17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic

17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic

1. Milton Glaser (Milton Glaser)

17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic

"Există trei răspunsuri la rezultatul designului - da, nu și WOW! "Wow" - de asta trebuie să depuneți eforturi ".

17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic

Societatea este familiarizată cu designul rău mai bine decât bine. Din acest motiv, oamenii preferă designul rău pentru bine. Ei obișnuiau să fie prea mult. Totul nou începe să se înspăimânte, iar vechii îi consolează.







17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic

"Poți să ai o experiență de artă pe fundalul lui Rembrandt ... sau pe fundalul unei particule de design grafic".

4. David Carson (David Carson)

"Lumea, mai degrabă, va salva designul grafic, nu rock'n'roll".

"Nu am avut niciodată probleme cu clienții răi. Nu există un astfel de lucru ca un "client rău". O parte din munca noastră este de a face acest lucru bine, și de a obține clientul să-l accepte. "

6. Paula Scher

"Prin greșeli putem crește. Trebuie să fii rău să fii bun.

"Dacă faci o treabă bună pentru clienții buni, aceasta va duce la următoarea treabă bună pentru alți clienți buni. Și dacă faceți o treabă proastă pentru clienții răi, acest lucru, la rândul său, va duce la alte activități proaste pentru alți clienți răi ".

8. Antoine de Saint-Exupééry)

17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic

"Designerul înțelege că a obținut perfecțiunea nu atunci când nu are nimic de adăugat, dar când nu există nimic de curățat".

17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic

"Nu cădeți niciodată ideea. Ideea se schimbă adesea. Dacă ideea pe care o agățați nu funcționează, întotdeauna, întotdeauna, există întotdeauna altceva.







10. Marian Bantjes (Marian Bantjes)

17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic

"Mi-am dat seama că cu cât încerc mai mult să tratez lucrarea ca și cum aș face-o pentru mine, ca ceva personal, cu atât este mai de succes. Fără excepții. "

11. Neville Brody (Neville Brody)

17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic

"Designul digital este ca și pictura, doar vopselele nu se usucă niciodată".

12. Joshua Brewer (Joshua Brewer)

17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic

"Socrate a spus," Cunoaște-te pe tine însuți ". Și spun: "Cunoașteți utilizatorii dvs.". Și știi ce? Ei nu cred, la fel ca tine.

13. Saul Bass

17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic

"Vreau să creez lucruri frumoase, chiar dacă nu este necesar pentru nimeni, ca o luptă împotriva lucrurilor urâte. Aceasta este intenția mea. "

14. Frank Chimero (Frank Chimero)

17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic

"Un design bun este atunci când faci alți designeri să se simtă ca niște idioți, pentru că această idee nu este în capul lor."

15. Liderul Lindon

"Mă lupt pentru două lucruri în design: simplitate și claritate. Marele design se naște din aceste două lucruri. "

16. Jeffrey Zeldman (Jeffrey Zeldman)

"Conținutul precede designul. Designul fără conținut nu este un design, este un design artistic. "

17. Massimo Vignelli (Massimo Vignelli)

17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic

"Viața unui designer este o luptă constantă. Luptă cu urâțenie. La fel ca un doctor care luptă împotriva unei boli. Pentru noi, boala vizuală este ceea ce avem în jurul nostru și ceea ce încercăm să facem este, într-un fel sau altul, să vindecăm mediul prin design ".

ATENȚIE! Utilizați un browser Internet Explorer învechit

Acest site este construit pe tehnologii avansate și moderne și nu suportă versiunile 6 și 7 ale Internet Explorer.

17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic

17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic

17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic

17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic

17 Citate cunoscute de celebrul designer grafic







Trimiteți-le prietenilor: