Dynamo "a ratat majoritatea victoriei asupra" locomotivei "

În timpul întâlnirii, oaspeții au comparat scorul de două ori. În scopul loviturii precise a loviturii franceze "Dinamo", William Vencker, înainte de pauză, a fost răspunsul atacantului sârb "Locomotiva" Petar Shkuletych. În a doua jumătate, pedeapsa a fost realizată de germanul Kevin Kuranyi și de portughezul Manuel Fernandes.

De la începutul celei de-a doua jumătăți a meciului, "Lokomotiv" a jucat în minoritate. Pentru un fault al ultimei speranțe din teren, Alexander Sheshukov a fost eliminat.

"Dinamo" în ultimele trei întâlniri a marcat doar un punct (anterior echipa a pierdut "Spartacus" și "Zenith" cu același scor 0: 1) și cu 36 de puncte a ajuns în clasament pe locul cinci.

Lokomotiv a inregistrat doua puncte in ultimele trei intalniri (in runda a 19-a echipa a pierdut la Arsenal 0: 1, iar in 20 a jucat o remiza cu Mordovia 0-0). Secțiile Miodrag Bozovic cu 35 de puncte se află pe a șaptea linie din tabel.

În prima repriză, echipele s-au uitat unul la celălalt mult timp. Primul moment periculos a câștigat "Locomotiva". Alexander Samedov a lovit foarte periculos din afară. Vladimir Gabulov a tras mingea din colțul îndepărtat, ridicându-l în corner.

După aceea, Dynamo a preluat inițiativa și a creat o mare claritate la poarta lui Guilherme. Alexander Buttner a izbucnit în zona de pedeapsa și a lovit poarta. Portarul brazilian al "căii ferate" nu a reușit să fixeze mingea de la prima dată și a reușit să obțină mâna de la intrarea lui Kevin Kuranyi.

Echipa gazdă a deschis scorul la minutul 42. Mijlocașul francez "Dynamo" William Venker a intrat în zona de penalizare a insiderului stâng, a învins doi apărători și a condus mingea în porțile lui Guilherme.

Warderii Stanislav Cherchesova se pregăteau să plece pentru o pauză, având avantajul unui singur gol, dar au avut un "gol în vestiar". Manuel Fernandes a aruncat în suprafața de pedeapsă a lui Dynamo, Shkuletich sa dovedit a fi primul pe minge, a distrus Tomasz Gubochan, iar în toamna a egalat scorul - 1: 1.

A doua jumătate a început cu încălcarea lui Alexandru Seshukov pe Yuri Zhirkov în lovitura liberă "Locomotiva". Arbitrul Vladislav Berborodov la privit ca "faultul ultimei speranțe", ia arătat mijlocașului un cartonaș roșu și ia ordonat o pedeapsă. Kevin Kuranyi a realizat cu încredere că înălțimea de 11 metri.

"Dynamo" a continuat să atace și a avut mai multe oportunități bune de a spori decalajul din cont. Momentul cheie a fost minutul 77. Buttner a coborât în ​​cutia lui Roman Shishkin, iar arbitrul a decis să numească o altă pedeapsă - de data aceasta la porțile lui Dynamo. Impactul lui Roman Pavlyuchenko de la "punct" a căzut pe bara transversală, dar arbitrul a cerut jocul să întrerupă, în timp ce Dynamo înainte de timp a intrat în zona de penalizare. Mingea a fost abordată de Manuel Fernandes, care nu a lăsat nici o șansă lui Gabulov.

În restul timpului, "Dynamo" a atacat constant, dar încă o dată pentru a sparge Guilherme de la gazde nu a funcționat. Loviturile lui Mathieu Valbuen și ale lui Alexei Ionov erau întotdeauna lipsite de precizie.

"RBC-Sport" a difuzat online această luptă.