Taxi "Spartak" 📍 știri cu comentarii

Taxi

Meciul central al patrulea tur al rus Premier League între St. Petersburg „Zenith“ și Moscova „Spartak“ campion sa încheiat cu o înfrângere zdrobitoare - 1: 5. Duel însoțite de acoperiș curent tradițional al arenei, „St. Petersburg“, văzând Alexander Kerzhakov și scandal care implică un alt fost jucător, Panova alb-albastru-Alexandra-albastru - a fost atacat de fanii echipei gazdă. "Lenta.ru" - despre acest și alte rezultate ale turneului.

Derby-ul celor două capitale a fost precedat de o acțiune strălucitoare "Zenith" - albastru-alb-albastru, urmată de legenda clubului, Alexander Kerzhakov, 34 de ani. El a apărut înainte de "încovoierea" umplut cu soția și cu cei trei copii - principala sa realizare în viață, conform jucătorului însuși. Veteranul a făcut un discurs, a făcut un cerc de onoare pe stadion, "a condus" tribuna într-o megafonă și a vărsat o lacrimă - vizionarea a fost un succes.

Kerzhakov a răspuns lui Spartacus în Instagram. "Cineva are un somn liniștit, iar cineva acum și pe un scaun nu se așează normal", a întrebat înainte.

Clubul nativ Kerzhakov nu a dezamăgit - Zenit a izbucnit. După ce obiectivul spectaculos al recunoașterii lui Alexander Kokorin sa încheiat, iar pentru "Spartacus" a început un coșmar. Pentru 63 de minute, roșu și alb "arde" deja 0: 4 - Alexander Erokhin încercat, Domenico Criscito și Daler- Kuzyayev. 71 minute de la punctul cu var pentru a absorbi Quincy Promes, dar după șase minute la poarta Artem Rebrov mingea a zburat în a cincea, și din mâinile portarului. Roberto Mancini a câștigat-o a patra victorie în patru meciuri și a câștigat primul derby italian din istoria Premier League - omologul său Massimo Carrera are multe să reflecteze: Spartak a continuat să alunece și trebuie să îndeplinească în cazul în care doresc să-și apere titlul.

Gluma despre taxi este mai urgentă decât oricând - o mașină este plasată la fel de mult ca în "Spartacus" - exact cinci, deși cu puțină rezistență.

Lokomotiv a câștigat, de asemenea, toate cele patru meciuri la începutul Premier League. Până la minutul 75 al meciului împotriva SKA Khabarovsk railwaymen nu a putut deschide apărarea adversarului. Reluare pentru fani și trei puncte în banca de porc a echipei a adus o lovitură precisă de la mijlocașul de lovitură liberă "Loco" Alexei Miranchuk. Mijlocașul a lovit din stânga până în colțul dinspre apărător: portarul armatei Alexander Krivoruchko a înșelat el însuși, începând cu prematur să se mute în colțul din apropiere al poarta.

Stadionul "St. Petersburg" continuă să "vă rog" - înainte de meciul cu "Spartacus" din nou nu a existat nici o urgență. curgea Aici și acolo acoperiș, în camere podtribunnyh OMON bastoanele ohazhival fanii deosebit de zeloși de roșu și alb, și înainte de joc, atunci când standurile erau deja destul de o mulțime de oameni (mai ales din cauza sarme Kerzhakov), vasul de pe stadion a decis să lase deschisă, chiar dacă a jucat furtună. Cu toate acestea, este mai bine decât în ​​acest fel de a explica încă o dată de ce arena este în valoare de 50 de miliarde de ruble nu este în măsură să protejeze împotriva ploii.

miracol sportiv mici a făcut ca jucătorii „Ufa“, a oprit marșul Groznîi „Akhmat“, care a început cu bata după schimbarea numelui (chiar și o lună în urmă, clubul a fost numit „Terek“). Până la minutul 80, secțiile lui Sergey Semak au acceptat, dar în următoarele șase minute au fost trimise trei goluri locuitorilor din Grozny. "Akhmat" și-a amintit, dar a fost prea târziu - echipa nu a salvat echipa în timpul adăugat în a doua jumătate.