16 moduri de a arde grasimile mai repede!

Cu toții am pierdut greutatea până în vara, ziua nașterii, anul nou, absolvirea etc. Greutatea este acumulată pentru o lungă perioadă de timp - de luni, ani, dar vrem să scăpăm repede - pentru o lună sau chiar o săptămână. Aplicați aceste sfaturi și, în curând, veți descoperi că sunteți atrăgător în șorturi.







16 moduri de a arde grasimile mai repede

1. Pierdeți greutatea pe apă! Efectul este uimitor!

Pentru oamenii obișnuiți, apa obișnuită va pierde rapid greutatea. Da, nu fi surprins - mâncați orice doriți, dar în același timp beți 100 de grame de apă fierbinte (40-45 ° C) la fiecare oră. Efectul este uimitor!

Constipația care suferă și ea trebuie tratată cu apă. Dimineața pe stomacul gol, beți încet 1-2 pahare de apă caldă fiartă, iar scaunul va fi ajustat.

Credeți sau nu, apa este cel mai bun arzător de grăsime de pe piață. Ficatul dumneavoastră, care procesează grăsime, are nevoie de multă apă pentru funcționarea normală. Deshidratarea reduce rata de ardere a grăsimilor și afectează grav mușchii și articulațiile. Dacă doriți să evitați deshidratarea, beți mai mult.

Suntem siguri că ați auzit sfatul de a bea 8 pahare de apă curată pe zi. Deși acest lucru este un început bun, greutatea, alimentația, nivelul de activitate etc. vă afectează nevoile de apă.

Judeca cât de mult trebuie să bei, în funcție de culoarea urinei tale. Dacă este galben deschis până la transparent, apoi suficientă apă. Dacă este mai galben, ar trebui să beți mai multă apă.

Dacă beți suficient, nu vă veți simți foame. "Setea este adesea confundată cu foamea", spune coechipierul lui Gaspari Ashley Caltweiser, participant la IFBB Bikini Pro. Dacă vă simțiți foame, puteți fi deshidratat. Dacă bănuiți că este cazul dvs., beți doar câteva pahare de apă înainte de a mânca.

2. Nu stați pe diete fanteziste

Deși dietele strict stricte, cum ar fi: o dietă de grapefruit sau o dietă de supă de varză - pot ajuta să piardă în greutate rapid, dar nu va dura mult. De îndată ce vă veți întoarce la dieta normală, veți arăta mai rău decât înainte de începerea dietei. Mai mult decât atât, aceste diete stricte nu conțin principalele substanțe nutritive care sunt importante pentru sănătate.

Caltweiser crede că cel mai bun mod de a arde grăsimea este să folosiți o dietă pe care o puteți menține mult timp. Aderarea la o dietă mai lungă de o săptămână sau două vă va ajuta să ardeți mai rapid grăsimea și vă veți permite să păstrați forma mult timp.

3. Mâncați frecvent







Poate sună nebun, dar creșterea frecvenței meselor ajută la scăderea în greutate. Dar nu ne înșelăm: frecvența meselor nu este la fel de importantă ca și calitatea alimentelor. Un alt atlet Gaspari Colin Vasiak, pro IFBB: "Baza este calitatea.

Carbohidrații complexi, grăsimile sănătoase și proteinele cu conținut scăzut de calorii, distribuite corect în timpul zilei, determină accelerarea metabolismului, ceea ce duce la arderea grasimilor. Dacă mâncați doar de 3 ori pe zi, este timpul să revizuiți rutina. "

Legenda culturismului Bogat Gaspari știe exact cum frecvența și calitatea alimentelor conduc la transformarea corpului. "Când scopul meu este de a arde grăsimea, mă uit să mănânc de 6-8 ori pe zi și în același timp în porții mici. Creșterea numărului de mese accelerează metabolismul și în cele din urmă nu mănânc atât de multă hrană încât ceva este stocat în grăsime ".

Probabil ați auzit că, pentru a pierde în greutate, trebuie să faceți mai multe repetări cu scări mai mici. Așteaptă, crezi că 20 de repetiții cu o gantere de cinci kilograme sunt mai bune decât 10 repetiții cu zece kilograme? Nu are sens. Cu cât aveți mai multă masa musculară, cu atât mai multă energie necesită. Lumina greutății nu este o opțiune.

Greutățile ar trebui să fie întotdeauna o provocare pentru dvs., dar nu sacrificați-vă forma de dragul greutăților mai grele. Dacă nu lucrați muscular, de asemenea, mental, atunci veți efectua doar exercițiul, deloc cauzând mușchii să crească.

5. Mâncați după antrenament

Mesele post-antrenament sunt esențiale pentru recuperarea normală, construirea musculară și recuperarea energiei după o sesiune de antrenament tare. Cu toate acestea, nu vă puteți baza doar pe faptul că produsele alimentare în sine vă vor îndeplini obiectivele.

Ce mănânci înainte de antrenament și toată ziua este un factor important în scăderea în greutate. Cu alte cuvinte, dacă alimentele sunt greșite, aportul alimentar bogat în proteine ​​nu va ajuta

7. Faceți cardio

Când Vasiak va accelera arderea grăsimilor înainte de competiție sau de fotografiere, va folosi cardio pentru acest lucru. "Faceți cardio după putere, și nu înainte", spune el. Cardio după cele puternice mi-a ajutat să-mi sporească potențialul de ardere a grăsimilor, deoarece instalațiile de depozitare a glicogenului au fost deja devastate. "

Făcând cardio după tări este de asemenea utilă pentru că ajută la economisirea energiei în momentul în care aveți nevoie de mai mult - în timpul exercițiilor de bază.

Gaspari, pe de altă parte, acționează diferit. "Prefer să fac cardio dimineața pe stomacul gol. Când vreau să mă usuc, fac 20-30 de minute de cardio de 5 ori pe săptămână. Dacă arderea grasimilor încetinește, adaug câte 10 minute la fiecare sesiune. "

Toată lumea trebuie să aibă propria abordare a cardio-ului. Alegeți metoda care se potrivește cel mai bine planurilor dvs.

8. Reduceți perioadele de odihnă

Când vine vorba de arderea grăsimilor, intensitatea este totul nostru.
Gaspari trăiește doar după această regulă. "Cu greutăți libere, lucrez în acest fel - reduc perioadele de odihnă și folosesc exerciții complexe, cum ar fi superseturile și cutiile de picături, pentru a construi muschi și a arde grasimile".

Vasiak folosește de asemenea această tehnică pentru a arde grăsimea. "Intensitatea ridicată cu perioade scurte de repaus mărește eficiența antrenamentelor", spune el.

"Era foarte bine pentru mine când mă pregăteam pentru spectacol și nu puteam să-mi iau rămas bun de la ultimii kilograme de greutate."
Când vine vorba de arderea grăsimilor, intensitatea este totul nostru.

Pentru a afla despre alte modalități, accesați pagina următoare ≥≥







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: