100 Motive pentru soțul meu, de ce te iubesc - un cadou original

"O căsnicie fericită este una în care soțul înțelege fiecare cuvânt.

Soția nu a spus.

Și de ce vorbești, când poți scrie. Soția inteligentă va găsi o mulțime de moduri de a transmite cuvinte importante soțului / soției. Cuvinte de tandrețe, dragoste. La urma urmei, au venit cu un cadou uimitor - "100 motive pentru soțul meu, de ce te iubesc".







Un astfel de dar este universal - poate fi prezentat pentru aniversarea credincioșilor, în Ziua tuturor iubitorilor, pentru Anul Nou. Și pentru a face un cadou nu este dificil și interesant!

Crearea unei surprize

Prezentul include o sută de note, pliate cu un defilat. În fiecare notă, este scrisă motivul dragostei soțului ei. Mesajele sunt mai bine scrise cu mâna, deși este mai ușor, mai rapid pentru a imprima textul. Dar notele tipărite vor pierde aura de căldură care apare atunci când cuvintele sunt scrise cu mâinile lor și gândite sincer.

Soțul va aprecia eforturile! La urma urmei, iubirea, chiar și după o perioadă de 10, 20 de ani, nu moare. Ea devine puternică, sigură. Nu există o tânără dragoste, există un sentiment de securitate și stabilitate. A trezi sentimentele de dormit este absolut necesar! Recunoașterea unui soț îndrăgostit nu este niciodată prea târziu!

Lista celor 100 de motive

Ce să scrie în confesiuni? Sugestiile pregătite vor ajuta la munca grea a grefierului. Și trezirea trezită de inspirație. Este suficient să admiri creația altcuiva pentru a inventa o nouă capodoperă originală. Textul notelor prezentate este universal, potrivit pentru majoritatea cuplurilor.

Când transformați sfaturile în creația proprie, asigurați-vă că scrollurile de dragoste nu devin banale. Includeți creativitatea, inventați-vă!

Te iubesc pentru ...

De ce-ți iubești soțul, sufletul tău? Pentru momente prețioase de fericire, copii sănătoși, frumos, îngrijire și atenție. Sprijin în situații dificile, umăr puternic și sigur. Asta este și scrie! Posibilul șablon de texte:

100 Motive pentru soțul meu, de ce te iubesc - un cadou original

Apreciez relatia noastra pentru ...

De cât timp ai fost căsătorit? Câți ani a trăit sub un singur acoperiș, cât de multe obstacole, dificultăți depășesc împreună! Pentru a păstra sinceritatea și sentimentele după o căsnicie lungă este o faptă! Soția, care a demolat cu răbdare problemele, starea voastră proastă, este, ce să apreciem, respect! Scrieți credincioșilor despre acest lucru!

  1. Înțelegere și răbdare.
  2. Abilitatea de a netezi unghiuri acute în situații de conflict.
  3. Curaj în luarea deciziilor.
  4. Îngrijindu-mă când eram bolnavă.
  5. Un sentiment de calm când sunteți aproape.
  6. Loialitate pe parcursul anilor de căsătorie.
  7. Decență față de mine.
  8. Sărbătorile pe care le aranjați.
  9. Lacrimi de bucurie când te văd.
  10. Modestate, inteligență.
  11. Întâlniri comune, plimbări în jurul orașului.
  12. Căldură acasă când mă întorc de la serviciu.
  13. Cina delicioasă, pe care ați gătit-o singură.
  14. Inflexibilitatea în opinia proprie, capacitatea de a ceda.
  15. Tandrețe în ochi.
  16. Îmbrățișează puternic, dând pace.
  17. Recunostinta pentru mine, ajutor in jurul casei.
  18. Povești interesante, abilitatea de a amuza prietenii.
  19. Complimente care ridică starea de spirit.
  20. Că mă iubești în orice condiție.
  21. Abilitatea de a găsi o cale de ieșire dintr-o situație complicată.
  22. Sărută la adio, întâlnire.
  23. Persistență cu isterica mea.
  24. Ce nu uitați să avertizați când întârziați la locul de muncă.
  25. Sinceritatea sentimentelor pe care le dai multi ani.
  26. Excitare când e imposibil să mă contactezi.
  27. Faptul că mă întâlnești când mă întorc târziu.
  28. Nu uitați să-mi felicitați părinții pentru vacanțe.
  29. Râzi de glumele mele, chiar dacă nu reușesc.
  30. Știi cum să netezi momente ciudate.
  31. Abilitatea de a asculta și de a mă auzi.
  32. Inima mea bate la vederea ta, ca și în prima zi de cunoștință.
  33. Cele mai frumoase nopți din viața mea.
  34. Credința, dorința de a trăi până la o nuntă cu diamante.
  35. Umorul care merge mână în mână cu noi.

Confesiuni jucăușești

100 Motive pentru soțul meu, de ce te iubesc - un cadou original
Fără glume, viața este plictisitoare, neinteresantă. O persoană fără simțul umorului îi respinge pe oameni de la sine. O râs de relații de familie salvează uneori. Diversificarea recunoașterii notelor de benzi desenate - soțul ei va aprecia abordarea creativă! Versiunea originală a confesiunilor pline de umor:

Am făcut note prețioase. Înfășurat în suluri, legat o panglică frumoasă. Acum este interesant - alegem idei cum să împachetezi un cadou frumos.

Idei pentru design-ul cadourilor

O astfel de surpriză este diferită pentru individualitate. Și o varietate de moduri de a plasa note-confesiuni. Borcane, bile, cutii, plicuri. Crearea de ambalaje necesită timp și abilități creative. Alegeți opțiunile!

Afișarea posterelor

Conectează talentul creativ maxim, trezește creativitatea creativă și creează un poster extraordinar! Este ușor să o faceți dacă respectați mai multe reguli:

  • Selectați hârtia. Concentrați-vă pe dimensiunea peretelui în care capodopera va atârna. Dimensiunea standard Whatman A1. Plăcile au o densitate. Nu este necesară specificarea gradării gradate, alegeți o foaie de densitate medie.
  • Clay. Dacă intenționați să lipiți suluri cu confesiuni și decorațiuni, aveți nevoie de lipici. Pentru lucrul cu hârtie, este potrivit un creion de lipici. Nu lasă urme și lucrarea se va descurca bine.
  • Vopsele. Posterul trebuie să fie luminos. Vopseaua va fi necesară. Opriți alegerea guașei. Acuarela palid arata pe foi mari. Guașa este mai strălucitoare, mai atractivă, nu se răspândește pe hârtie. Periile vor avea nevoie de două - grosime medie și subțire.
  • Foarfece. Nu uita foarfecele!






Inscripția va fi atractivă. Mai întâi, scrieți scrisorile viitoare în creion, apoi rotiți ușor linia literei cu guașă folosind o perie subțire. Periați o grosime medie vopsea mijlocul literelor. În colțurile inscripției, flori de vopsea sau inele de nuntă.

Cazul pentru note. Ele sunt lipite sau scrise cu mâna pe o foaie. Utilizați cerneală luminos - pe un fond alb, literele mici nu pot fi citite. La sfârșitul lucrării, decorați posterul cu flori, o fotografie comună cu soțul ei. Fotografia poate fi făcută partea centrală a posterului, iar pe lateral, sub formă de raze soare, să lăsăm la iveală notele de dragoste - confesiuni. Experiment!

Albume de fotografii creative

Crearea unui album foto va dura mult timp. Dar merită! Album foto cu momente fericite din viața de familie, designerul iubirii se va transforma într-o relicvă familială reală. Prețios și unic.

  • Efectuarea unui album foto pentru un bărbat nu este o sarcină ușoară. Principala greșeală pe care o fac femeile atunci când creează un lucru exclusiv este abundența florilor, rușilor, șireturilor și arcurilor. Lăsăm trucuri pur feminine pentru fiice și mumii. Un album foto cu recunoașterea dragostei pentru soțul ei va face în stilul unui bărbat. Înarmați cu:
    100 Motive pentru soțul meu, de ce te iubesc - un cadou original
    Album foto gata. Cumpărați un album cu un clip de primăvară cu frunze. Foile inutile vor fi ușor de curățat. Și un exterior simplu, fără excese, astfel încât să fie mai convenabil să-l decorați și să consolidați baza.
  • Brads (cuișoare mici, folosite pentru decor și scrapbooking).
  • Billet sub un album foto din carton.
  • Fotougolochkami.
  • Panglici. Este mai bine să luați repksovye - sunt bine blocați și arată impresionant.
  • Vopsea pentru tonifiere. Folosim nuante de maro, rosu, rosu inchis.
  • Cuțit pentru papetărie pentru tăiere foto și foarfece.
  • Banda pe ambele fețe - va conține câteva elemente decorative.

Primul lucru pe care îl vom face este marcarea fundației pentru album. Cu atenție în jurul marginilor cartonului, aplicați o vopsea moale cu burete. Este necesar ca după atasarea elementelor decorative albumul să nu pară alb și incolor.

Pregătirea fotografiilor. Notele noastre vor fi de 100 de bucăți. Pe baza calculului pe care îl vom atașa la fiecare fotografie (câte două pe fiecare parte), aveți nevoie de 25 de fotografii pentru a lucra. Alegeți cele mai bune fotografii ale soțului dvs., unde zâmbește, angajați fotografiile din timpul școlii, din timpul studenților.

Puteți lua notele în funcție de stilul de fotografiere. În cazul în care el este portretizat cu prietenii, atașați o notă că "prietenii nu-l iau de la tine." Fotografii de la sărbători, unde sunt prezenți părinții sau părinții săi, cu o notă corespunzătoare despre "respectarea soacrei". Și așa mai departe.

Pagina. Când lucrările pregătitoare sunt finalizate, începe cel mai interesant. Design de pagini. Este mai bine să faceți mai întâi paginile și apoi să decorați capacul. În orice ordine, atașăm fotografii la pagini și avem note lângă ele.

Scrolurile pot fi lipite pe laturile fotografiilor și puteți rula sub elementele gratuite de hârtie și pastă. Apoi notele vor arăta și vor fi percepute aerul. Puneți fotografii pe replici sau utilizați unghiuri foto, fixându-le cu brăzdări plate. Utilizați alte elemente decorative.

În designul albumului foto nu există reguli stricte - este dominată de fantezie.

Acoperiți. Noi proiectăm baza, când fotografiile cu note sunt plasate în siguranță pe pagină și puteți vedea grosimea finală a albumului și stilul acestuia. Mai întâi, pe un scotch cu două fețe, atașați un șir (fir) la care va fi legat albumul. Pentru un design suplimentar, folosiți țesături carouri. Este atașat la bază sau ușor lipit de colțuri și plantat pe bolțuri.

Denumiți albumul într-un cadru separat. Este fixat cu fir. Mai întâi, în locul marcat de sub titlu, lipim hârtia cu o nuanță deschisă sub inscripție, cadrul este atașat de sus. Albumul foto este semnat. Puneți banda de rapiță sub cadru. Baza însăși este în plus prevăzută cu butoane stricte. Puteți folosi suveniruri, legate de munca soțului ei. Creați și imaginați-vă!

Bancă cu o surpriză

Ambalajul clasic al sculelor de dragoste este un borcan de sticlă. Capacitatea este considerată a fi transparentă, astfel încât piesele de hârtie legate cu o panglică să fie efectiv vizibile. Vom avea nevoie de:

  • Bancă cu un capac.
  • Benzi de hârtie pentru note.
  • Panglici de satin care vor lega sulurile.
  • Pentru materiale de decor, bijuterii, pandantive, dantelă, hârtie colorată.

Pentru completitudinea sentimentelor, folosim și dulciuri mici - bărbații sunt mari dulciuri! Este mai bine să luați bomboane - acestea nu sunt consumate imediat, depozitate mai mult și au un aspect viu.

Când borcanul este gata, adăugăm bomboane cu o surpriză. Și, în plus, creați o rețetă pentru primirea ajutorului dulce. În rețetă puteți scrie un nume. beneficiarul (soțul), în ce scop ar trebui să ia medicamentul ("ridicarea stării de spirit", "menținerea căldurii în vatra familiei" și așa mai departe).

Cum să luați ("o bomboană dimineața și înainte de a merge la culcare"). Puteți finaliza nota de joc jucăușă: "Supradozarea duce la o percepție sporită a iubiților, deci este recomandat un supradozaj." Și semnătura medicului, a ta.

Și puteți dilua ajutorul dulce cu ceaiul magic, făcând minunate pungi de ceai de dragoste. Dulciurile trebuie să mănânce cu ceai! Și ceaiul nu va fi simplu, ci magic. Pentru a face acest lucru, cumpărați un pachet de brand preferat de ceai de soțul ei. Prin numărul de pungi de ceai tăiate din inimile mici din carton. Pe fiecare scrieți motivul iubirii și atașați inima la plic.

100 Motive pentru soțul meu, de ce te iubesc - un cadou original
Un astfel de cadou neobișnuit în fiecare zi va ridica starea de spirit a soțului ei. Și soția, pentru că o femeie, văzând bucuria și tandrețea în ochii iubitei ei, înflorește și înfrumusețează într-o progresie geometrică!

Dragostea dragă

Nu vom renunța la ideea de ceai magic și vom gândi cum să prelungească fericirea soțului tău iubit în bucătărie. Vom face cookie-urile originale cu o surpriză. În cazul în care fiecare pechenyushka poartă în sine o explicație de dragoste. Deci, deoarece avem nevoie de o sută de pechenyk, vom selecta o rețetă "pe termen lung" pentru cookie-urile cu o durată lungă de conservare. Pentru test, aveți nevoie de:

  • Sare (2 g).
  • Zahăr (15 g).
  • Apă (100 ml).
  • Ouă (2 bucăți).
  • Făină de grâu (20 g).
  • Uleiul vegetal (30 ml).
  • Extract de vanilie (3/4 linguriță).

Separați proteinele, le interpusem ulei și vanilie (jumătate din cantitate). Se amestecă masa într-o spumă abruptă. Separat, amestecați făina, adăugând extractul de vanilie rămas și zahărul. Avem drum până când vom obține o masă lipicioasă. Foarte ușor în el, introducem un amestec de proteine, amestecând în mod regulat ingredientele.

În plus, adăugați coji de lămâie sau portocală, mac, cuișoare de pământ sau scorțișoară pentru aromă.

Pe foaia de coacere, lubrifiată cu unt, aplicați aluatul. Noi facem din el aceleasi clatite de aceeasi dimensiune - bacuri de biscuiti viitoare (faceti o distanta de 5 centimetri intre ele, altfel clatite se vor lipi impreuna). Îl trimitem în cuptor și se coace la + 180⁰ timp de 5-7 minute. Odată ce marginile clatite sunt rumenite - opriți soba și scoateți piesele de prelucrat unul câte unul.

Fiecare notă este plasată în centrul clatitei, astfel încât marginea hârtiei să iasă în afară. Pancake ori în jumătate sau face din ea o piramidă. Am plasat cookie-ul terminat într-o formă de tort (răcirea, cookie-ul nu își va pierde forma).

După ce toate cookie-urile sunt echipate cu confesiuni de dragoste, ele sunt împodobite cu ajutorul margelelor comestibile, inelelor, sprinklerilor colorate sau glazurii.

Scrolurile de dragoste nu pot fi introduse în cookie-uri, și folosind un baston pentru a fixa pe suprafață. Numărul de note poate fi oricare. Nu contează dacă îți plasezi o mărturisire în 50, 55, 100 de note sau vei avea 101 motive pentru a-ți iubi soțul / soția. Acest aditiv la ceaiul magic și dulciurile de dragoste va fi o adevărată surpriză pentru soțul ei. Original, unic și memorabil!

Sărbătoarea dulce și frumoasă!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: