4 februarie 2018

Despre celulele stem și modurile de activare a sintezei lor

Corpul uman este foarte mare. Viața nu este suficientă pentru ao studia. Motivul tuturor oamenilor de știință din lume nu este suficient pentru a înțelege de ce un om se îmbătrânește și moare mai ales dintr-o duzină de boli. Prin urmare, prin rugăciune, adresez întrebarea sistemului pe care îl servesc. "Care este cea mai dăunătoare pentru viață?" Răspuns: "Volum scăzut al sângelui circulant (BCC). În al doilea rând - capillaropatia, stresul, cortizolul ridicat și suprimarea organelor "inutile"; încălcarea circulației capului. În al treilea rând - înfrângerea oaselor, în special plat. " La a patra - inflamația plămânilor și a bronhiilor. Vectorul meu arată că am numit 80% din cauzele îmbătrânirii. Și dacă am reușit să eliminăm acești factori de stres, speranța medie de viață a unei persoane ar fi de aproximativ 110 de ani.







Mă interesează ce se întâmplă când trei organe îmbătrânesc: inima, ficatul și pancreasul. Cu o scădere a BCC și a capilaropatiei, inima și ficatul suferă cel mai mult. Inima, în sensul complet al cuvântului, este sfâșiată pentru a pompa sângele care sa stabilizat și ficatul absoarbe periodic sânge stagnat care conține otrăvuri și o microflore activă. PJV, care nu primește inervație și fluxul sanguin, este otrăvit de limfomul murdar afectat de hepatita hepatică, însăși începe să secrete otrăvuri: proteaze. Și, după toate, de la an la an! Am copii cu un episindrom, au o BCC variind de la 20% la 50%. Ei trăiesc de mai multe decenii. E bine că au căzut în mâinile mele. Și câți copii nu au venit la noi? - trăiesc în timp ce trăiesc. Și ce se întâmplă cu inima, cu ficatul?

Dacă o persoană are o formă strălucită de hepatită B, sângele său este saturat cu amine de inflamație; aceste otrăvuri atacă în primul rând inima. Nu numai endoteliul inimii suferă, ci și celulele plexurilor nervoase ale inimii, supapele, vasele, țesutul muscular. Același lucru se întâmplă și în ficat. Dacă ficatul împinge sânge otrăvitor în sânge, cine va curăța acest sânge? Otravurile intră în toate țesuturile și din aceste țesuturi nobile ale inimii sunt răsfățate. Și momentul vine atunci când celulele sunt obligate să împartă. Nu există altă cale de ieșire: trebuie să creăm o celulă nouă dintr-o celulă relativ sănătoasă și să o eliminăm de la cei bolnavi. Cu cât situația este mai gravă, cu atât este mai forțată să împartă celulele. Dar problema este: celula poate face un număr limitat de diviziuni. Și în zonele cu probleme ale inimii apare înlocuirea celulelor cu țesut conjunctiv, ceea ce este mai puțin pretențios, iar numărul diviziunilor rezolvate este mai mare.

Un model similar se desfasoara in ficat. Hepatocitele, aflate în condiții severe de congestie venoasă constantă, sunt forțate să împartă, dar fiecare nouă generație este mai rea decât cea anterioară. Nu numai că celulele fiice au un telomer (coada de pe ADN) este mai scurtă - nu, nu este doar asta. Această nouă generație de celule, în principiu, funcționează mai rău. Ei sunt mai răi în izolarea interferonilor, nu sunt protejați de viruși. Mechnikov a scris: o singură celulă de ficat poate trăi 500 de ani. Și în ficatul real al bătrânului este plin de fibre de țesut conjunctiv: celulele ficatului moarte au înlocuit celulele mai adaptive. Celulele hepatice au fost împărțite cât de mult puteau, iar apoi resursele de auto-vindecare au fost epuizate. Celulele bolnave au fost distruse, înlocuite de un epiteliu primitiv.

Ce poate oferi un medicament comercial unei astfel de persoane? Două opțiuni - transplantul de organe sau introducerea celulelor stem (SC). Nici măcar nu vom lua în considerare prima opțiune, este costisitoare și periculoasă. Dar a doua cale câștigă popularitate. Desigur, dacă nu corectați leziunile principale, dacă nu normalizați homeostazia, introducerea SC va trebui repetată. Cât timp pentru un câine o clătite? Dacă este posibil să se diferențieze celulele polipotene ca celule hepatice, dacă ficatul îi va stăpâni, atunci se pare că, după părerea mea, asta e ceea ce. Într-un ficat murdar, epuizat, zgâriat, va apărea un puț mic de hepatocite, capabil să împartă. Chiar și într-o săptămână celulele pot efectua 10-15 diviziuni. Desigur, va deveni mai ușor. Dar dacă nu faceți nimic mai mult, în termen de două până la patru luni, totul va reveni la normal.

Dar dacă reînvieți capacitatea măduvei osoase de oase plate (stern, coaste, vertebre, lame de umăr) să creeze regulat SK polipotante? Mai mult, celulele organelor și țesuturilor nu ar strica! Cât de bine ar fi! Dar pentru ca acest lucru să se întâmple, trebuie să rezolvați unele probleme foarte dificile. Enumeram.

Ce trebuie făcut pentru a revigora măduva roșie

1. Goliți sângele otrăvurilor. Pentru a face acest lucru, trebuie să curățați ficatul de mai multe ori cu ATS și să stingeți activitatea virușilor și a helminților. Îndepărtați zgurii și otrăvurile din ficat, intestine, rinichi, vezică. Stingeți focurile de inflamație din cap (urechi, nas, gât, dinți). Aveți grijă deosebită de inervație și de alimentare cu sânge a cortexului cerebral și a creierului intermediar. Asigurați-vă că cortizolul este la zero. Pentru a realiza că CCA a fost 100% zi și noapte. Eliminați capilaropatia - și pentru a face acest lucru, puneți-i în ordine rinichii, astfel încât să nu aloce renină. Reînnoiți piscina de bifidobacterii. Oferiți hrană pentru ficat, stomac, splină și PZHZH - pentru aceasta trebuie să păstrați deschis trunchiul celiacii. Pentru a efectua un curs de autohemoterapie cu timalin.

2. Puneți plămânii în ordine. Pentru a face acest lucru, aveți nevoie pentru a restabili buna aprovizionare cu sânge și inervație partea din spate a creierului, pentru a elimina scolioză de col uterin, elimina inflamația în urechi și în gură, în mod constant a se asigura că nu există nici o aruncare retrograd a limfei din ganglionii limfatici in canalul spinal, pentru a șterge ganglionii limfatici de san (mediastinale si traheobronsice) de la inflamație, plămânii limpezi din inflamație, învăța respirația superficială. Acest lucru necesită pentru a efectua o mulțime de muncă corecte și greu (pentru a respira prin nebulizator AWG cu ingitrilom. A se purta „rucsac argint“ timalin folosit, AWG și smântână sorbentului ...). Cel mai bine este să faceți acest lucru într-un seminar.







3. Asigurați hrană și inervație a măduvei osoase roșii. Am pus borcanele pe spate cu cremă (AWG și Bone), fac vibromasaj, masaj cu un maser de role și un masaj sângeros al capului, gâtului, sternului, coastelor și abdomenului. Am întărit nervii cranieni, mai ales rătăcirea (BN).

Cum este aranjat totul? Foarte, foarte dificil ...

Fiziologii au studiat modul în care volumul CMC se schimbă odată cu vârsta. Sa dovedit că, de la 15 la 40 de ani, volumul CMC este înjumătățit, iar până la vârsta de 60 de ani - de 5 ori! În vârstă înaintată, maduva osoasă (galben și roșu) dobândește o consistență mucoasă și apoi se numește măduvă osoasă gelatinoasă. Unde merge creierul roșu? Este înlocuit cu grăsime galbenă! Adevărat, se remarcă faptul că, în cazul persoanelor relativ tinere cu o pierdere de sânge mare în loc de grăsime galbenă, creierul roșu apare din nou! (Experiența mea arată că acest lucru este posibil la persoanele foarte în vârstă!) Fiziologii spun că CMC are o capacitate regenerativă fiziologică și reparativă. Sursa formării de celule CMC noi sunt celulele stem inactive, care sunt în interacțiune strânsă cu țesutul stromal reticular. Aparent, celulele CMC sub influența semnalelor nervoase și a altor semnale pot fi împărțite, înlocuind repede grăsimea galbenă. Și abia atunci sunt capabili să producă celule sanguine.

Îmbunătățirea calității sângelui, a condițiilor nutriționale și a inervării osului

Am verificat și am asigurat că restaurarea CMC este posibilă nu numai cu pierderi mari de sânge și în cazul în care calitatea sângelui, condițiile nutriționale și inervația oaselor se îmbunătățesc. Am vindecat oameni care erau departe în 70 de ani. Ei au avut o pasiune pentru a învinge, au vrut cu adevărat să trăiască, au muncit foarte mult pe Metodă!

În inervația CMC a sternului și coastelor, nervul vag (BN) și nervii spinali sunt implicați. Ramurile nervoase pătrund în os, împreună cu vasele de sânge prin canalele osoase. Și apoi nervii se încadrează în interiorul celulelor substanței spongioase a osului. O parte din fibrele nervoase inervază măduva osoasă, iar cealaltă parte se află exact între celulele măduvei osoase. Am efectuat un studiu pe tema: cum poate structura și performanța oaselor plate să îmbunătățească performanțele sistemului nervos autonom (BN și trunchiurile simpatice). Sa dovedit foarte pozitiv. Dar cel mai important - eliminarea stresului cu valori ridicate ale cortizolului. Am fost convins că nu există un inamic mai puternic și mai teribil decât cortizolul. Cum să elimini stresul?

Tactica muncii în domeniul sănătății

În primul rând, trebuie să modificați vectorul de hematopoieză în direcția tragerii roșii, să întăriți eritropoieza și să reduceți sinteza sângelui alb (neutrofile). Pentru a face acest lucru, eliminați procesele inflamatorii în zonele slabe ale capului, - aproape de nas, dinți, urechi și gât. Este foarte important să se vindece cistita, hepatita și pneumonia. În acest caz suntem ajutați de medicamentul SRH (argint, referon, heparină), acesta sa dovedit deja foarte bine. Este foarte important să se îmbunătățească alimentarea cu sânge a creierului. Acest lucru este ajutat de editare. În cazul în care organismul stinge focare strălucitoare de inflamație, cererea adresată CCM pentru sinteza celulelor albe din sânge va slăbi. Și, bineînțeles, întărirea eritepoizelor va duce la o alimentație mai bună a tuturor organelor și celulelor corpului.

Este necesar să se prelungească durata de viață a eritrocitelor. Cât timp poate trăi un eritrocitar? De exemplu, el trăiește aproximativ 200 de zile. Conform normei fiziologice, trebuie să trăiască aproximativ 120 de zile. Dar există oameni și sunt mulți, ale căror eritrocite trăiesc 20-30 de zile, nu mai mult. Apoi, o cerere pentru o nouă porțiune de eritrocite vine de la sistemul sanguin la maduva osoasă. Există o exploatare monstruoasă a măduvei osoase; Celulele roșii din sânge se nasc slabe, ele nu pot forma în mod corespunzător de celule roșii din sânge, „moneda“, coloana, ele pot să nu funcționeze bine și să trăiască mult timp. Ce sa fac? Eliminare microangiopatia, vindeca ficat, rinichi, plămâni și splină, pentru a slăbi microflora, stinge buzunarele de inflamație și de a atinge 100% BCC.

