6 sute sau mai puțin de 13 idei pentru o reședință de vară cu mâinile proprii

Fiecare proprietar norocos infamei șase acri doresc să rămână pe ele, nu numai grădina și clădirea, dar, de asemenea, pomi fructiferi și grădină de flori, și o baie cu o seră și un iaz cu un tobogan alpin. Cât de bine să dotezi parcela grădinii, astfel încât totul să fie suficient pentru un loc?







6 sute sau mai puțin de 13 idei pentru o reședință de vară cu mâinile proprii

Pentru ca situl mic să conțină tot ceea ce este necesar și să pară mai mult, trebuie să respectăm anumite reguli și chiar să apelam la trucuri.

  1. În primul rând, nu este necesar să ridicați o casă și un garaj în mijlocul locului sau în partea opusă de intrare. Drumul de acces va ocupa prea mult spațiu în acest caz. Pentru a economisi spațiu, încercați să combinați compact clădirile. De exemplu, o casă - cu o fermă și un garaj, și o baie - cu o "ardere de lemn" și o zonă de grătar.
  2. Nu așezați clădiri înalte și arbori de-a lungul graniței de sud a grădinii. Umbra de după amiază nu va permite plasarea paturilor aici sau o grădină de flori plină. Dacă locurile de parcare pentru o mașină pot fi aranjate în afara locului, un loc va fi eliberat pentru zona de agrement. Dar pentru lipsa de metri în plus, acesta poate fi organizat pe acoperișul plat al unei structuri majore. Dacă doriți, puteți plasa o seră în același loc.
  3. Grădina într-un spațiu mic este mai bine să se aranjeze într-un stil peisagistic. Păstrând de perete, prevăzute într-un arc de cerc, grupuri arbust rotunjite contur de peluză, sinuoase pentru mersul pe jos optic extinde limitele grădinii. Arborii rotunzi, zonele de agrement, terasele vor apărea vizual mai spațioase.

Dacă vă plac formele dreptunghiulare, transformați-le cel puțin în romburi. Ele sunt percepute mai organic din punct de vedere organic într-un spațiu mic.

  1. În apartamentele mici, mobilierul este întotdeauna pus "pe stenochke". Utilizați același principiu în organizarea spațiului unui mic parcel. Cu alte cuvinte, eliberați zona centrală a grădinii și nu-i stricați aspectul "ceremonial" prin plantații aleatorii. Cea mai bună opțiune pentru parter este un gazon îngrijit. Toate plantele și formele mici sunt cel mai bine amplasate pe periferie. În primul rând, această tehnică creează impresia unui spațiu mai mare. În al doilea rând, este mai ușor să vă mișcați în jurul unui astfel de loc.

6 sute sau mai puțin de 13 idei pentru o reședință de vară cu mâinile proprii

Zonele separate în grădină vor adăuga spațiu volumului

  1. Zona parcelei reduce vizibil nu numai pereții, ci și colțurile. Scapa de ei - adică, să se angajeze! În fiecare colț, luați în considerare introducerea unui element decorativ. Poate fi o grădină cu flori strălucitoare. colț arbore sau podium, zonă de recreere, bancă, compoziție cu sculptură și altele asemenea.
  2. Organizați spațiul în grădină astfel încât să nu fie vizibil pe rând. Vizitatorul care a intrat nu ar trebui să examineze la prima vedere zona sa. Unele părți din grădină ar trebui să fie întotdeauna ascunse, așa că vreau să știu: ce urmează? Cea mai bună soluție - partiții de grădină: ecrane, structuri verticale, arcuri, pergole, garduri vii, grupuri de plante înalte. Lăsați să apară apoi drumurile de grădinărit, apoi să se ascundă în spatele acestor bariere, creând impresia unei mari dimensiuni a spațiului. În același scop, este posibilă realizarea de piste din țara de origine din fragmente separate cu acoperiri diferite.
  3. Vizibil împinge granițele grădinii. Aceste limite, de regulă, denotă un gard. Dacă este complet vizibil, simțiți un sentiment de strângere, constricție. Cel mai simplu și mai estetic mod de a ascunde un gard este să-l decorați cu copaci, tufișuri, flori. O varietate de forme, texturi, nuanțe de frunziș, pete de culoare strălucitoare își vor face treaba. Conceptele clare ale granițelor vor dispărea, dând impresia că mai departe - și o grădină.
  4. Faceți un gard la cabana combinat, folosind diferite materiale, combinate unul cu celălalt. Ca rezultat, omogenitatea dispare, iar senzația de spațiu limitat este pierdută.

Pictați gardul într-un ton luminos, mai bine gri. El arată organic în grădină în orice moment al anului. Și chiar mai bine, dacă dai un gard în zona ta un ușor "deschis". Desigur, un gard complet nu este cea mai bună opțiune. Dar "ferestrele", decorate diferit, arcade imitative cu oglinzi vor ajuta vizibil să facă site-ul mai mult. Pe fundalul unui gard solid, faceți o inserție de altă textura. De exemplu, sub formă de diamante mari cu țesătură diagonală din lemn. Chiar și o inserție din plasă obișnuită poate deveni o decizie originală de proiectare!

6 sute sau mai puțin de 13 idei pentru o reședință de vară cu mâinile proprii

Fragmentul unui gard sub formă de imitație a unui zid al casei

  1. Organizați-vă în terasele de grădină, situate pe diferite nivele. Dacă situl are cel puțin o mică ușurare, grădina pare mai mare și mai spațioasă. Crearea unei "diferențe" de numai jumătate de metru va schimba complet impresia site-ului! Prin urmare, planificați un perete de reținere, un diapozitiv alpin, un podea, un pas sau un podium, chiar și unul mic. Puteți să vă mișcați și să faceți "în jos" - adică faceți o grădină sau o zonă de recreere "înnecită", situată sub nivelul grădinii.
  2. împinge optic parcela limitele de gradina va juca cu culoarea. Grădină câștig profunzime și volum, în cazul în care prim-plan plasați plante culori luminoase: belookaymlenny Dogwood, flori galbene și portocalii, arbuști krasnolistnyh dracilă, violet physocarpus specii. În spatele grupului plantele sunt nuanțe reci și întunecate, de exemplu conifere. Mai aproape de a planta flori și arbuști cu frunze mari, și în spatele lor - cu o amendă.






Arborii mari și arbuștii pe un parcel mic ar trebui să fie un pic. Dimensiunea coroanei poate fi reglată din când în când prin tăiere.

  1. Din varietatea de pomi fructiferi pentru a da o dimensiune mică, alegeți soiuri semi-pitic și pitic. Sunt cultivate special pentru zone cu un climat dur. Sunt compacte, iar recolta de la ele este mult mai ușor de colectat. Încercați să obțineți soiuri de termeni de fructare diferit - vară, toamnă și iarnă. Apoi puteți mânca fructe proaspete în diferite momente ale anului și le păstrați bine.

Când plantați plante cum ar fi pere, prune, cireșe, cătină, amintiți-vă că au nevoie de un partener pentru polenizare. Dacă nu este prezent nici la tine, nici la vecini, să ai grijă de altoirea ramurilor unei alte rase într-o coroană a plantei tale.

  1. Pe site-ul de 6 hectare nu se poate face fără echipament de grădină mici. Iarba pe o peluză mică este cel mai bine tăiată cu un dispozitiv de tundere, iar deșeurile de legume sunt tratate cu un tocător (tocător). Materia primă mărunțită va avea mult mai puțin spațiu în compartimentul de compost, sub care puteți lua un plasture mic în cel mai îndepărtat colț al grădinii.

6 sute sau mai puțin de 13 idei pentru o reședință de vară cu mâinile proprii

  1. Cu o lipsă acută de spațiu pe site, puteți organiza o mini-grădină mobilă. Adică plasarea culturilor în modulele de aterizare. Astfel de module sunt plasate temporar în acele locuri ale sitului unde nu există terenuri fertile. Pe orice suprafață verticală - garduri, pereți de case și case - este posibilă amenajarea unor "paturi" suspendate. Pentru a face acest lucru, utilizați bucăți de țevi mari de canalizare sau orice recipiente cu orificiu de drenaj.

