7 comercianții cu amănuntul din Olanda trebuie să știți

După mutare, ne-am întâlnit, totuși, ca toți ceilalți expați, cu nevoia de a cumpăra lucruri pentru casă, de a cumpăra mobilier, de a le colecta și de a umple dulapurile cu lucrurile necesare și nu atât de multe. Dar aici este întrebarea unde să cumpărați un ciocan, un ceainic, o pulbere de spălat, o pastilă de la cap sau altceva foarte necesar. În Olanda, aproape toate magazinele de care aveți nevoie pot fi găsite pe majoritatea străzilor comerciale din întreaga țară. Principalul lucru pentru a ști ce și unde să vândă!







Iată o scurtă listă a lanțurilor principale de magazine și a sortimentului acestora:

Hema este un magazin lant olandez specializat în produse ieftine, simple și practice pentru uzul cotidian. Ce puteți cumpăra acolo: vase, lenjerie de pat și articole textile de uz casnic, papetărie, cosmetică, haine, cadouri, precum și în Hema, puteți comanda fotografii imprimate, fotografii și picturi. La câteva zile după ce ne-am mutat în NL, am cumpărat un ceainic electric pentru 8 euro și îl folosim în fiecare zi;

7 comercianții cu amănuntul din Olanda trebuie să știți

Blokker - oferă o gamă largă de articole de bucătărie, aparate de bucătărie, produse pentru baie, detergenți și accesorii de casă;

7 comercianții cu amănuntul din Olanda trebuie să știți






Xenos este un lanț olandez de vânzare cu amănuntul specializat în vânzarea unei game largi de produse, cum ar fi ceramica (veselă), sticlă, lumânări, mobilier, articole de uz casnic și produse alimentare străine. De exemplu, produsele italiene, mexicane și asiatice sunt cele mai ușor de cumpărat aici. În acest magazin sunt un cumpărător regulat de clatite jalapinho. De asemenea, puteți cumpăra tot felul de decorațiuni pentru sărbători;

7 comercianții cu amănuntul din Olanda trebuie să știți

IKEA - Un producător cultic cu rădăcini suedeze de mobilier accesibil, lenjerie de pat și accesorii pentru casă. Cred ca toata lumea stie ce este IKEA;

7 comercianții cu amănuntul din Olanda trebuie să știți

7 comercianții cu amănuntul din Olanda trebuie să știți

Kruidvat este lanțul olandez de produse chimice de uz casnic, produse cosmetice și produse farmaceutice vândute la fața locului (similar cu magazinul lanțului Etos). La fel ca Hema este angajată în servicii de tipărire foto;

7 comercianții cu amănuntul din Olanda trebuie să știți

7 comercianții cu amănuntul din Olanda trebuie să știți







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: