10 reguli pentru alegerea parfumurilor - frumusete - il-girl - frumusete si stil de viata - il de bote - magazine

Alegerea parfumului este o adevărată artă. Parfumul predeterminează starea de spirit, imaginea și chiar destinul. Cum să nu te pierzi în marginea oceanului de parfum?

Nu este nimic mai negativ decât citirea compoziției atunci când alegeți un parfum. Denumirile chimice complexe distrug aura romantică a compoziției de parfumuri. Pentru chimisti, parfumul este doar o combinatie de ingrediente. În realitate, spiritele sunt țesute din sentimente, emoții, dispoziții și dorințe ...







Patria spiritelor este considerată Franța medievală, deși uleiurile parfumate au fost utilizate pe scară largă chiar și în Egiptul antic. Dar, desigur, spiritele au câștigat o largă acceptare cu dezvoltarea chimiei în secolul XX. Gloria industriei chimice a făcut posibil ca parfumul să devină mai democratic și mai accesibil. Secolul 21 reflectă o nouă tendință - o revenire la ingrediente naturale costisitoare.

Alegerea parfumului, noi nu doar căutăm reflecția noastră. Uneori vrem să găsim o imagine dorită, dar inaccesibilă pentru noi. Prin urmare, nu ascultați consultanți care vă descurajează să încercați acest parfum, căutați, experimentați, falsificați!

Marele parfumier francez Edmond Roudnitska secolului 20, a stat la originile parfumurilor, a susținut că nu există nici o femeie care nu iubesc parfum. Există doar femei care nu și-au găsit parfumul. Cum sa alegi parfumul potrivit? Ce subtilități și secrete trebuie să știți pentru a nu fi dezamăgit de alegere?

Secretele, subtilitățile, nuanțele

O compoziție clasică de parfum este adesea numită "piramidă". Are trei nivele principale de manifestare a aromelor: notele inițiale, principalele sau cele de mijloc (inima de aromă) și reziduale (note de bază). Când deschideți sticla, puteți auzi numai mirosul concentrat al bazei, astfel încât să nu puteți avea încredere totală. Drepturile spirituale ar trebui să vă placă în toate etapele dezvăluirii, iar uneori diferă foarte mult.

1. Este mai bine să alegeți parfumurile dimineața. Dimineața, receptorii olfactivi sunt cei mai sensibili. Femeile sunt, de asemenea, încurajate să ia în considerare fluctuațiile ciclului menstrual. Sentimentul cel mai acut de miros este cu câteva zile înainte de începerea ciclului.

2. În ziua alegerii parfumului nu puteți folosi parfum: nu deodorante parfumate și uleiuri cu miros bogat. Notele din exterior vă împiedică să prindem pista.

3. Pentru a facilita alegerea, stabiliți în prealabil tipul de aromă de care aveți nevoie: seara, ziua, iarna sau vara.

4. Psihologii recomandă fetelor tinere să acorde prioritate parfumurilor proaspete, ușoare, revigorante, cu note de fructe, precum și parfumuri unisex.

5. Pentru a face o impresie inițială a parfumului, pulverizați aroma pe blotter. După câteva secunde, inspirați parfumul la o distanță de 2-3 centimetri. Dacă ți-a plăcut compoziția, aplică parfumul pe încheietura mâinii sau în cot. Rata, aroma sau nu poate fi de cel puțin 10 minute.

6. Dacă aroma nu a dezamăgit în a doua etapă a degustării, ne întoarcem și ... mergem acasă. Frumosul parfumar Roger Dove îi plăcea să repete că alegerea aromei este similară cu alegerea unui iubit. Trebuie să petreceți noaptea cu el pentru a afla dacă aveți dreptate unul pentru celălalt.

7. Nu trebuie să vă grăbiți când alegeți un parfum, este important să vă asigurați că este perfect combinată cu mirosul pielii. Același parfum este dezvăluit în mod complet diferit pentru fiecare persoană.

8. La un moment dat puteți gusta 3-4 parfumuri. După fiecare aromă "neutralizați" mirosul cu ajutorul unui miros bogat de boabe de cafea. Deși unii experți susțin că mirosul de boabe de cafea nu este un panaceu. Este mai bine să faceți o plimbare și să vă întoarceți la magazinul de parfumuri "cu forțe proaspete".

9. Buteliile parfumurilor selectate trebuie semnate și, după degustare, întoarcerea acasă, reveniți periodic la aromă, atingând cele mai mici modificări. Ar trebui să vă fie plăcut în toate etapele dezvăluirii.

10. Pentru a studia toate fațetele parfumului, există o recepție simplă, dar consumatoare de timp și precisă. Pe blotter este necesar să se aplice aroma în trei doze divizate, cu un interval de o jumătate de oră. Prima aplicație - va suna notele de sus, al doilea desen - inima, iar al treilea, ultimul - trenul. În general, testul nu va dura mai mult de o oră. Când aplicați parfumul pentru a treia oară, așteptați câteva minute și inhalați parfumul complet. Deși această procedură nu anulează degustarea obligatorie a parfumului pe piele.

Produse relevante din magazinul online:

10 reguli pentru alegerea parfumurilor - frumusete - il-girl - frumusete si stil de viata - il de bote - magazine

3 471 ruble. 5 340 freca.

Cantitatea de volume: 2

10 reguli pentru alegerea parfumurilor - frumusete - il-girl - frumusete si stil de viata - il de bote - magazine







Cantitatea de volume: 2

10 reguli pentru alegerea parfumurilor - frumusete - il-girl - frumusete si stil de viata - il de bote - magazine

3 471 ruble. 5 340 freca.

Cantitatea de volume: 3

10 reguli pentru alegerea parfumurilor - frumusete - il-girl - frumusete si stil de viata - il de bote - magazine

Cantitatea de volume: 2

Materiale înrudite:

discuții

9. sugative selectate arome ar trebui să semneze și după degustare, întoarcerea acasă a reveni periodic aroma, capturarea cele mai mici modificări.

Mereu urmăresc numărul 9!

Întotdeauna fac asta!

Întotdeauna fac asta! deși o dată, după ce a citit descrierea noului parfum din revista, a fugit să-l cumpere, într-adevăr Pts. Aroma intrigantă ar fi trebuit să se fi dovedit, dar nu a existat niciun tester în magazin, încă l-am cumpărat. Ghicit cu 50%, complexul de aromă este cu adevărat interesant, dar nu chiar al meu.

Și eu, dacă mi-a plăcut mirosul, nu faceți parte cu blotterul, până nu știu sigur dacă al meu sau nu

Am semnat blotteri atunci când o mulțime de selectivi și branduri diferite de pe buticul, lăsat la locul de muncă și în a doua zi "încercat" ei

Nu o voi ascunde, de cîteva ori mi-a plăcut mirosul în magazin, am cumpărat-o, dar acasă nu-mi place. nu "gustul" meu. Pentru că eu decid să cumpăr acum oh, ca nu imediat.

Aici aici. Mai ales cu selectivi așa

da, nici măcar nu am nimic cu ei: nu-mi plac notele de sus, inima

Și la mine a fost așa

Mai intai testam parfumul pe flacon (rezidual), daca imi place, atunci ma uit la blotter, apoi de la restul pe care-mi place, incerc pe piele. dar este nevoie de mai mult de o călătorie în magazin.
pe piele fac uneori 2-3 abordări.

Și prefer să miroși distribuitorul de sticle, mai degrabă decât blotterul: mirosul de hârtie interferează cu percepția aromei)). Apoi - pshik pe piele. Și mai fac și câteva vizite :)

De asemenea, cred că blotterul poate distorsiona mirosul, așa că îl folosesc doar pentru "prima cunoaștere", ca să spun așa, pentru a determina direcția parfumului. Și pentru a păstra blotters acasă, deși cu termeni de aplicare diferite, este inutil, toate în câteva ore vor avea o aromă, care constă dintr-o parte din notele margarete.
Pentru a petrece cu mirosul de noapte este o idee bună, dar cele mai moderne parfumuri nu stau în noapte, ei scape :))

Țineți cu mirosul de noapte - nu este o idee rea, dar cele mai multe parfumuri moderne de noapte nu se ridice în picioare, fugi :)) daca fugi, eu nu consider astfel)) Îmi place mirosuri de lungă durată, pentru că ei nu au obiceiul pe tot parcursul zilei pentru a adăuga parfum.

Țineți cu mirosul de noapte - nu este o idee rea, dar cele mai multe parfumuri moderne de noapte nu se ridice în picioare, fugi :)) daca fugi, eu nu consider astfel)) Îmi place mirosuri de lungă durată, pentru că ei nu au obiceiul pe tot parcursul zilei pentru a adăuga parfum. Pe mine mirosurile nu durează mult. orice.

De asemenea, cred că blotterul poate distorsiona mirosul, așa că îl folosesc doar pentru "prima cunoaștere", ca să spun așa, pentru a determina direcția parfumului. Și pentru a păstra blotters acasă, deși cu termeni de aplicare diferite, este inutil, toate în câteva ore vor avea o aromă, care constă dintr-o parte din notele margarete.
Țineți cu mirosul de noapte - nu este o idee rea, dar cele mai multe parfumuri moderne de noapte nu se ridice în picioare, fugi :)) și este, de asemenea, verificat - test pentru aromă de durabilitate)))). Deci sfatul este bun :)

Aici și cu mine avem mai mult de o călătorie în magazin

Nu pot percepe arome pe blottere.Nu cunoaștere inițială, numai prin blotter, brusc nu la fel ca inițial. Pentru a afla parfumul, mi-am pus-o pe braț. Mai mult de jumătate din parfumurile mele le-am cumpărat prin cești și eșantioane. Pentru mine, cel mai important lucru în alegerea unui parfum este mediul acasă, astfel încât nu există mirosuri străine. Temperatura corectă a aerului joacă, de asemenea, un rol imens.

Mă simt mai bine acasă. Prin urmare, încerc să dobândesc acele persoane.

Da, de obicei, părăsiți magazinul în timpul iernii, iar parfumurile se înfășoară într-un miros complet diferit, veți intra într-o cameră caldă și din nou câteva alte note deschise.

Da, de obicei, în timpul iernii ieși din magazin, și parfum este foarte diferite plicuri parfum, vii într-o cameră caldă, și din nou alte note deschise. Îmi place foarte mult, când parfumul joacă) tot timpul note noi)

"Natură viguroasă completează perfect citricele și notele florale." - Nu înțeleg.
Oamenii completează notele, parfumurile. omul nu mai este la cel mai înalt nivel al evoluției.

Pentru a alege și de a cumpăra parfum în orice moment al zilei, atâta timp cât îmi place, vin la cele mai recente și foarte atent, nu toate bune, nu ca mirosul rezidual, și o tânără fată unisex nu a putut bucura de o mare varietate de alte arome.

Eu aleg și cumpăr parfum în orice moment al zilei, principalul lucru este că îmi place și nu-l primesc dimineața. mai des în după-amiaza.

Acesta este momentul excelent pentru achiziționarea unei cercetări parfum-sociale, până seara, este clar că la cumpărat.

Și încă mă interesează piramida - este interesant să disting mirosurile în compoziție. Mandru obligatoriu pe încheietura mâinii. Necesită mai multe vizite :))) De asemenea, este importantă persistența parfumului. Și, desigur, parfumul este o caracteristică a unei persoane. Parfumul pune oamenii în jurul valorii de o anumită percepție. Mi sa spus odată de studenții mei la conferință: "Noi nu v-am văzut încă, dar am realizat că ați intrat în mirosul spiritelor voastre". Este ca în sălbăticie: parfumul este un card de vizită.

"Nu v-am văzut încă, dar am realizat că ați intrat în mirosul parfumului dvs." Este ca în sălbăticie: parfumul este un card de vizită. De asemenea, aud în mod constant acest lucru de la colegi.

"Nu v-am văzut încă, dar am realizat că ați intrat în mirosul parfumului dvs." Este ca în sălbăticie: parfumul este un card de vizită. De asemenea, aud în mod constant acest lucru de la colegi. Și mi se pare, acesta este un compliment)))))

aromă ca carte de vizită, este interesant! Doar cardurile de afaceri dau oamenilor interesați, în loc să treacă cu toții, de fapt?

Marina, la urma urmei, nu toata lumea va observa parfumul)))) Multi vor trece prin. Odată ce ați observat - înseamnă că sunteți cărți de vizită! Acesta este modul în care să smulgă din mulțime ca-minded)))).

Întotdeauna am respectat regula 5. Pentru a face o impresie inițială de parfum, pulverizați parfumul pe blotter. După câteva secunde, inspirați parfumul la o distanță de 2-3 centimetri. Dacă ți-a plăcut compoziția, aplică parfumul pe încheietura mâinii sau în cot. Rata, aroma sau nu poate fi de cel puțin 10 minute

Parfumul Estee a fost preferatul meu de aproape zece ani. Long nu a putut schimba)

Tatyana, mai întâi de pe blotter. De cateva ori am facut greseala de ao pune pe mine insumi, atunci nu m-am putut spala. Și cu mine iau semnatul, tot la fel acasă este ușor să nu prinzi notele care pot irita.

Da, de asemenea, mi-am pus de câteva ori imediat mâna și aproape că am ajuns la grețuri și am spălat-o în orice fel - acum am învățat mai întâi la blotter și dacă totul mi-a fost de acord cu mâna, am pus

N-am pus niciodată pe blotter. iar ultimele blotte din IDB cu un luciu lucios au deja un parfum







Trimiteți-le prietenilor: