12 Reguli de spălare a adidaților într-o mașină de spălat

Buna ziua tuturor! Astăzi, așa cum am promis, vă voi spune despre cum să spălați adidași și adidași. Tot ceea ce este necesar pentru a ști asta, am strâns în regulile "12 spălând adidașii în mașina de spălat."







Știți că aceste reguli sunt necesare pentru a vă proteja aderenții de la deformare și pentru a le distanța în timpul spălării.

    1. Este posibil să se spele și aveți nevoie doar de pantofi de pânză. dacă aveți ceva mai greu și mai greu - puteți pierde geamul mașinii de scris. Da, și sensul de a șterge, de exemplu, adidași de cauciuc, dacă mâinile lor pot fi, de asemenea, curățate în mod eficient?
    2. Spălați mai bine numai adidași de înaltă calitate. Chinezii, pe lipici nesiguri, vor merge cel mai probabil la resturi după prima spălare.
    3. De asemenea, examinați cu atenție obezitatea. Dacă găsiți pe ea inserții de film, reflectorizant și altele asemănătoare, cel mai probabil în timpul sau după spălare va scădea și el destul de repede.
    4. Pentru spălare este mai bine să utilizați săpun, geluri și altele asemenea. Utilizarea unei pulberi este nedorită, deoarece substanțele abrazive incluse în compoziția sa vor conduce la o deteriorare rapidă a vârfului ochiurilor.
    5. Scoateți tălpi interioare și șnururi. Puteți spăla și ar trebui să spălați, dar nu în interiorul cizmei. Lacurile sunt mai bine de pus într-o pungă specială - astfel încât acestea să nu se piardă, iar branțul poate fi șters cu o pensulă (de exemplu pantof) cu un detergent.
    6. Absolut! Curățați talpa cu mâna și clătiți-l pe alergător sub apă curgătoare.






12 Reguli de spălare a adidaților într-o mașină de spălat

  1. Dacă aveți un sac special pentru rufe utiliza, și, dacă nu - nu contează, a pus cruci într-o față de pernă vechi sau, în mod alternativ, spălați-le cu câteva prosoape vechi. Această abordare, pe lângă faptul că contribuie la îmbunătățirea calității spalării, reduce, de asemenea, bătaia pantofilor de pe tambur și menține celelalte părți ale mașinii mai în stare bună.
  2. Mai mult de o pereche nu merită șterse.
  3. Am avertizat că am făcut-o. Este necesară spălarea cu o temperatură minimă, undeva în jur de 30-40 de grade. Este mai bine să alegeți un program de "spălare delicată" sau un pantof special, dacă unul este disponibil.
  4. Preveniți deformarea. opriți uscarea și rotirea.
  5. Așteptăm sfârșitul spălării. Cum să se usuce adidași pe care deja le cunoașteți din articolul despre îngrijirea adidaților și a adidaților. Pentru cei care nu știu, voi spune pe scurt - ei trebuie să se usuce fără asistență externă, cum ar fi bateriile și soarele, plus este necesar să le faci cu ceva de genul vechilor ziare sau hârtie.
  6. Profit! Bucurați-vă de adidașii curate!

Cartoon amuzant pentru o bună dispoziție)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: