88 Blocarea acului de pe carburator

Bună ziua tuturor.
Cu o lună în urmă a fost instalat un nou carburant. În acest timp nu au existat probleme cu el.

Prima problemă a apărut sâmbăta când eram la lucru și era pe cale să mă duc acasă, dar mașina a fost blocată și nu mai a început. Am început să verific nodurile pe rând: prezența unei scântei; rotația tramplătorului se gândea la cele mai rele unelte fungice, dar nu totul este în ordine; astfel încât combustibilul a ieșit din întoarcere.







După ce am dezasamblat carburatorul însuși, după ce am deșurubat partea superioară, am văzut că în camera de flotor nu era nici un fel de benzină. Și apoi a apărut ideea că acul de blocare a închis, mișcarea totul a început să funcționeze. Ca rezultat, am colectat totul înapoi și astfel că, pe drum spre casă, nu m-am despărțit și am mers câteva kilometri, departe de locul de muncă. Totul a funcționat în mod regulat.

Și aceeași problemă apare din nou în dimineața zilei de luni, când garajul sa dus la locul de muncă, iar masina nu mai au stagnat rula. Știind ce se rezolvă din nou problema. Doar cere sfatul unchiului Naila și a sfătuit să se pisa pastă de diamant, astfel încât să nu se blocheze.







În general, cu privire la această chestiune am petrecut aproximativ 3 ore până la călătorie la magazin pentru piese de schimb auto și înapoi la casa în cele din urmă de 12 de ore pe zi, iar masina a plecat deja la locul de muncă.

Goliți camera flotorului

Pentru a accelera procesul de măcinare a pastă de diamant de ac a folosit o șurubelniță

De asemenea, tija de ac a fost frecat

Spălate dintr-o pastă de diamant într-un borcan cu o supapă de benzină


Dar rezultatul este că el a încercat să mă frece, acul nu a ajutat clinica oricum.

Și am decis să merg la un magazin pentru un nou ac de blocare. Seara, chiar și când a venit tatăl meu, el a spus că acul de oprire a încetat să strângă campania până când a fost distrus. Așa că va merge în rezervă.

O nouă supapă, precum și un filtru de carburant și un inel de cauciuc, astfel încât gunoiul să nu zboare în camera de flotor și să nu blocheze jeturile

Finala nu a făcut doar poze că totul funcționează

Ca urmare, 100 de ruble au lăsat piese de schimb și 100 de ruble costurile de transport la vagon







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: