3 moduri de a inima Crochet, Loops meu

Un element indispensabil al decorului pentru Ziua Îndrăgostiților este, desigur, inima. Vă atragem atenția asupra a trei variante de inimi, realizate într-un stil similar, dar legate de utilizarea diferitelor tehnici și a unui număr diferit de rânduri.






Primul rând al tuturor inimilor se potrivește aproximativ la fel cu mici variații. Iar cea de-a doua și a treia serie descriu în detaliu cum să legeți inima perfect pentru cei care încă nu au învățat cum să calculeze buclele în mod independent.

Pentru inimile de tricotat orice fire de grosime medie sau grosime, orice cârlig 3,5 - 5,5 în funcție de grosimea firului este necesar. În principiu, puteți lega și din fire fine, atunci veți obține inimi mai mici.

1. Să începem cu inima, care este tricotată într-un singur rând.

Arată așa.

3 moduri de a inima Crochet, Loops meu

Formați 5 bp. executa 1 C3H în prima buclă a lanțului (primul din nodul inițial sau ultimul din cârlig).

Continuați tricotarea în aceeași buclă:

2 С2Н, 3 СН, (partea stângă a inimii este gata)

1 cent. 1 С2Н, 1 с.п. (se conectează conic)

3CH, 2C2H, 2C3H. (pentru a forma partea dreaptă)

Finalizați inima celor două VP și coloana de conectare în prima buclă a lanțului inițial, care până în acest moment a devenit centrul inimii. Apoi, puteți trage o buclă și aranjați firul sau legați cele 25 de benzi pentru a forma o buclă.

[stextbox id = "gri" caption = "Abrevierile folosite:" float = "true" align = "right" width = "200"]

C3H - o coloană cu trei croșete

2. O inimă de 2 rânduri.

3 moduri de a inima Crochet, Loops meu







4 cp. Conn. Art. în primul cp. pentru a forma un inel,

3 v.p. continuă tricot în inel:

2 С2Н, 3 СН, 1 с.п. 1 С2Н, 1.в.п. 3 СН, 3 С2Н, 2 с.п. SS în ring.

3 v.p. 2 RLS, 2 RLS dintr-o buclă, 3 RLS,

pentru ascuțire, efectuați în primul rând situat între primul rând: 2 RLS, 1 cp. 2 RLS,

3 RLS, 2 RLS din prima buclă, 2 RLS,

pentru a finaliza 2 volți. SS.

3. O inimă de 3 rânduri.

3 moduri de a inima Crochet, Loops meu

4 cp. apoi tricot tot timpul în prima buclă a lanțului (primul din nodul inițial sau ultimul din cârlig):

3 С2Н, 3 СН, 1 с.п. 1 С2Н, 1.в.п. 3 СН, 3 С2Н, 2 с.п. SS.

3 cp de ridicare, 1 RLS și 1 SS în prima coloană, în următoarea coloană - 3 PS, în următoarea. buclă - 2 PS, pe primul RLS în următoarele 4 bucle, 1 st. RLS în punctul de ascuțire a inimii, 1 st. 4 RLS, 2 SS dintr-o buclă, 3 SS în următoarea. coloană, 1 PS și 1 RLS în buclă de urmărire, 3 cp. și SS la centru.

3 v.p. 1 RLS în buza superioară de ridicare a rândului anterior, 2 RLS în următorul. coloană, 1 RLS, 2 RLS într-o singură buclă, apoi RLS tricot la bara care ascuțește inima, 1 st. 5 sc, 1 sc în următorul. coloană, 2 sc în următorul. buclă, RLS în următorul. coloană, 2 sc în următorul. buclă, 3 volți. SS în centrul inimii.

Înregistrări similare:

3 moduri de a inima Crochet, Loops meu
10 Idei pentru Cadouri tricotate pentru Ziua Îndrăgostiților
3 moduri de a inima Crochet, Loops meu
O inimă din coloane fără un cârlig de croșetat
3 moduri de a inima Crochet, Loops meu
Fotografia tricotată pentru Ziua Îndrăgostiților
3 moduri de a inima Crochet, Loops meu
Motivul "Inima" croșetat în stilul patriei bunicii - MK
3 moduri de a inima Crochet, Loops meu
Inimi deschise croșetate







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: