14 Secretele longevității de la cei mai bătrâni oameni de pe planetă, mai proaspeți - cei mai buni din Runet pentru o zi!

Nu este cât de mult să trăiești, ci cum să trăiești. Toate sfaturile de mai sus vă vor ajuta să trăiți o viață de calitate și fericită. Iar cei care cred că viața fără să bea trăit în zadar, după ce a trăit 86 de ani sau mai mult într-o stupoare alcoolică, depresie persistentă, care însoțesc în mod inevitabil, de baut si de a fi împins la noi, otrava viața familiilor lor ... Acest lucru poate fi numit longevitate? Nu vrei să mori mult mai repede?







Din păcate, copiii sunt responsabili pentru stilul de viață nesănătos al părinților!

Și nu spun că părinții unor astfel de copii sunt alcoolici și fumători, avem acum alimente dăunătoare umplut cu tot felul de chimie, grăsimi trans, amelioratori de aromă etc.
Suntem constant confruntați cu o lipsă de oxigen și de mișcare. Nu numai că aerul este poluat, așa că respirăm în jumătate. Datorită faptului că se mișcă puțin, există o încetinire a metabolismului, respectiv, organismul nu poate elimina complet substanțele și toxinele nocive. În consecință, imunitatea scade, prin urmare, tot felul de boli și tipuri de cancer.







Sir Andrew

Undeva, existau informații că majoritatea covârșitoare a ficatului de lungă durată în anii lor tineri se confruntau cu perioade de foamete reale. Și se presupune că acest lucru transformă corpul într-o predispoziție către o viață lungă.
Bunica mea mai puseseră deja în vârstă de 90 de ani, prea foame și război în 1947. Dar ea atribuie longevitatea lui că a mâncat întotdeauna o mulțime de marar si patrunjel)

Secretul longevității
Vladimir Shebzukhov

Cu o barbă gri, bunicul meu,
Mi-am reușit jubileul - o sută de ani.
Corespondentul a decis să afle,
În ce longevitate un secret.

Jubileul ia răspuns:
"Să treacă muntele,
Cu nimeni, (și cred că nu în zadar)
Nu am argumentat niciodată! "

"Nimeni, nimeni?" - "Da, da ... nimeni!"
- Cu o soție - niciodată?
"Nu vă voi minți pe voi și pe toți,
Nu m-am certat cu soacra mea nici măcar!

Apoi întrebătorul a fiert -
"Nu poate fi așa!
Sute ani nu s-au certat cu nimeni? "-
El a pus din nou întrebarea.

Înțelepciunea ura în ochi.
Nu am cerut,
Cu un zâmbet pe buze, a spus -
"Da, argumentând, argumentând, argumentând ..."







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: