10 cele mai proaste debuturi în k-pop - yesasia

10 cele mai proaste debuturi în k-pop - yesasia

10. Rainbow - Gossip Girl

9. Wassup - Wassup

Are cineva acest cântec în lista de redare, ascultă-l în fiecare zi? Fără glume. Pentru că este foarte greu pentru mine să-mi imaginez cum o voi asculta pe această pistă, ascultându-mă și pe ceilalți favoriți ai lui K-pop. Este prea "prea", același lucru se poate spune despre clip. Lăsând deoparte muzica, Wa Wa se poziționa pe sine ca un grup hardcore din Coreea de Sud, cu excepția a ceea ce nu am văzut atât de mult în coregrafia piesei. Cred că singura modalitate corectă pentru un grup de a trage un astfel de concept este să-l dețină cu adevărat. Personal am fost în măsură să număr exact un participant, care într-adevăr A FOST un cântec și un dans, iar acesta este Nada.







8. ZE: A - Mazeltov

Acest cantec este doar "vineri" de Rebecca Black pentru Coreea de Sud. Cu un clip tipic pentru melodia K-pop, imagini tipice pentru K-pop, o pistă care nu este atât de specială, cu autotune prea des folosite, acest debut rău a devenit mai rău cu versurile repetitive plictisitoare.
"Fată latină, fată mexicană, fată coreeană, fată din Japonia" (fată latină, fată mexicană, fată coreeană, fată din Japonia)
«Mazeltov, luni, marți, miercuri, joi, vineri, sâmbătă, duminică (vineri, sâmbătă, duminică)» (Mazltav, luni, marți, miercuri, joi, vineri, sâmbătă, duminică (vineri, sâmbătă, duminică))







7. Blocul B - înghețați!

6. Steaua - Rocket Girl

Stellar este una dintre trupele care a primit multă atenție înainte de debut, datorită faptului că au fost produse de Eric de la Shinhwa. Piesa de dans electronică foarte futuristă cu sintetizatorul a fost destul de bună pentru clipul de debut "Rocket Girl". dar deschiderea rapului a ucis melodia pe viță. Debutul nu avea suficientă putere pentru a lovi audiența, care la acel moment bombardase deja clipurile altor trupe. Debutul lui Stellar nu a fost atat de stelar (stelar), dar in cele din urma vedem partile vocale mai puternice si coregrafia in piesele recente precum Vibrato.

5. U-KISS - Nu sunt tineri

„Cu accentul cel mai bine-ghetou, ei pot da ... Și epoca de debut al grupului a declarat că numele de U-KISS standuri pentru«U biquitous K orean I nternational idol S uper S tar»(conform informațiilor din rus.gruppy de U- KISS - «(omniprezent coreeană superstar idol International") Sigh ..

4. Nine Muses - Nu Playboy

Când formația Nine Muses a debutat cu piesa "No Playboy". au existat foarte puține recenzii pozitive. Directorul însuși a spus că problema a fost combinația cântecelor greșite și a coregrafiei și, de asemenea, că fetele din acea vreme încă nu aveau încredere în ele și în acțiunile lor. Debutul lor a fost atât de rău încât a fost greu să ne imaginăm cât de departe ar putea merge Nouă Muzici și cât de populară ar deveni. De la debut, grupul a suferit numeroase schimbări de membri și îmbunătățiri evidente.

3. Ziua fetei - înclinarea capului meu

2. Super Junior - gemeni

1. OO - O să-l sun pe Ya

În plus față de toate trupele care au debutat cu conceptul rău, dar ar putea scăpa de el datorită altor concepte și muncii aspre, există grupuri care pur și simplu nu pot găsi vindecare ... Și acesta este un exemplu ideal. Cred că nu trebuie să explici nimic, doar urmări clipul.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: