50 lucruri simple care ne fac fericiti

Odată, în întâlniri regulate cu prietenii, am vorbit despre ce momente din viață ne dau o adevărată plăcere. Au existat multe opinii. Unele au coincis, altele nu. Dar toate "punctele" pe care le-am exprimat au fost lucruri surprinzător de simple.






După reflecție, am ajuns la concluzia că pentru fericire, nu este nevoie de mult. Prin conectarea prietenilor cu rețele sociale, am făcut aici o listă de lucruri care aduc oamenilor adevărata plăcere.

1. Efectuarea de cadouri

Sora mea a spus întotdeauna că a face cadouri este mult mai plăcut decât să le obții. Ca un copil, nu am înțeles cum te poți bucura atunci când dai ceva departe. Dar astăzi, a aduce bucurie unei alte persoane a devenit pentru mine, și nu numai, o adevărată plăcere. Urmăriți cum ochii oamenilor dragi sunt rotunjiți de bucurie și surpriză - bucurie reală.

2. Rularea dimineții

Fugiți și nu vă gândiți la nimic, cum ar fi Forest Gump. Drumul nu-i pasă cum arăți, ce greutate, culoarea pielii ... E bucuroasă să te întâlnească. Un vânt proaspăt se încurcă în păr și vopsește obrajii în roșu. Și apoi toată ziua te simți ca o bomba energetică.

3. Călătorii

Nimic nu este amintit ca emoții plăcute. O călătorie interesantă este amânată în memorie pentru viață. Și nu contează cât de mulți bani ați cheltuit - impresiile vii vor rămâne.

4. Să beți cafea în zori

Și aceste emoții sunt atât de tremurice. Un miros subtil dă o trezire corpului. Nu contează ce va fi noua zi, dar dimineața a fost deja plăcută.

5. Mananca multe inghetata

Probabil, acesta este visul multor copii ai lumii. La urma urmei, ca un copil, ei nu vă dau suficient pentru a mânca înghețată. Păstrați un pahar rece în degetele dumneavoastră înghețate și știți că această porțiune nu este ultima!







6. Admirați un copil dormit

Acest punct este înțeles de către toți părinții, pentru că nu există nimic mai frumos decât să vedem cum cel mai scump om de pe planetă doarme, atât de inofensiv și fără griji.

7. Să pescuiască

Pentru a vă deplasa într-o altă lume, a experimenta noi senzații, pentru a afla ceva ce nu ați știut niciodată înainte, cartea vă va ajuta. La vârsta calculatorului, uităm de multe ori că plăcerea adevărată poate da o ediție de câteva sute de pagini.

9. Redați povesti de groază lângă foc

Destul de plăcut să petreceți împreună cu prietenii o seară caldă de vară în natură. Și că a fost distractiv, nu este necesar să beți alcool. Puteți să vă distrați ca în copilărie, ascultând povești de groază. Și înțelegeți că toate acestea nu sunt adevărate, dar este foarte frumos să vă gâdilați puțin nervii.

10. Rularea desculțului pe rouă

Reuniți-vă cu natura, simțiți-vă energia, reîncărcați puterea pământului, puteți să mergeți desculți pe o rouă rece. Bucurați-vă de darurile simple și neprețuite ale naturii.

11. Să dansezi până la toamnă

Nu conteaza, danseaza cu unul iubit, la disco, acasa, cu prietenii sau singur. Dansul, ca și sportul, ajută la dezvoltarea endorfinelor, care sunt proiectate pentru a ne face mai fericiți.

12. Să joace fotbal

14. Urmăriți desenele preferate de desene animate

13. Urnele în pat în weekend

Cine dintre noi nu visează să adoarmă cel puțin încă cinci minute, când este necesar să te urci la școală sau să mergi la muncă? A sta in pat mai mult decat restul este o distractie simpla si placuta. Doar este păcat că acest lucru nu se poate face foarte des.

15. Joacă pirații

16. Salt în bălți

17. Sanie

Dacă știi cum să fii copil, ești o persoană fericită. La urma urmei, copiii se pot bucura cu sinceritate de lucrurile simple. Nu vă fie rușine să fiți copii. Prindeți momentele de fericire atunci când există o astfel de oportunitate.

18. Ascultați povești amuzante

Când a fost ultima dată când v-ați întâlnit cu prietenii, ați ascultat anecdote sau experiențe amuzante de viață care se întâmplă cu toată lumea? Simplul distracție cu oameni apropiați ne oferă momente de neuitat.

19. Urmăriți-vă filmul preferat

20. Obțineți vestea bună

Anticiparea este atât plăcută, cât și dureroasă. Și, în mod neașteptat, să primești știri plăcute, așa că este vorba de clasă.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: