10 Mituri despre lucrul la o farmacie de noapte

În legătură cu un număr mare de întrebări legate de specificul lucrului într-o farmacie pe timp de noapte, am decis să-mi amintesc tineretul și să-ți spun despre particularitățile de a lucra într-o farmacie pe o noapte de tură.







Mitul 1. Noaptea, alcoolicii și dependenții de droguri merg la farmacii.
În nici un caz. Da, au fost suficiente, deși au existat schimbări atunci când nu vând o singură seringă. Fanfuriki cu alcool și fluide similare, nu am fost deloc, așa că Alconauții nu ne-au privit. De fapt, cel mai adesea oamenii vin după muncă, oameni cu o problemă bruscă și oameni din spitale în care li sa refuzat spitalizarea, dar au scris un plan de tratament acasă. Majoritatea au venit pentru contraceptive și pentru medicamente pentru copii.

Mitul 2. E înfricoșător noaptea.
Nu e mai rău decât într-un apartament de la primul etaj al unui bloc. Toate ușile sunt închise, lucrăm printr-o fereastră mică, în întreaga farmacie sunt permise camerele + cheia de siguranță pe garoafe. Lepota.

Mitul 4. Noaptea, farmaciștii vinde droguri "de sub" podele și fără prescripții.
Cel mai amuzant mit pe care l-am confruntat personal când unul dintre cumpărători mi-a întrebat dacă am avut același medicament, doar mai ieftin și fără cec. Tot nu înțeleg ce am vrut de la - vânzarea de chiar și un singur pachet, fără o confirmare de primire va avea ca rezultat probleme pentru intreaga echipa de pe primul audit și, în consecință, o deducere din salariu.
Medicamentele pe bază de prescripție medicală nu ne lasă să mergem dintr-un singur motiv simplu - fiecare pachet vândut se reflectă în baza de date și dimineața pentru fiecare medicament puternic pe care îl puteți întreba.







Mitul 5. Poți să închizi ușa și să dormi toată noaptea.
Poți. Dar dimineața autoritățile vor vedea venituri zero pe computer, vor prelua înregistrările de la cameră și vor aranja o viață distractivă. Salariul depinde în parte de venituri. O vrei?

Mitul 6. Noaptea în spatele unei uși închise poți face petreceri zgomotoase.
Poți. M-am așezat chiar și cu prietenii, am băut ceai (DA, TEA!), Jucat cu pixuri, dar cu permisiunea managerului, despre care am avut o relatare bună. Și nu uitați - camera!

Mitul 7. Farmacia vă va oferi primul ajutor.
Cu aceasta, în general, totul este foarte dificil. În fișele noastre de post nu există nici un punct în ceea ce privește furnizarea de îngrijiri medicale - pentru aceasta am apelat urgent primul ajutor în cazuri de urgență. Cu toate acestea, mărturisesc, m-am întâlnit de mai multe ori și măsurat presiunea, a făcut un bandaj mic, odată ce a pus chiar o injecție. Dar acest lucru nu este încurajat.

Mitul 8. Noaptea medicamentele sunt mai scumpe.
Nu, prețul nu se schimbă cu timpul din zi.

Mitul 9. Salariul de noapte este mai mult.
Nu, nu este. Este mult mai mic. Totul este legat la nivelul vânzărilor - vânzările de noapte scad foarte mult și salariul devine mai mic.

Mitul 10. Bioritmurile variază foarte mult.
Depinde de numărul de schimburi pe lună. Dacă luați mai mult de 10 modificări, până la sfârșitul lunii nu ceea ce Bioritmurilor alunecarea este - doar se transformă într-o legumă, mai ales dacă lucrați un al doilea loc de muncă în prima schimbare. Dar am luat 7 - 9 schimburi și, în general, totul a fost în ordine. În plus, în timpul bioritmul vacanță revenit complet și nu au avut probleme de adormire, trezirea colegii mei și nu am experimentat.

Extindeți filiala 5

Da, am avut, există chiar un cadru de reglementare care reglementează această formă de concediu. Noi în farmacie, în acest caz, am completat o formă specială de raportare. Cu toate acestea, fiecare farmacie în sine determină ce medicamente va vinde și care nu. Cineva împarte totul, am lansat doar cele mai populare, cum ar fi pulberile anti-rece, smectas, etc.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: