10 Reguli ale lui Giacomo Casanova

"Nu puteți reveni la trecut, dar nu are sens să vă îngrijorați viitorul, deoarece va merge în trecut. Deoarece carpe diem! "Câștigă un moment!" Giacomo Casanova







Fiecare om dorește să se apropie de fată frumos. Dar mulți sunt încurcați să se apropie de fată. Cineva chiar și unui prieten al unei fete nu se poate apropia. Dar această lume va dispărea dacă nu faceți un pas spre un copil atractiv în fața voastră.

Cine este Giacomo Girolamo Casanova? Aceasta este de 122 de femei în 30 de ani. E mult sau nu suficient? Aceasta este doar 3 dragoste aventuri pe an! Acest lucru este chiar mai mic decât cel al lui Honore de Balzac sau Guy de Maupassant. Dar pentru mulți bărbați, 122 de femei în pat - acesta este un rezultat pozitiv pentru nepăsarea tinerilor.

Giacomo Casanova este un recunoscut aventurier italian, călător și scriitor. Ei sunt cunoscuți pentru trucuri și victorii aventuroase pe frontul iubirii. Ați citit celebrele sale amintiri despre epoca Iluminismului, "Povestea vieții mele" sau alte lucrări ale lui Casanova? Poți aproape să scăpați nu numai în lucrarea sa, ci și între liniile lucrărilor sale.

Din când în când, vorbind cu o femeie sau chiar planificând să veniți, înțelegeți inutilitatea propriilor eforturi. Femeia practic nu arată entuziasm pentru tine. Este acoperit cu o crustă de gheață și este dificil să se topească. Ce te face diferit de tinerii din trecut? Nu poate găsi diferențele. Femeia știe cu exactitate că toate acestea se vor sfârși. Nu vrea să înceapă cu disperare. Pentru dvs. este necesar să se arate originalitatea și să se improvizeze. Cum să cunoști fată?

Dacă Don Juan ar fi fost un om îndelungat, el va scrie această listă pentru alți tipi.

Cum să te apropii de fata

1. Bate în legătură cu aspectul

Acesta este primul și foarte importantul punct. Toată lumea nu-i pasă de minte, de proprietățile morale și de tine, în general. Vei dormi cu "bucătarii" dacă nu ai grijă de aspect.

Uită-te bine - aceasta este o regulă indispensabilă pentru succes. Fără asta, nu poți să te apropii de o fată demnă.

2. Alegeți orice doamnă

"În timpul nostru fericit, confuzul nu este absolut necesar, pentru că femeile decente îți îndeplinesc de bună voie toate dorințele" Giacomo Casanova

Alege pentru tine o doamnă normală. Nu are sens să încerci să seduci curve sau femei sub semnul "b". Giacomo Casanova este sigură că, indiferent de ce femeie decentă poate îndeplini orice dorință de sex masculin. Abordați chiar și cele mai impregnabile fete. Deasemenea, crustele se încadrează în pat, de asemenea rapid. (a se vedea modalitățile tradiționale de a alege femeile)

10 Reguli ale lui Giacomo Casanova

3. Uită-te la fata în ochi

"Simțind că m-am născut la sexul opus, l-am adorat mereu și am făcut tot ce am putut pentru a fi iubita lui". Giacomo Casanova

Mulți bărbați, înainte de a se întâlni, trage cu ochii și își evaluează șansele. Dar când se întâlnesc cu ochii fetei, sunt jenat și privesc departe. După un astfel de "timbru" timid, o femeie nu se mai uită la bărbat. Dacă vă confruntați - nu ratați. Uită-te drept în ochi. Nu vă uitați la zona decolteului sau la partea laterală. O femeie se va simți inconfortabilă, poate că va deveni amuzantă. Nu va înțelege ce se întâmplă, dar ea va deveni interesată. După aceea, zâmbiți și mai mult și apropiați-o. Prima bucată de gheață este topită.

4. Fii partenerul perfect

"Casanova a aspirat să fie un companion impecabil: inteligent, fermecător, fiabil, plăcut". Maestrii, John Casanova

Nu lăsați conversația să dispară. Cu cât comunicați mai mult, cu atât mai bine. Ascultați ce spune ea și apoi spuneți-o singură. Deci veți afla mai multe despre acest lucru și veți învăța cum să continuați. Fata va fi mulțumită că bărbatul este interesat nu numai de corpul ei, ci și de ideile ei.







Chiar dacă are un prieten, se va gândi la cea mai bună opțiune. Fata să înțeleagă că o poți da mai mult.

"Oamenii în general nu sunt niciodată mulțumiți de bine; ei doresc cel mai bun sau, mai precis, mai mult »Giacomo Casanova.

Nu spune poveștile ei amuzante, o mare șansă că va fi un alt simț al umorului. Aplicați ironia și claritatea minții. Un prieten de-al Casanova Prince Charles-Joseph de Ligne a scris: „zanjatny lui de vorbire și ridicol în ele, există ceva de clovn și Harlequin lui Figaro“.

5. Trateaza doamna cu alcool

"Alcoolul și violența nu erau pentru el un mijloc decente de seducție", a spus Ioan Casanova

Casanova a considerat această tehnică indecentă, dar uneori a făcut-o singură. Aceasta nu este metoda cea mai conștiincioasă, dar funcționează. Binge vă va permite să vă aflați pe un picior scurt cu o femeie. Alcoolul elimină bariera unui străin și vă permite să vă apropiați. Ea simte că te cunoaște de 1000 de ani. Dacă o femeie nu bea alcool, atunci puteți să o hrăniți sau să îi dați băuturi răcoritoare. Ea va deveni mai dispusă.

6. Aplicați comunicarea verbală și non-verbală cu o femeie

"Un om care vorbește de dragostea sa cu cuvintele este un nebun". Comunicarea verbală este necesară - "fără cuvinte, plăcerea iubirii este redusă cu mai mult de două treimi" - dar cuvintele dragostei ar trebui să fie asumate, mai degrabă decât proclamate în mod prudent.

Când comunicați, puteți folosi toate metodele: gesturi, expresii faciale, poziția corpului, comunicare tactilă. Afectează fată sub orice pretext. Lăsați-l să se obișnuiască cu mâinile noului om. Dar încercarea de a construi o persoană diferită nu merită. O femeie o va simți.

10 Reguli ale lui Giacomo Casanova

7. Fii galant si fa un dar

"Vigilența, curtoazele mici și serviciile ar trebui folosite pentru a atenua inima femeii". Casanova: o nouă perspectivă

Dă-i atenția, dă-i un mic cadou, promite să o ajuți cu ceva. Lasă-i să simtă grija și recunoștința. În afara ei, să se simtă special și inimitabil.

"Nu există o astfel de femeie conștiincioasă, cu o inimă nemișcată, indiferent de ce țăran va captura probabil, folosind recunoștința ei. Aceasta este una dintre cele mai credincioase și rapide metode "Giacomo Casanova.

Faceți ceva memorabil pentru a vă impresiona imaginația.

8. Găsiți un loc slab

"Femeile pe care le-a cucerit în cea mai mare parte erau inadecvate sau erau sensibil vulnerabile" Masters, John Casanova

Toți oamenii sunt neajutorat: vanitatea, curiozitate, mândrie, lăcomie, plictiseală, infidelitate, mândria, ambiția, egoismul, dezechilibru senzual.

Utilizați complexele fetei!

Complexul Cenusareasa. Dacă se așteaptă ca prințul să fie pe un armăsar de zăpadă? O va lua!
. Complex de defecte fizice. Are un mic piept, o supraponderală, un nas lung? Fă-i complimente și laudă.
. Complex de afaceri neloiale. Judecati-i adversarii si stati alaturi de ea. Spune: "Da, nu-mi pasă, aș face și eu"
. Complexul Napoleon. Vrea să capteze întreaga lume? Spune-i și promite să o ajuți în asta.
. Complex înșelat. A aruncat-o pe om sau a păcălit-o? "Un ochi pentru ochi, un dinte pentru un dinte", spune vechiul legământ. Lasă-i să știe că se poate răzbuna, recupera și câștiga.
. Complex de frumusețe. Ea este cea mai bună? Satisface mândria ei, pune-o pe tronul adorării.

9. Fii o pradă bună

"Convingerea fata, m-am convins" Giacomo Casanova.

Nu numai că seduci o doamnă și ea o face. Arătați-mi ce meritați. Nu mergeți după ea și nu încercați să faceți sex. Sexul va fi un merit pentru voi doi. Trebuie să înțeleagă că nu numai că o seduci și că te seduie.

10. Sex și Giacomo Casanova

De ce ar trebui să facă sex cu tine? Învățați și spune-i cuvintele lui Giacomo Casanova: „Dacă la toate acolo este distractiv, și ei pot folosi cei vii, viața este fericirea. Există nenorociri, însă însăși existența lor demonstrează că fericirea în ansamblul ei predomină; astfel încât decât în ​​coupe-ul a crescut de câteva vârfuri otyschesh, aceasta iese în evidență, deoarece infirmă existența unor flori atât de frumoase? „Dar cine citește creatorul ei! Nu înțelege nimic, dar gheața va fi spartă.

Asigurați-vă că aveți prezervative cu dumneavoastră. Multe fete nu vor face sex fără ele. Giacomo Casanova a folosit întotdeauna "capace de siguranță" și chiar și-a inspectat integritatea cu inflația!

10 Reguli ale lui Giacomo Casanova

Faceți cunoștință cu femeia folosind regulile lui Giacomo Casanova. Din când în când, în prima noapte, nu veți putea trage o doamnă în pat. Dar mâine nu este sfârșitul lumii! Veți avea mai multe întâlniri cu ea și veți încerca să faceți sex. Sexul va fi! (a se vedea Cum să înțelegeți că vă place o fată)

În urma regulile de Giacomo Casanova, ai rosti vreodată cuvintele: „Am avut plăcerea de a ceea ce se rătăcește, am trăit mereu în mod corespunzător, și singura mea consolare era abia atunci mi-am dat seama păcatele mele ... mea imprudență esență nebunia tinereții“ .

Revista pentru bărbați MENS.BY







Trimiteți-le prietenilor: