4 Pași spre bogăție sau depozitați banii în papuci moi (Korovina e

• În al treilea rând, dacă alții au reușit - și veți putea,

• În al patrulea rând, calea pe care au trecut-o deja alții este întotdeauna mai ușor de înțeles,

• În al cincilea rând, "agitația vizuală" este întotdeauna mai eficientă și mai utilă decât o sută de conversații filosofice,







• În al șaselea rând, forma povestirii este mai eficientă pentru subconștient decât "raționamentul asupra subiectului", totul este memorat mai luminos și este absorbit mai repede,

• Al optulea, "memorabilia" după povestiri vă va ajuta să vă amintiți foarte repede prin intermediul cuvintelor cheie, după cum sa discutat,

• Rețetele nouă, scurte vor ajuta la învățarea și dezvăluirea unor nuanțe.

Pasul unu

Cum să câștigi avere

Ar fi frumos, bineînțeles, să te îmbogățești. Dar cum. Nu reinventa roata. Istorie și astfel oferă exemple clare. La urma urmei, cineva a făcut deja acest lucru înaintea noastră. Trebuie doar să aruncați o privire mai atentă și să faceți propriile "dezbateri".







Capitalul câștigat la toate vârstele. Cine a răpit - fraudă și speculații, cine posovestlivey - muncă grea, dar cinstită. Cea de-a treia cale, conform opiniei publice, nu este dată. Dar visul rus al capitalului dobândite întotdeauna gândit la asta a treia cale - nimeni nu înșela (la urma urmei, acest efort mult ar trebui să fie!), Dar nu suprasolicitare în trudă și se află pe aragaz, dar au prăjituri - și că banii pentru tine chiar de la cerul a căzut. Desigur, astfel de „vise zapechnye“ ale Emeli noastre antice ne-a stricat actuala „carisma monetară.“ Dar am fost de acord că nu numai de acord cu teza a primului: „Bogăția am nevoie“, dar, de asemenea, la a doua: „Sunt gata să facă orice pentru ea.“ Și pentru că știu că sunt într-adevăr gata să iasă din cuptor cald, să amâne turte dulci (mai ales că până în prezent și nici bani) începe și de lucru.

Numai acum nu mă simt ca să mă rupe la locul de muncă. Și apoi - arăți uneori neașteptat pe bogații din prezent și tu ațâți. Într-adevăr, ei nu au cu adevărat patruzeci. Arată toți șaizeci! Așa s-au dezvoltat și au devenit nervoși. Și fericirea este greu de a dobândi active pentru un motiv oarecare nu poate avea loc - milionarii filmărilor noastre, apoi trimis la închisoare, ei intră în faliment.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: