911 Pentru pielea mea - pastă medicală payot pate grise comentarii

911 Pentru pielea mea - pastă medicală payot pate grise comentarii

Gândește-te, Payot Pate Grise produs din 1947, și în timpul existenței a adunat opinii foarte amestecate: unele pasta de laudă pentru eficiență și de înaltă performanță, cineva omisiune mustră. Sa spus mult, dar "este mai bine să vezi o dată decât să auzi o sută de ori" - să rezumăm ...







Denumirea completă a produsului: Payot Pate Grise purificare de îngrijire cu extracte de șisturi;
Ceea ce spune producătorul: Pasta terapeutică accelerează procesul de maturare a acneei și împiedică apariția unor noi inflamații și, de asemenea, are un efect local calmant;
Ce ne așteptăm de la ea: că inflamația dispare și nu mai apare.

Și cum sunt lucrurile. Pentru a începe cu, că pastele a căzut în mâinile mele, sub formă de sonde, pentru cinci (!) De ani, și atunci toate rezervele au secat, iar pielea și nu cred să se oprească pentru a-mi da cu erupții cutanate subcutanată și alte lucruri frumoase, m-am dus la căutând salvatorul meu. Când a găsit Payot Pate Grise surprins că acum vine într-un borcan de sticlă, și sincer, placut surprins, pentru că dintr-un tub de pastă de dinți, din cauza densității sale, extrudat cu dificultate. Deci, despre totul în ordine:

Pasta este prezentată într-un borcan de sticlă grea, transparentă, cu un volum de 15 ml, cu capac cu șurub și cu un capac suplimentar de membrană de protecție. Am apela remedia cu un mugur de bumbac, atât de igienic, așa că nu mă plâng de lipsa unei scapule suplimentare.

911 Pentru pielea mea - pastă medicală payot pate grise comentarii

Așa cum a spus, textura in pasta este foarte dens, alb, gri și galben, și din nou, am citit o mulțime de comentarii negative despre faptul că „pasta vâscoasă și lipicioasă, nu se usucă pielea și se aplică pe timp de noapte nu este este posibil, pentru că nu face nimic, care este răspândit în întreaga perna ... „Dragi fete, cred că, în aceste cuvinte este ascuns adevărata înțelepciune Rusă“ LOT MEAN WELL“... dar să se mute departe de stereotipurile de orice instrucțiuni de folosire a oricărei componente a formulării, pe care o considerăm încă, nu există nici un indiciu că mai mult un produs veți pune pe inflamație, cu atât mai eficient va funcționa. Prin urmare, pasta trebuie să fie aplicată în sens punctual, un strat subțire și mișcări de bătăi, astfel încât acesta se confruntă rapid și vă ajută să luptați împotriva dușmanilor. Apropo, în următoarea fotografie am arătat cât de groasă este pasta, și nu grosimea stratului aplicat)))

911 Pentru pielea mea - pastă medicală payot pate grise comentarii

Și acum să vorbim despre compoziție:

Hidroxistearic / linolenic / poligliceride oleicice - acizi grași, funcționează ca antioxidanți, rețin umiditatea sub piele și au o funcție antiinflamatoare;
Talc - absoarbe excesul de sebum;
Oxidul de zinc - formează un strat protector pe piele, reduce iritarea și inflamația;
Parafin lichid - are proprietăți antibiotice și accelerează procesele de recuperare;
Prunus Amygdalus Dulcis (migdale dulci) Ulei -basic Ulei creează o barieră de protecție pentru a preveni pierderea de umiditate din piele, și este vehiculul pentru livrarea ingredientelor active în straturile profunde ale pielii;
Petrolatum - parafină, nu e așa de bun. interferă cu respirația pielii, dar, în opinia mea, a fost adăugată pentru a "sigila" inflamația, provoacă îmbătrânirea pielii, în general, ca întotdeauna, trebuie să știți întinderea;






Ichtammol - un produs petrolier, dar nu atât de rău ca parafină, posedă o acțiune antiseptic și antiinflamator, este capabil să pătrundă în straturile profunde ale pielii și a restabili metabolismul celulelor, astfel încât acesta este activ utilizat în industria farmaceutică, poate provoca alergii;
Aqua (Apa) - baza bazei pentru pielea cu probleme.

Și așa funcționează toate aceste componente active ... Doar acum. din cauza clare de sex feminin lunar hormonale jumătate supratensiunile, pielea mea să mă înfruntați într-o inflamație subcutanată whining, și după cum arată practica, apăsați pe acest „druzhochka“ lucru ignobil, așa că am consultat medicul meu Payot. A împrăștiat pasta peste noapte, iar în dimineața următoare, toată inflamarea sa concentrat în centrul cosului trădătorului. și, mai important, durerea a dispărut și o zi mai târziu inflamația rămâne doar o urmă, dar nu voi limita păcatul meu, există o mică compactare care va rezista rapid. Asta e, nu inteligent, pastele făceau viața mai ușoară pentru mine o dată sau de două ori sau trei.

911 Pentru pielea mea - pastă medicală payot pate grise comentarii

Voi demonstra modul în care pentru a lipi reduce inflamația, este că funcționează în modul invers, iar dimineața te trezești cu o inflamație purulentă a fostului șef rău că l-am spus cu voce tare. care cred că este chiar mai bună, dar nu este vorba despre pastă, ci despre natura inflamației.

Pentru desert era unul, nu atât de important pentru plecare, dar momentul neplacut este un miros. Ceva, desigur, aroma sau faptul că amator, apoi lacrimile după inspirația din ochi curg, exagerez. Mirosul uleiurilor randate și unguentului de zinc. Dar dispare imediat după aplicare, ceea ce nu poate fi plăcut.

Pentru a rezuma, voi scrie un mic blitz pe Payot Pate Grise:

Reduce inflamația: + (cope);
Accelerează procesul de maturare a acneei: +;
Ambalare: + (toate gândite);
Ușurința de aplicare: +;
Partea estetică (miros): -;
Împiedică inflamația: - (nici un remediu pentru acest lucru este capabil).

Paste de vindecare, de a face față funcțiilor declarate, cu excepția prevenirii inflamației, a fost înșelată, dar suntem fete inteligente, înțelegem că problema este tratată din interior.

Pret: 999 ruble pe acțiune în grupul de lucru;
Perioada de testare: câțiva ani;
Rating: 5 cu un minus pentru a înșela nu este bun.
Toate bune

Cosmetice din post în catalogul nostru

Mesaj către Administrator despre eroare

Text cu o eroare:

Mesajul dvs. (opțional):

Menționați utilizatorul

Adăugați o mențiune Anulați

Raportați o postare

Rudele și insultele

Materiale care încalcă legea

Mă înscriu la Love_me_tender. Produsul este foarte ambiguu - funcționează asupra unor inflamații, altele nu. Acelea pe care nu le afectează în nici un fel apar mai des. În plus, produsul meu a dispărut repede. Și se pare că fața acestei pastă nu este plăcută din punct de vedere estetic, ca chit - puteți folosi numai dacă nimeni nu te vede noaptea

M-am obișnuit să o aplic în timpul zilei, sub fundație, am pus un strat subțire pe ea și l-am condus, și peste el un ton, și zburam și maschez ...

Postări interesante de la bloguri

Mesaje interesante din comunitate

  • Secret Syn-Ake Cremă de ochi și ridurile de albire și Syn-Ake anti-rid și albă de albire - prietenia mea cu șarpele 4811
  • Bielenda - Dr. Medica Tradzic. O serie pentru reducerea porilor și reducerea acneei 5355
  • Multifunctional aloe natura republica aloe vera gel 92%: metodele mele de utilizare 3480
  • Purificarea în coreeană cu Caolion 2920
  • Curățarea feței cu Estee Lauder 3019
  • Gym împotriva dry Dry 6765 de produse
  • La nivel global despre innisfree. Voi. 4 - Peeling 3284
  • Noapte de regenerare de noapte Origins Face o diferență Noapte Overnight Crema de hidratare de reparare 2562
  • Un caz excepțional: șase remedii pentru pielea corporală de la Beauty Cafe, L'Etoile, Johnson și ECO Laboratorie 5187
  • Cunoașterea mea cu marca "ECO Laboratorie" - unt de corp hidratant pentru corp 2584
  • Retinol SRX RejudiCare Synergy, un gel cu trei forme de retinol 10465
  • Lancome: îngrijirea mea de lux, prietenoasă cu animalele și nu foarte bună 5798
  • Gelul moale pentru regenerarea celulelor Saem Cell Bioel peeling-roll 3001
  • Cremă de umidificare cu ceară de mere de la Mirra 1960
  • Biosource purificatoare de spumare de curățare de la Biotherm 934
  • Prima etapă pentru îngrijire este gelul de curățare Clarins Daily Energizer Cleansing Gel 2054
  • Revizuirea măștilor de alginat: masca de alginat Spivak "Geranium" efect de ridicare, Anskin mască de modelare Vitamin - C, Teana "Magic Ocean casket" 6100
  • Grijă la domiciliu: "peeling" 10425
  • Salvează pielea uscată cu La Roche-Posay Hydraphase. Umidificare 4396
  • Găsiți pentru pielea cu probleme: The Skin House Dr. Clear Magic Toner 3224
  • Soluția obișnuită de peeling 30% AHA + 3% BHA - Peeling de la Ordinari 30% AHA + 2% BHA 10810
  • Un trandafir sălbatic minunat vă va ajuta să vă recuperați mai repede. Konopka mască de regenerare a feței 2214
  • Curățarea de bază a pielii sensibile cu La Roche-Posay 3492
  • Curățarea profundă a porilor și întărirea prelungită a pielii. Limoni Spumă de spălat pentru curățarea profundă
  • Ajutați-vă să alegeți o cremă pentru iarna pentru piele combinată 6141
  • Pixi Glow Tonic 6443
  • Căutați îngrijire cu acidul salina 4128 BHA
  • Alginat masca de fata cu clorofila "Velinia" 4175
  • Tineretul pentru popor, sau puterea superfoods în California cosmetice 704
  • Esență Multio Factory Bifida Ferment Complex 572

Cea mai bună zi din comunitate

  • Furtune pentru frumusetea ta 4 Pushina
  • Crema de mascare pentru pielea sensibila. Andrew Weil Mega-Mushroom Skin Relief Mască de față 7 interiorLight






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: