100 K 1

Pe linia de sus, omul modern nu se poate descurca - Internetul - pentru World Wide Web poate obține 40 de puncte;

pe locul al doilea pe care locuitorul modern nu îl poate face fără - Computer - pentru acest dispozitiv putem număra 80 de puncte;







pe linia următoare persoana este dificilă fără mașină - Mașina - pentru dispozitivul de mișcare vom câștiga 120 de puncte;

linia de mai jos a dat bani de răspuns unei persoane din lumea modernă este imposibil să trăiască fără - Banii - 200 de puncte sunt acordate pentru bancnote;

linia finală este ocupată de - Electricitate - fără ea noi nu reprezentăm viața noastră și acest răspuns este de 240 de puncte.

100 K 1

Întrebarea din acest joc este "O suta la unu", apropo, foarte de zi cu zi. Există lucruri fără de care o persoană face acum cu mare dificultate. Răspunsurile corecte vor fi:

În total, aceste răspunsuri corecte vă vor îmbogăți banca cu 840 de puncte.

O întrebare importantă, care este ușor de răspuns la aproape orice adult și chiar adolescent. Am devenit foarte dependenți de gadgeturile moderne, dar din surse de bani și de energie am depins întotdeauna.







Este dificil să ne imaginăm viața unei persoane moderne de lucru sau de studiu fără internet (răspunsul este de 40 de puncte), este neclar cum am procedat fără ea, acum a devenit o adevărată dependență.

Calculatorul (răspunsul câștigă 80 de puncte) este absolut necesar în aproape toate tipurile de activități umane.

Pentru o lungă perioadă de timp am fost sigur că mașina (răspunsul merită 120 de puncte) nu este o chestiune de primă necesitate, până când am ajuns în spatele volanului și am apreciat confortul și utilizarea mașinii mele personale.

Bani (un răspuns este acordat 200 de puncte) oferă un anumit grad de libertate și rezolvă multe probleme.

Fără astfel de surse de energie ca Electricitate (răspunsul va avea 240 de puncte), o persoană modernă nu va putea supraviețui, deși dacă o face, poate și va reuși să se adapteze cumva.

Răspunsurile corecte la această întrebare vor fi:

Și în următoarea rundă a jocului li s-au dat lucrurile necesare la care toți sunt obișnuiți și abandonați-i extrem de greu. Răspunsurile corecte au fost distribuite în această ordine:

Când nimeni din familie nu este bolnav, atunci mijloacele moderne de comunicare și metodele de obținere a informațiilor pot fi eliminate fără transport și acest lucru este imposibil fără energie electrică și bani. Dar când ești bolnav sau, Doamne ferește, oamenii tăi apropiați, atunci înțelegi că fără sănătos nici unul din cele de mai sus nu este necesar. Își pierde imediat valoarea. Probabil, majoritatea oamenilor care au răspuns la întrebarea despre ceea ce nu poate face fără o persoană modernă sunt sănătoși. Cu ceea ce îi felicit. Raspunsurile arata mai jos.

100 K 1







Trimiteți-le prietenilor: