15 Secretele Maestrului Doofrenei

15 Secretele Maestrului Doofrenei

1.Aluminare, decorare
Baza fundamentelor de make-up competent este pielea egală și un ten bun. Desigur, există femei care amândouă au primit prin natura lor, dar astfel de norocosi sunt puțini. Alții au nevoie de o fundație. Umbra sa trebuie să se potrivească exact cu tonul natural al pielii. Este permisă utilizarea unei umbre pe podeaua tonului mai ușor decât cea naturală. Amintiți-vă că prin iluminare decorați. Nuanțele mai întunecate sunt tabu!







2. Tendințe centrifuge
Pentru a face să pară natural, l-am pus în centrul feței - în mijlocul frunții, nasului și bărbii, apoi umblând la periferie.

3. Stratarea secretă
Cum de a fi, dacă pielea este o mulțime pe care aș vrea să o ascund de străini, și un strat gros de fundație nu arată natural? Folosesc această tehnică: mai întâi aplic un strat subțire de ton, apoi o pulbere mică, apoi din nou o picătură de fundație și din nou pulberea.

4. Perii pentru toți
Absolut toate mijloacele de machiaj am pus sau fac perii, inclusiv o cremă de voce-frecvență. Acest lucru evită densitatea inutilă.

5. Legea celor Trei
În machiaj există trei elemente principale: tonul pielii, ochii și gura. Dacă puneți un accent pe toate cele trei elemente, atunci ați pierdut femeia. Puteți spune că este bine făcut, dar este un semn sigur că ați făcut ceva greșit.

6. Spranceana
Dacă mi-ar fi fost întrebat ce element pe față îl face frumos sau, dimpotrivă, ascunde frumusețea, aș răspunde - sprâncene! Este sprâncenele care dau persoanei un personaj și creează o imagine. Foarte rar îmi scot sprâncenele de la nas - face ca aspectul să fie greu. Dimpotrivă, sarcina artistului de make-up este de a prelungi și ridica sprancenele cât mai mult posibil. Pentru a face acest lucru, iau umbre, tonul este mai întunecat decât culoarea naturală a părului și le-am pus în mijlocul sprâncenelor. Apoi, umbrați-le ușor spre temple și pieptește-mi frunțile, mutați peria în sus. După aceasta, puteți umbra în umbre.







7. Sprancenele sunt ușoare, ideale, dar.
Și dacă sprâncenele sunt lumină? Este perfect! Cu ei poți face tot ce vrei. Cred că sprâncenele ușoare - e frumoasă. Dar dacă o femeie este în cale, atunci puteți să le ușurați puțin.

8. Aspectul misterios
Principala regulă de a trata umbrele este moderarea. Dacă pe pleoapă există prea multe umbre, vederea va fi grea. A doua regulă: în primul rând aplicați întotdeauna umbrele mată și apoi aranjați accentele perle. A treia regulă: întunericul ar trebui să fie mat, lumină strălucitoare, acest lucru va adăuga volum, făcând ochii mai mari.

10. Creionul = umbra
O altă versiune a machiajului de ochi fac asta: iau un creion, de exemplu, Secret Fashion (5073). Am pus-o pe mâna mea, apoi tip cu o perie și umbra prin pleoape ca umbrele de grăsime. Pătuiesc sub pleoapa inferioară. Apoi, ochiul trebuie să fie ușor pulverizat și lumina spațiul sub sprâncene cu umbre luminoase perle.

11. Lucrul cu buzele
O gură mare este frumoasă. Dar puteți fie să vă măriți buzele în sus, fie în jos. Uitați de colțurile buzelor.

12. Rujul roșu? Bineînțeles!
Buzele roșii pot fi purtate numai atunci când nu există alte accente strălucitoare pe față.

13. Două cilia
Vrei să faci un machiaj de neuitat cu mijloace minime de expresivitate? Utilizați genele false. Doar două sau trei mănunchiuri de gene artificiale în colțul exterior al secolului - și ești irezistibil.

14. Ambalaj continuu
O altă modalitate ușoară de a vă simți ca o frumusețe este să vă ajustați genele. În Coreea, acest lucru se face cu două bastoane de lemn ușor încălzite. În Franța - forcepsuri speciale pentru gene. Genele răsucite deschid ochii, făcând fața mai bună și mai tânără

15. Micul truc
Și în sfârșit - un truc. Dacă doriți să vă simțiți imediat, și nu doar după machiaj, aplicați fardul imediat după înființare. Funcționează chiar și atunci când faci make-up pentru altcineva.







Trimiteți-le prietenilor: