700 de mii pentru o nuntă - e în regulă părinții mei și părinții mirelui ne duc la o nuntă

Părinții mei și părinții mirelui ne duc la o nuntă pentru a lua un împrumut de la bancă, de la el și de la mine la 350 mii. Aș vrea să știu dacă această sumă este normală (700 mii) sau nu este suficientă? Ni se spune că pentru o nuntă elegantă acest lucru nu este suficient. Da, și mai mult, și cât de mult să te întorci atunci? Care sunt procentele. Părinții noștri vor putea cu siguranță să plătească împrumutul, ci doar să se întrebe care va fi interesul. Doar nu vă lipiți de faptul că nunta în detrimentul părinților, suntem doar foarte tineri. Am pus intrebari specifice: 1) Nu este putin 700 mii pentru o nunta? 2) Cât mai târziu trebuie să dau?







O mulțime sau puțin, depinde de oraș și de ceea ce este planificat. În general, situația pare sălbatică, deci este de înțeles de ce toată lumea v-a atacat aici.
Dar, pentru a încheia, merită clarificat
- Câți oaspeți sunt așteptați?
- care este venitul părinților dvs. și pentru ce perioadă doriți să primiți acest împrumut?
- aveți deja o locuință proprie cu mirele?
Și de ce ai nevoie de o nuntă inteligentă? La urma urmei, dacă vă place foarte mult, atunci toate atributele externe sunt convenții și spectacole în principiu. Este posibil și mai modest în cercul celor dragi să notați, da în vacanță pentru a merge.

Acum, orice împrumut este o înșelătorie. Desigur, dacă doriți o nuntă generoasă nu este o întrebare, dar părinții dvs. nu se vor stabili timp de un an. Ah. totul este atât de frumos și trecătoare) Nu am astfel de părinți și nu vreau să-mi conduc părinții în colțul cu fericirea mea.







SHEHRAZAT. 04.04.17 07:56 (răspunsul la: Deva2)

Deva2 a scris: Nici unul. Când mama mi-a sugerat ajutorul fiicei sale, Marina a tăiat imediat: nu, nu am nicio posibilitate. În cele din urmă, nu te-am forțat să iei un împrumut pentru nunta mea. Ei bine, asta e logic.


Fata răcoroasă - fără cuvinte

Deva2. 04/03/17 19:37 (răspuns pentru: SHEHRAZAT)

Șampania pe gheață a scris: (și) Și ce a ajutat-o ​​pe Marina la mama?

Nu, nu este. Când mama mi-a sugerat ajutorul fiicei sale, Marina a tăiat imediat: nu, nu am nicio posibilitate. În cele din urmă, nu te-am forțat să iei un împrumut pentru nunta mea.
Ei bine, asta e logic.

SHEHRAZAT. 03.04.17 16:09 (Răspunsul pentru: Deva2)


Și Marina nu-i ajuta pe mama?

Și de ce întrebați, dați ceva ce părinții vor.

Deva2. 03/31/17 11:48 (răspundeți la: LonelyTeftelk)

tatyana30stm a scris: Există astfel de prieteni. După 1,5 ani divorțat, și părinții lor, apoi un alt împrumut de 2 ani pentru această nuntă plătită. Și amuzant și trist.

Deva2. 03/31/17 11:39 (răspuns pentru: jpiue9uyfdgm)

jpiue9uyfdgm a scris: Pentru a exorta, cerșitul este foarte jenant, dar nu ne-am gândit să facem asta. Părinții mei s-au oferit să plătească cheltuielile de nuntă, așa că totul este simplu, ne-au fost oferite și am fost de acord, deci, ce am tăiat atunci? Mai ales cheltuielile de nunta sunt o datorie directa fata de parinte, si ei insisi au spus asta.

Copiii devin adulți când pot răspunde pentru acțiunile lor și nu își pot impune datoria altora. Familia ar trebui să înceapă nu când tr. Ei au învățat să se căsătorească și mirele a fost pieptănat, iar apoi, când ai ocazia să plătești capriciile tale. Dacă logodnicul tău ar fi fost un adult, nu i-ar permite părinților să intre în robie de credit.
Fiul meu ar fi fugit cu rușine dacă i-aș fi luat un împrumut la nuntă și n-aș fi îndrăznit niciodată să stau pe gâtul părinților mei, mișind picioarele. Dacă soțul lucrează și poate să-și asume responsabilitatea financiară pentru familie - atunci lăsați-l să ia singur creditul. Dacă nu se poate, atunci este prea devreme să te căsătorești cu un astfel de bărbat.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: