferată" a rămas pe locul 11 ​​cu 30 de puncte.

Ați găsit o greșeală? Selectați-l și apăsați pe Ctrl + Enter.