De asemenea, am place sa fac, cusute pugovok diferite diametre si culori de margele realizate cu fluturi și flori, încuietori bucle, și o mulțime de lucruri diferite, fiica mea joacă încă mai trebuie doar să coase butoanele ferm, iar apoi le spala desurubarea învățat)))

Astăzi, cabana este un loc plăcut pentru a vă relaxa departe de zgomotul orașului. În noul spectacol „Reparatii un milion“ de pe canalul TV al stilului de viață Fine Living lider de Stephen Fanuc, împreună cu o echipă de muncitori profesioniști spune cum să facă o reparație frumos și de înaltă calitate și de a organiza spațiul corect într-o casă de țară. Unificarea spațiului Nu toată lumea se poate lăuda cu o casă de vacanță mare. Mulți rezidenți de vară și-au păstrat casele din vremea bunicilor lor și au nevoie de reparații majore. Frecvent.

pentru că nu există nimic de rezolvat, totul a fost făcut înaintea noastră, dar vecinul de-a lungul drumului este doar un cântec. Trăim într-o parte a străzii, în acel an, gardul a început să ne ia din nou (vedem că site-ul este mic), dar așa am vrut să plec.

+ El este imens, în proprietatea a 10 hectare, dar de fapt polgektara.I vecinii din spatele gardului acolo. - a spus deja, siguranța. Adevărata prietena a spus că vecinii din mijloc au urcat și dacă ar exista o barieră și un gardian. Da, avem propriul nostru alei de pin de-a lungul gardului, sotul meu plantat acum 20 de ani, iată altul +.

Un cadou făcut de către sine este neobișnuit și distractiv! Un set de ras cadou sau colin nu poate provoca atât de multe emoții pline de bucurie și încântare, ca un dar personal unic care nu este vândut nicăieri. Aceasta este o oportunitate de a surprinde pe cineva iubit și de a-i arăta că aveți un bun simț al umorului - îl apreciază în fete. Astăzi am colectat 6 idei neobișnuite pentru cei care au decis să-l felicite pe tip într-un mod special. Vezi de asemenea: ce să dai unui tip pentru o zi de naștere Idea №1: Cadou pentru.

Cu toate acestea, nu a fost decât principalul lucru atunci când alegeți un bun cadou pentru un iubit este încă pentru a vă pune sufletul într-un cadou, și totuși alege ceea ce a doua jumătate va dori. Soțul meu și cu mine am avut recent o aniversare a nunții și am comandat pentru ei un cvartet dorit de mult timp. Desigur, prețul quadrokopter nu este suficient, așa că spunem, dar în situația a doi iubiți este de a-ți surprinde sufletul.

Vă mulțumesc tuturor sfătuiți. Am concluzia că este necesar să examinăm o variantă specifică a site-ului. Principalul lucru este probabil că vecinii erau buni. Distanța de la Moscova este foarte importantă. Dacă vrei pace și ecologie si natura neatinsa poti trai cu 100 - 200 - 300 km, dacă doriți să grădină în fiecare zi pentru a merge la locul de muncă prima opțiune nu se potrivește. Ar putea fi optim pentru a avea două vile.
De asemenea, au fost abordate chestiuni legate de ecologie și facilități de toaletă, poate mai târziu subiecte separate.

Mi-a plăcut ideea de a împacheta un cadou de copil (găsit pe un site chinezesc). Uitați-vă la cât de simplu și interesant puteți face, de exemplu, aici este un vițel de taur. Dacă copilul merge la o petrecere de aniversare pentru un prieten, el însuși va face cu plăcere această împachetare. Avem nevoie de hârtie de ambalat, bandă, pâslă colorată. Puteți folosi carton colorat sau chiar carton ondulat în loc să simțiți. În orice caz, va fi original. Mult noroc în munca ta!

Vă mulțumesc foarte mult pentru o listă atât de extinsă de resurse pentru lucrări de mătase.

Sebastian locuitor al regatului subacvatic blestemă cu melodii de Caraibe atrăgătoare. El este, de asemenea, însoțitor constant al lui Ariel când se duce pe pământ să-l caute pe prințul ei. Fanii Little Mermaid vor fi bucuroși să-și vadă crustații preferați sub forma unui tort. Crearea unei mulțimi de cutituri pentru următoarea zi de naștere "submarin". Pentru a uita-te la Yandex Miranda Becker Ce veți avea nevoie de: 1.Keksy coapte de la rețeta preferată 2.

Alegerea darurilor este o artă care necesită mult timp și bani. Dar darul cadourilor este atât de frumos. Este imposibil să-i mulțumim pe toată lumea, da daruri cu un suflet și sincer. Și bucurați-vă de proces. Cu colegii de la serviciu, de regulă, petrecem ceva timp împreună. Starea de spirit a echipei depinde nu numai de productivitatea muncii, ci și de dispoziția generală. Fii pozitiv! Anul Nou este o mare oportunitate de a vă bucura și de a vă răsfăța colegii. Dacă nu ați făcut-o încă.

Am o mulțime de subiecte diferite pe tema cadouri în marcajele mele. Și am decis să le sistematizez, și mai presus de toate pentru mine. A continua. Există cadouri universale pentru copii? Bineînțeles! Mai întâi de toate, jocuri de bord. Ele pot deveni o distracție excelentă nu numai în compania copiilor. Părinții, bunicile, bunicii, prietenii și cunoștințele sunt, de asemenea, fericiți să se alăture. Evaluarea jocurilor de masă se face în funcție de discuțiile și recomandările din scaune. 1. Jenga - (engleză Jenga).

Dobbl +100, lovitura de vara a fost

+ același Blitz simplu și interesant, Sleep queens, Monopolul cardului

Astăzi vom încerca să aflăm cum copiii răspund la întrebările lor :) Uitați-vă la Yandex Fotografii 1. Unde sunt orașele fără case, râuri fără apă și păduri fără copaci? 2. Ce copil se naste cu mustață? 3. Cum să transfere cinci zile pe săptămână, fără a menționa-le pe nume? 4. Când o persoană se poate deplasa cu viteza unei mașini de curse? 5. Ce au elefanții și nu mai sunt animale? 6. Cine poate sari mai sus decat casa? 7. Care este diferența dintre un puricător și un câine? 8. Înainte de care toți își dau jos pălăria? 9. Ce?

Multe diferite, a fost in aceasta vara))) Și final a fost o vizită la festivalul de cluburi istorice, o imersiune completă în istoria antică Rusia))))) Reconstrucția operațiunilor militare, de viață, prezentare costumate, muzica timpului, mâncarea. În general, captează atmosfera. Curtea Cossack - cel mai colorat)) Multe clase de master, gratuite, nu doresc meșteșuguri diferite))) George a primit o casca. Abia am stat pe cap, mi-am dat seama cât de greu este să poarte))) Summer.

Să spun că sunt în birou nu trebuie să spun nimic :)) Kruuuto. În general, rămânem acasă: :)))
Dar după parcul de păsări pe o vizită, de ce nu s-au oprit?

Wow, nu știam despre un astfel de festival!
Anul viitor vom încerca să ieșim.

"6 hectare sau mai puțin. 13 idei pentru dacha cu mâinile lor. " O mică reședință de vară. proiectare. Pierd în greutate prea aici pot, sarcina principală - pentru a face față cu zhorom de noapte și dulce să mănânce mai puțin.

De la un dietetician dulce mi sa permis o pastilă, marshmallows și marmeladă. Până la ora 16.00.

Când am început să piardă în greutate înfiorător ca dulce, am un dinte dulce, cumpara propriile lor felii de marmeladă de portocale (Udarnitsa) și nu trebuie mestecate și rezolva, ajută-mă foarte mult, dar acum a devenit total indiferent față de dulce trata.

O astfel de fată frumoasă, doar fără cuvinte (TTT pe tine).







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: