Eșecul campionului, actualul acoperiș și rămas bun Kerzhakov

Meciul central al patrulea tur al rus Premier League între St. Petersburg „Zenith“ și Moscova „Spartak“ campion sa încheiat cu o înfrângere zdrobitoare - 1: 5. Duel însoțite de acoperiș curent tradițional al arenei, „St. Petersburg“, văzând Alexander Kerzhakov și scandal care implică un alt fost jucător, Panova alb-albastru-Alexandra-albastru - a fost atacat de fanii echipei gazdă. "Lenta.ru" - despre acest și alte rezultate ale turneului.

Derby două capitale precedat de acțiune luminos „Zenith“ - albastru-alb-albastru a fost văzut în afara de legenda a clubului, în vârstă de 34 de ani, Alexander Kerzhakov. El a apărut înainte de "încovoierea" umplut cu soția și cu cei trei copii - principala sa realizare în viață, conform jucătorului însuși. Veteran discurs, a făcut un tur de onoare în jurul stadionului, „a început“ tribună într-un megafon și lacrimi - fire nu a reușit.

Kerzhakov a răspuns lui Spartacus în Instagram. "Cineva are un somn liniștit, iar cineva acum și pe un scaun nu se așează normal", a întrebat înainte.

Clubul nativ Kerzhakov nu a dezamăgit - Zenit a izbucnit. După un gol spectaculos al lui Alexander Kokorin de informații sa încheiat, și „Spartacus“ a început un coșmar. Pentru 63 de minute, roșu și alb "arde" deja 0: 4 - Alexander Erokhin încercat, Domenico Criscito și Daler- Kuzyayev. 71 minute de la punctul cu var pentru a absorbi Quincy Promes, dar după șase minute la poarta Artem Rebrov mingea a zburat în a cincea, și din mâinile portarului. Roberto Mancini a câștigat-o a patra victorie în patru meciuri și a câștigat primul derby italian din istoria Premier League - omologul său Massimo Carrera are multe să reflecteze: Spartak a continuat să alunece și trebuie să îndeplinească în cazul în care doresc să-și apere titlul.

Glumă despre un taxi este mai relevantă decât oricând - într-o mașină de pasageri este amplasat la fel de mult ca în „Spartacus“ - exact cinci, deși cu o mică rezistență.

Lokomotiv a câștigat, de asemenea, toate cele patru meciuri la începutul Premier League. Până la minutul 75 al meciului împotriva SKA Khabarovsk railwaymen nu a putut deschide apărarea adversarului. Relieful fanilor și trei puncte din banca de porc a echipei a adus o lovitură precisă de la mijlocașul "Loco" Alexei Miranchuk. Mijlocașul a lovit din stânga până în colțul dinspre apărător: portarul armatei Alexander Krivoruchko a înșelat el însuși, începând prematur să se mute în colțul din apropiere al poarta.