Fiziologi spun că CMC conține trei populații de celule, care sunt progenitoare ale celulelor sanguine respective - leucocite, eritrocite și germeni de trombocite. Toate aceste celule au varza de un strămoș comun - așa-numita pluripotente stem (pluripotente) stem-celule progenitoare, care atunci când coapte și diferențierea sunt într-una din cele trei căi de dezvoltare, oferind noi celule sanguine pentru a înlocui pe cei morți. Și, la fel, nu există alte funcții în KKM!

Dacă eliminați cortizolul, măduva osoasă va activa funcții noi

Am fost convins că KKM ar putea include și alte funcții. Dacă nu există stres, nivelul inflamației este scăzut și atacul microflorei este slab, celulele sanguine pot funcționa mult timp. În cazul în care calitatea îmbunătățită a sângelui, o aprovizionare condiție și inervarea osului, germeni de leucocite pot produce celule „mici“ (MLS). Aceste ML, dacă nu există nicio cerere de diferențiere a acestora în celule albe din sânge, pot intra în sânge și pot completa celulele stem ale organelor.

Aceste ML diferă foarte puțin de celulele progenitoare ale tulpinilor. Prin forțele controlului lor nervos (plexuri neuronale autonome și neuroni intramurali), organul este capabil să diferențieze ML într-un anumit mod de a înlocui țesutul deteriorat. Ei lucrează în organism nu mai rău decât acele celule foarte diferențiate care au fost create atunci când fătul se maturizează. Dacă organul își restabilește structura anatomică, își îndeplinește mai bine funcțiile; în timp ce adaptabilitatea și stabilitatea homeostaziei sunt în creștere. Prin urmare, ameliorarea muncii republicii celulare și siguranța ridicată a celulelor sanguine. Și aceasta înseamnă că CMC poate menține organele și țesuturile pe linia de plutire fără supraîncărcare.

Am încercat să slăbim cererea de sinteză a celulelor sanguine. Am realizat o bună alimentare cu sânge și o inervație a oaselor plate, care au acoperit mult vasele lor. S-a constatat că este posibil să se asigure o sinteză stabilă de ML (limfocite mici). Aceste SC au început să intre în sânge și să completeze piscina IC la începutul celor mai afectate organe și apoi ... Apoi, problema de întinerire generală a corpului poate fi pusă.

Testează această ipoteză pentru aproximativ o lună și jumătate. Sa constatat că prin forța autocontrolului conștient o persoană poate identifica un organ care are nevoie de tratament cu ajutorul Regatului Unit.

Susțin: o persoană poate direcționa fluxul de celule stem către organul care îl îngrijorează cel mai mult. Pentru mine a fost operată după o fractură triplă a piciorului. Am avut dureri în articulația afectată, încarnat de unghii în locul de impact al degetului mare (ca un copil, am jucat fotbal cu picioarele goale, iar apoi a căzut pe degetul său pat foarte greu) ... vectorul meu arată că au existat foarte uzate celule de diferite țesuturi. După introducerea SC, observ în zona de expunere activitatea activă a osteoblastelor și a osteoclastelor. Celulele deteriorate ale osului sunt demontate, iar în schimb sunt construite noi, de înaltă calitate. În plus, vasele și ligamentele au fost restaurate. Cuiul nu crește, se umflă picior și nu este nici o durere, nici o problema cu picioarele mele acolo. Mult mai bine sa comportat cap de zona afectată: somn imbunatatit, nu pune la ureche, există o dimineață crește valorile de cortizol.

Pe baza primelor experimente, poate fi formulat un nou obiectiv. Scopul nu este iluzorie, dar foarte real: în primul rând pentru a restabili afectate ultimele organe și țesuturi ale corpului, iar apoi cu ajutorul unor programe noi Metoda „Myself vindecător“ pentru a menține o lucrare regulată, accesibilă și nu foarte greu pentru a îmbunătăți corpul lor.

Doamne, ține binele și pacientul!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: