7 Motive pentru care primăvara este cel mai bun moment pentru a-ți realiza visele și planurile - mamele țării

Noi toți, cineva deschis și cineva în mod firesc, iubim și așteptăm primăvara cu o ușoară tremurătoare. Din aceasta ne așteptăm la o nouă rundă de viață și vise, apariția în viața noastră o nouă dragoste sau să se rupă ușor vechi podmerzshie sentimentul de iarnă.







Ce ne dă un izvor special, că sufletul cântă și lucrurile se cer?

Și ce ar trebui să fac în primăvară pentru a vă bucura de rezultatele întregului an?

1. Lăsați toate cele vechi și inutile în spatele lor.

Adio, haine de iarnă! Adio, excesul de greutate! În cele din urmă, puteți să vă puneți lucrurile de primăvară preferate și chiar mai bine - să vă actualizați dulapul și să fiți elegant și feminin. Organismul, simțind prima căldură, se relaxează și se desparte cu ușurință de calorii suplimentare. Desigur, acest lucru nu se va întâmpla dacă nu faceți nici măcar eforturi minime. Introduceți în dieta zilnică 15 minute de încărcare în fiecare dimineață, un duș de contrast și luați o cantitate mare de apă cu o lamă. Acest lucru vă va oferi veselie, îmbunătățiți metabolismul și adaptați-vă la o zi viguroasă de primăvară.

2. Spuneți la revedere negativului și formați un cerc nou de prieteni.

3. Este timpul să vă treziți și să începeți o viață nouă.

Oamenii de știință consideră dragostea pentru primăvară destul de justificată și chiar condiționată genetic. La urma urmei, ciclul natural începe din nou, iar primăvara este percepută de noi ca un nou punct de referință. Și, în zorii vieții, se pare întotdeauna că numai cea mai bună, luminată, este înainte. Este timpul să vă treziti și să începeți să trăiți din nou.

Mai ales dacă sunteți o femeie. Dacă știți de mult timp că este timpul să vă realizați talentele și să începeți o afacere nouă, atunci nu va mai fi un moment mai bun decât acum! Chiar dacă vă pare că nu sunteți încă gata, chiar dacă vă pare că nimeni nu va înțelege, este timpul să acționați! Este timpul să înveți cum să câștigi bani pe ceea ce deja îți place să faci. Și dacă nu știți încă ce este, întâmpinați-vă Academia de Experți - o comunitate globală de Femei Antreprenori care deja creează, câștigă și își schimbă în fiecare zi lumea și lumea din jurul lor.

4. Schimbați emoțiile, starea de spirit, trăiți conștient.

Privind la soare, cântând păsări și flori înfloritoare, sufletul dorește să cânte și să danseze ... Fiecare petală, fiecare lamă de iarbă se bucură de toate puterile sale - o nouă viață fericită, așteptarea miracolelor. Dacă le atingi, atunci mâinile tale vor mirosi fericirea și prospețimea. Asigurați-vă că petreceți suficient timp în natură, înconjurat de ceea ce crește și respiră viața. Observați creșterea și înflorirea întregii vieți. Începeți conștient să vă schimbați emoțiile și starea de spirit. Faceți meditații de 5 minute pe zi, care vă vor deschide inima și vă vor ajuta să vedeți multe lucruri într-un mod nou. În acest moment al anului simțim o explozie specială de energie: totul arde în mâinile noastre, avem dorința de a practica hobby-uri, de a ne întâlni cu prietenii, de a găsi noi hobby-uri interesante, dar tocmai recent a fost lenea! Utilizați această stare unică pentru a face viața mai strălucitoare, mai diversă și mai interesantă.







5. Re-îndrăgostiți-vă de tine, de partenerul tău, de munca, de viață.

"Primăvara, primăvara, timpul iubirii ..." - a scris marele clasic Alexander Pushkin și nu putem fi de acord cu el.

Totul din viata noastra trebuie actualizat mai devreme sau mai tarziu. Da, și chiar dragostea. Este timpul să vă actualizați relația cu dvs., cu ceilalți, cu finanțe și în general cu viața. Ia-o hotărâre definitivă și irevocabilă, că iubirea devine scară universală - vreau să iubesc fiecare celulă în sine, toată această lume uriașă, toți oamenii și toată viața. Arătați-vă dragostea în ceea ce faceți profesional. Dacă nu îți place slujba ta, este timpul pentru schimbare! Începe să caute ceva care aveți o pasiune, din care inima bate mai repede, din care, chiar și după o zi de 12 ore nu a apărut obosit. Doar făcând cu adevărat propria afacere, veți fi cu adevărat realizați și fericiți. Ai nevoie de lumea asta. Opinia ta și talentele tale merită mult! Începeți-le să împărtășească această lume.

6. Pune-te mai întâi.

Noi, femeile, ne-am pus pe primul loc nu pe ei înșiși, ci pe interesele soților, copiilor, oricui, dar nu și al lor. Am amânat mai târziu dorințele și visele noastre, dedicându-ne pe oricine, gândindu-ne că mai avem mult timp. Dar viata scade repede, copii cresc, iar sotii, din nefericire, parasesc uneori. Și femeile rămân trist și nefericite de faptul că nu și-au realizat visele în realitate și nu și-au dat seama.

7. E timpul sa schimbam totul!

E timpul să vă dați seama de ceea ce visezi de mult. Și pentru ca cuvintele să nu rămână în aer, trebuie să le transferați acțiunilor specifice.

Proverbul chinezesc spune: "Faceți planuri pentru ziua dimineața, planurile pentru anul - în primăvară."


Rețineți - dacă sunteți fericiți, veți fi fericiți și toți cei dragi. Primăvara este momentul nașterii unui nou, de aceea lumea și universul vă vor sprijini în planurile voastre și vă vor inspira la noi proiecte.

Cu credință în tine și în visurile și planurile de primăvară,

Olga Yakovleva
și Academia de Experți

Astăzi, în dimineața a trebuit să ia fiul ei la lecții. Held-to-door, a dat CO, mă întorc să mă întorc. Și apoi bunica coleg din spatele meu a spus: „Knit-tricot, dar chiar la copiii copiilor abandonați trebuie să fie tratate!“ Acesta este motivul pentru care este așa, pentru că eu fac brodată în detrimentul propriei lor timp liber, somn, în general, mai degrabă decât în ​​timp cu copiii.

Fetele, pe același site-ul de astăzi a trecut repede discuția despre „Ceea ce nu va face nikogla următoarea reparație.“ Subiectul a fost atât de urgent și de interesant încât am decis să-l ridic aici. Să ne împărtășim greșelile și succesul în repararea și înființarea cuiburilor noastre. Voi începe cu mine.

În programul "Misterele lumii" se vorbea despre proprietățile magice ale sifonului. Fără dietă și exerciții, am stat în baie timp de 20 de minute și totul, câteva kilograme rămase.

Reticent, publicați acest post cu o fotografie, pentru că eu sunt foarte timid. Dar permiteți-mi această înregistrare să fie memoria, stimulul și o mică înfrângere! La începutul lunii, am început să scap de greutate. Vyalenko, cu reticență. A început să meargă pe benzile de plastic. Apoi m-am luat bine. În general, contul pierderii normale active în greutate am 2 săptămâni. Ce avem? Dansuri active de 2 ori pe săptămână, cu o încălzire îngrozitoare pentru acum 11 sesiuni de masaj anticelulitic. Imaginea următoare "înainte" și "după".







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: